Bruśnik wieża widokowa
Małopolskie

Bruśnik – wieża widokowa. Dojazd, parking, lokalizacja

Dzisiejszy wschód słońca postanowiliśmy zobaczyć z Pogórza Rożnowskiego. Mało kto wie, że w małej miejscowości Bruśnik niedaleko Cieżkowic w Małopolsce wybudowano wieżę widokową, z której rozciągają się fantastyczne widoki, o których sami się dzisiaj przekonaliśmy.

Miejscowość Bruśnik w gminie Ciężkowice

Bruśnik to wieś położona w województwie małopolskim, w powiecie tarnowskim, w gminie Ciężkowice. Zamieszkuje w niej około 1000 mieszkańców. Leży ona w sąsiedztwie Bobowej, Ciężkowic czy Korzennej. Od Tarnowa jest oddalona o około 50 kilometrów.

Do 19 lipca 2013 Bruśnik był mało znaną, zwyczajną, niczym niewyróżniającą się wioską. Teraz gości w niej sporo turystów, nie tylko z okolic, ale także z innych województw. Sami dopiero dzisiaj postanowiliśmy wybrać się w te rejony. Chociaż Bruśnik jest oddalony od domu Angeliki o zaledwie 10 kilometrów, to jakoś nie było okazji, by odwiedzić to miejsce.

Wieża widokowa w Bruśniku – informacje

Wieża widokowa w Bruśniku liczy 23 metry wysokości, jednak ostatnia platforma znajduje się na wysokości 18 metrów, widok z niej jest naprawdę niesamowity. Widziana jest z niej spora część wsi Siedliska, część Sędziszowej i Brzany, odległy Bieśnik, Szalowa, Wola Łużańska, Wzgórze Pustki, Jamna oraz widok na dolinę rzeki Białej w stronę Tarnowa. Na horyzoncie łatwo zauważyć takie góry jak: Chełm, Maślana Góra, Bucze czy masyw Magury Małastowskiej.

Pod wieżę widokową w Bruśniku można dojechać samochodem

Najważniejszym aspektem jest możliwość dojechania pod wieżę widokową w Bruśniku samochodem, dlatego wszyscy mogą odwiedzić to miejsce i każdy będzie zachwycony. Najlepiej dojechać od strony Ciężkowic drogą numer 981 i w Pławnej skręcić w prawo za znakami do wieży. Współrzędne parkingu pod wieżą widokową: 49.759557, 20.920320.

Wstęp na wieżę jest bezpłatny i można tutaj zawitać o każdej godzinie. My dojechaliśmy tutaj o godzinie 4:00. Spotkaliśmy tam turystę z Poznania, który odwiedzał najwyższe szczyty pogórzy na rowerze. Więcej tutaj nie trzeba dodawać – wystarczy spojrzeć.

Jeśli znalazłeś u nas potrzebną wiedzę, wskazówki, inspiracje do podróży, to będziemy wdzięczni, gdy wrzucisz nam napiwek do blogowej skarbonki.

1 komentarz

Skomentuj post

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.