Gdzie na ferie w góry? | Miejsca i propozycje wycieczek

Wczoraj powitaliśmy Nowy Rok, a już niedługo większość z nas będzie planować wyjazd na ferie zimowe, które trwają od 14 stycznia do 24 lutego. Z racji licznych zapytań do nas o propozycje wyjazdu w góry i przykłady wycieczek, postanowiliśmy stworzyć wpis, w którym te informację się znajdą. Niektórzy ferie zimowe planują kilka miesięcy wcześniej, a to za sprawą znalezienia jak najlepszej dla siebie kwatery. Szukając teraz noclegu w popularnych kurortach też można coś fajnego znaleźć, tylko trzeba spędzić więcej czasu na poszukiwaniach. 

Wyjazd na ferie zimowe planują przede wszystkim rodziny z dziećmi, dlatego szlaki w górach, które proponujemy nie mogą być zbyt trudne. Na niektórych szlakach leży sporo śniegu, większość z nich jest nieprzetarta i trudna do przejścia. Gdzie na ferie w góry? Czy tam gdzie będzie sporo innych turystów, czy tam, gdzie znajdziemy ciszę i spokój? Na początku wyboru odpowiedniego miejsca warto spojrzeć na aktualne warunki w górach i wybrać to miejsce, gdzie będą one najbardziej korzystne. Robimy to głównie ze względu na swoje bezpieczeństwo, ale także po to, żeby nie siedzieć cały dzień w noclegu ze względu na deszcz czy śnieg. Tutaj możesz sprawdzić, gdzie szukać aktualnych warunków w górach. Ważne jest również odpowiednie przygotowanie do zimowej wycieczki, dlatego warto skorzystać z naszych porad odnośnie tego jak się przygotować i co zabrać w góry zimą. O tym możesz przeczytać klikając tutaj. Jeśli zapoznałeś się z tymi poradami to przejdziemy do wyboru odpowiedniego miejsca na wypoczynek. 

Gdzie pojechać w góry na ferie?

Pieniny: Szczawnica, Krościenko nad Dunajcem

Najpopularniejszy szlak z Krościenka n/Dunajcem na Trzy Korony

Korona Gór Polski: Jaworki – Schronisko pod Durbaszką – Wysoka – Jaworki

Pieniny: Krościenko nad Dunajcem – Sokolica i wschód słońca przy sosence

Karkonosze: Karpacz, Szklarska Poręba

500 km w drodze i Karkonosze witają nas słońcem. Przełęcz Okraj i Skalny Stół

Wodospad Szklarki – jak dojść ze Szklarskiej Poręby?

Karkonosze: Z Karpacza do Domu Śląskiego z noclegiem pod Śnieżką

Beskid Sądecki: Piwniczna-Zdrój, Krynica-Zdrój 

Beskid Sądecki: Najkrótszy i najłatwiejszy szlak na Koziarz

Beskid Sądecki: Bacówka nad Wierchomlą i Pusta Wielka

Beskid Sądecki: Kosarzyska – Eliaszówka

Beskid Sądecki: Rytro – Schronisko Cyrla – Makowica

Beskid Śląski: Szczyrk, Wisła, Ustroń

Skrzyczne – najwyższy szczyt Beskidu Śląskiego | wyjście ze Szczyrku

Beskid Śląski: Barania Góra jak zaczarowana

Beskid Śląski: Szczyrk Biła – Magura – Schronisko i Chatka na Klimczoku – Klimczok

Góry Orlickie: Zieleniec

Góry Orlickie: W odwiedzinach u Czechów – Velka Destna

Góry Orlickie: Wschód słońca w Zieleńcu

Tatry: Zakopane, Kościelisko 

Tatry z dzieckiem: Wierch Poroniec – Rusinowa Polana | szlak zielony

5 pomysłów na wycieczkę w Tatry dla początkujących

To jest tylko kilka propozycji wycieczek w miejsca, które spodobają się każdemu. Są popularne i można znaleźć tam oprócz szlaków górskich sporo atrakcji. Inne wycieczki możesz znaleźć u nas na blogu. Wystarczy spojrzeć na prawą stronę i wybrać odpowiednie pasmo górskie. Tam znajdują się wszystkie wycieczki z danego pasma górskiego, które odbyliśmy podczas naszej kilkuletniej podróży. Poziom trudności jest zróżnicowany. Od bardzo łatwych po te trudniejsze i długodystansowe. To już zależy czego szukasz. 🙂

6 komentarzy

  1. Szklarska Poręba ma naprawdę cudowny krajobraz, a do tego warunki na stoku były wyśmienite i bez tłumów. Po ciężkim dniu po powrocie do pensjonatu dompodkoziolkami.com.pl mogłem liczyć na ciepły posiłek i relax w spa. Taki wywczas to ja lubię 😉

  2. Każda propozycja jest interesująca. My w tym roku wybieramy się z dziećmi na zorganizowany wyjazd rodzinny przez firmę portaski.pl. Chcieliśmy zaoszczędzić czas i przede wszystkim pieniądze, przy takiego rodzaju planowaniu. Wybieramy się do Andalo, to niewielkie miasteczko położone u podnóża masywu górskiego Paganella w północnych Włoszech.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *