Čerenova skala – jak dojść na ten piękny punkt widokowy Słowacji?

Čerenova skala znajduje się w Górach Choczańskich. Przypomina skalistą pięść i na pierwszy rzut oka można nie wydawać się zbyt interesująca. 

Ostatni dzień podróży na Słowację i takie fantastyczne widoki. Możliwość obejrzenia Tatr czy Niżnych Tatr oferuje Čerenova skala, która jest jednym z piękniejszych punktów widokowych, na jakich byliśmy. Znajduje się w małej wsi Liptovská Anna niedaleko Doliny Prosieckiej. Jest unikalną skałą, która oczaruje każdego wędrowca i miłośnika pięknych krajobrazów. Przy jej zdobywaniu nie ma większych trudności, chociaż przy wyższych temperaturach można się napocić.

Dojazd na parking i mapa trasy

Przyjeżdżamy do wsi Liptovská Anna i do zatrzymania się mamy dwa miejsca. Pierwsze to ruiny kościoła, a drugie to polna droga. Aby w to miejsce dojechać, to należy na końcu miejscowości za zakrętem i drewnianą stodołą skręcić w prawo, naprzeciwko dużego gospodarstwa. Po wjechaniu w wąską drogę powinniśmy dojechać ponad ostatnie domy jakieś 400 metrów. Tam można zostawić samochód na poboczu i ruszyć na północ w stronę naszego celu. Nie ma tam jednak wyznaczonego parkingu.

  • Współrzędne naszego miejsca postoju: 49.1496, 19.4744.
  • Długość trasy: 1,2 km.
  • Czas przejścia: 36 minut.

Jak dojść na Čerenova skala?

Początkowo musimy iść prosto pod górę, przed lasem odbić w prawo i szukać wąskiego wejścia do lasu. Tam trasa jest w miarę dobrze oznaczona i wydeptana. Zaczynamy się piąć coraz wyżej zakosami. Do samej góry jest stromo, a całą trasę pokonuje się w ciągu około 45 minut. Po wyjściu na górę naszych oczom ukaże się widok na Niżne Tatry, Tatry, Wielką Fatrę czy Liptovská Mara. Warto też się wpisać do zeszytu zdobywców. 

przewodnik
Jeśli ten wpis dał Ci wartość, znalazłeś u nas potrzebną wiedzę, inspiracje do podróży, to będziemy wdzięczni, jak postawisz nam kawę. Tworzymy bloga z ogromną przyjemnością i pasją od ponad 12 lat. Kawa nam się przyda do dalszej pracy. :) Bardzo dziękujemy! To pozwoli nam się dalej rozwijać.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

NEWSLETTER!

Zapisz się do stałego grona czytelników MyNaSzlaku.pl

Nie spamujemy! Wysyłamy tylko konkretne wiadomości.