Akwarium Pula w Chorwacji – zwiedzanie, godziny otwarcia, bilety wstępu

Akwarium Pula to miejsce, które warto zobaczyć w chorwackiej Puli podczas podróży z dzieckiem. Wygląda ciekawie, zwłaszcza że utworzono je w dawnym forcie wojennym austro-węgierskim. Zwierzęta, które można tam zobaczyć znacznie różnią się od tych znanych w naszych akwariach. Pula znajduje się na Półwyspie Istria. W pobliżu jest bardzo ciekawy Rezerwat Przyrody Kamenjak.

Akwarium Pula w Chorwacji

Jak dojechać do akwarium i gdzie zaparkować?

Dojazd do akwarium z Zagrzebia zajmuje około 3 godziny i 15 minut. Z Rijeki trafisz tam w ciągu 1 godziny i 30 minut. Dojazd z południa Polski zajmie Ci 10 godzin i 40 minut – około 1000 kilometrów.

Duży i bezpłatny parking znajduje się kilka minut pieszo od oceanarium przy parku i w pobliżu plaży Ambrela.

  • Współrzędne bezpłatnego parkingu: 44.8384, 13.8333.
  • Adres: Aquarium Pula d.o.o., Verudela b.b., 52105 Pula, Hrvatska.
Akwarium Pula w Chorwacji

Akwarium Pula – zwiedzanie i wizyta w dawnym forcie Verudela

Akwarium znajduje się w forcie Verudela. To jedna z najlepiej zachowanych fortec w Europie. Spotkasz tam setki gatunków ryb mieszkających w Morzu Adriatyckim oraz ryby z rzek i jezior chorwackich. Akwaria są w środku oraz kilka na zewnątrz. Zwiedza się pomieszczenia oraz przechodzi przez tunele. Znajdują się tam 3 piętra, a na samej górze można wejść na punkt widokowy. Oprócz zwierząt można poznać historię przyrodniczą i kulturową Chorwacji.

Podczas wizyty w Akwarium Pula zobaczysz wystawę: adriatycką, śródziemnomorską, słodkowodnych tropików, tropikalną morską, Morza Północnego oraz zimniej wody słodkiej.

Obiekt powstał w 2000 roku. Można powiedzieć, że jest to centrum edukacyjne, naukowe oraz rozrywkowe i jedna z głównych atrakcji Chorwacji. Akwarium chroni zagrożone gatunki zwierząt (żółwie morskie, rekiny czy płaszczki). Mieści się na powierzchni ponad 2500 m2. W środku można robić zdjęcia, jednak bez lampy błyskowej. Do środka nie wolno wprowadzać psów.

  • Czas zwiedzania akwarium wynosi około 2 godziny,
  • W sezonie letnim podczas kiepskiej pogody może być tam sporo osób. My trafiliśmy poza sezonem i nie było nikogo.
  • Wewnątrz znajduje się kawiarnia-bar z przekąskami i napojami, jednak czynna od czerwca do października,
  • W okresie letnim działa motylarnia,
  • Nie ma tam windy, dlatego odradzamy wizyty z dzieckiem w wózku.
Akwarium Pula w Chorwacji
Akwarium Pula w Chorwacji
Akwarium Pula w Chorwacji
przewodnik
Ryby i okazy
Ryby i okazy
Ryby i okazy
Ryby i okazy
Ryby i okazy
Istria Chorwacja
Istria Chorwacja
Istria Chorwacja

Godziny otwarcia i cennik biletów wstępu

Bilet normalny kosztuje 17 euro, natomiast ulgowy 13. Wejście dla dzieci do 3 lat jest darmowe. W kasie biletowej można płacić kartą lub gotówką. Akwarium jest czynne przez cały rok. W każdym miesiącu od godziny 9 rano. Wszystkie pozostałe informacje znajdziesz tutaj.

Aquarium Pula d.o.o., Verudela b.b., 52105 Pula, Hrvatska
Jeśli ten wpis dał Ci wartość, znalazłeś u nas potrzebną wiedzę, inspiracje do podróży, to będziemy wdzięczni, jak postawisz nam kawę. Tworzymy bloga z ogromną przyjemnością i pasją od ponad 12 lat. Kawa nam się przyda do dalszej pracy. :) Bardzo dziękujemy! To pozwoli nam się dalej rozwijać.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

NEWSLETTER!

Zapisz się do stałego grona czytelników MyNaSzlaku.pl

Nie spamujemy! Wysyłamy tylko konkretne wiadomości.