Poradnik

Gdzie na ferie w góry? | Aktualizacja 2020

Wczoraj powitaliśmy Nowy Rok, a już niedługo większość z nas będzie planować wyjazd na ferie zimowe, które trwają od 13 stycznia do 23 lutego. Z racji licznych zapytań do nas o propozycje wyjazdu w góry i przykłady wycieczek, postanowiliśmy stworzyć wpis, w którym te informacje się znajdą. Niektórzy ferie zimowe planują kilka miesięcy wcześniej, a to za sprawą znalezienia jak najlepszej dla siebie kwatery. Szukając teraz noclegu w popularnych kurortach, też można coś fajnego znaleźć, tylko trzeba spędzić więcej czasu na poszukiwaniach. 

Ferie zimowe w górach 

Wyjazd na ferie zimowe planują przede wszystkim rodziny z dziećmi, dlatego szlaki w górach, które proponujemy, nie mogą być zbyt trudne. Na niektórych szlakach leży sporo śniegu, większość z nich jest nieprzetarta i trudna do przejścia. Gdzie na ferie w góry? Czy tam, gdzie będzie sporo innych turystów, czy tam, gdzie znajdziemy ciszę i spokój? Na początku wyboru odpowiedniego miejsca warto spojrzeć na aktualne warunki w górach i wybrać to miejsce, gdzie będą one najkorzystniejsze.

Robimy to głównie ze względu na swoje bezpieczeństwo, ale także po to, żeby nie siedzieć cały dzień w noclegu ze względu na deszcz czy śnieg. Sprawdź, gdzie szukać aktualnych warunków w górach. Ważne jest również odpowiednie przygotowanie do zimowej wycieczki, dlatego warto skorzystać z naszych porad, odnośnie tego jak się przygotować i co zabrać w góry zimą. Jeśli zapoznałeś się z tymi poradami, to przejdziemy do wyboru odpowiedniego miejsca na wypoczynek. 

Gdzie pojechać w góry na ferie?

Pieniny: Szczawnica, Krościenko nad Dunajcem. Szczyty: Trzy Korony, Wysoka i Sokolica.

Karkonosze: Karpacz, Szklarska Poręba. Szczyty i miejsca: Skalny Stół, Wodospad Szklarki, Śnieżka.

Beskid Sądecki: Piwniczna-Zdrój, Krynica-Zdrój. Szczyty i miejsca: Koziarz, Bacówka nad Wierchomlą, Schronisko Cyrla.

Beskid Śląski: Szczyrk, Wisła, Ustroń. Szczyty i miejsca: Skrzyczne, Barania Góra, Klimczok.

Góry Orlickie: Zieleniec. Szczyty i miejsca: Velka Destna

Tatry: Zakopane, Kościelisko. Szczyty i miejsca: Rusinowa Polana. Zobacz łatwe szlaki po Tatrach.

To jest tylko kilka propozycji wycieczek w miejsca, które spodobają się każdemu. Są popularne i można znaleźć tam oprócz szlaków górskich sporo atrakcji. Inne wycieczki możesz znaleźć u nas na blogu. Wystarczy spojrzeć na prawą stronę i wybrać odpowiednie pasmo górskie. Tam znajdują się wszystkie wycieczki z danego pasma górskiego, które odbyliśmy podczas naszej kilkuletniej podróży. Poziom trudności jest zróżnicowany. Od bardzo łatwych po te trudniejsze i długodystansowe. To już zależy, czego szukasz. 🙂

Jeśli znalazłeś u nas potrzebną wiedzę, wskazówki, inspiracje do podróży, to będziemy wdzięczni, gdy wrzucisz nam napiwek do blogowej skarbonki.

8 komentarzy

  • mynaszlaku.pl

   Dziękujemy za link. Na pewno naszym czytelnikom się przyda. 🙂

 • zycertarek

  Szklarska Poręba ma naprawdę cudowny krajobraz, a do tego warunki na stoku były wyśmienite i bez tłumów. Po ciężkim dniu po powrocie do pensjonatu dompodkoziolkami.com.pl mogłem liczyć na ciepły posiłek i relax w spa. Taki wywczas to ja lubię 😉

 • Blog Ozonee

  Góry zimą są zdecydowanie najlepsze! Oczywiście pod warunkiem, że bezpieczne.. Sporo osób ostatnio o tym zapomina. Dzięki za fajne polecenia!

 • Anna_Ski

  Każda propozycja jest interesująca. My w tym roku wybieramy się z dziećmi na zorganizowany wyjazd rodzinny przez firmę portaski.pl. Chcieliśmy zaoszczędzić czas i przede wszystkim pieniądze, przy takiego rodzaju planowaniu. Wybieramy się do Andalo, to niewielkie miasteczko położone u podnóża masywu górskiego Paganella w północnych Włoszech.

 • Monicca

  Jakby ktoś wybierał się do Karpacza i szukał sprawdzonego noclegu to polecam pensjonat Daglezja.

 • Aleksander

  Jeszcze nie zdarzyło mi się pojechać w góry zimą – wolę letnie, cieplejsze przejażdżki 🙂

Skomentuj wpis

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *