Gdzie na ferie w góry w 2024 roku? – zobacz nasze polecenia

Wyjazd na ferie zimowe planują przede wszystkim rodziny z dziećmi, dlatego szlaki w górach, które proponujemy, nie mogą być zbyt trudne. Na niektórych szlakach leży sporo śniegu, większość z nich jest nieprzetarta i trudna do przejścia. Gdzie na ferie w góry? Czy tam, gdzie będzie sporo innych turystów, czy tam, gdzie znajdziemy ciszę i spokój? Na początku wyboru odpowiedniego miejsca warto spojrzeć na aktualne warunki w górach i wybrać to miejsce, gdzie będą one najkorzystniejsze.

MYNASZLAKU NIEZNANE MIEJSCA

Robimy to głównie ze względu na swoje bezpieczeństwo, ale także po to, żeby nie siedzieć cały dzień w noclegu ze względu na deszcz czy śnieg. Ważne jest również odpowiednie przygotowanie do zimowej wycieczki, dlatego warto skorzystać z naszych porad, odnośnie tego jak się przygotować i co zabrać w góry zimą. Jeśli zapoznałeś się z tymi poradami, to przejdziemy do wyboru odpowiedniego miejsca na wypoczynek. 

Gdzie pojechać w góry na ferie?

Pieniny: Szczawnica, Krościenko nad Dunajcem. Szczyty: Trzy Korony, Wysoka i Sokolica.

Karkonosze: Karpacz, Szklarska Poręba. Szczyty i miejsca: Skalny Stół, Wodospad Szklarki, Śnieżka.

Beskid Sądecki: Piwniczna-Zdrój, Krynica-Zdrój. Szczyty i miejsca: Koziarz, Bacówka nad Wierchomlą, Schronisko Cyrla.

Beskid Śląski: Szczyrk, Wisła, Ustroń. Szczyty i miejsca: Skrzyczne, Barania Góra, Klimczok.

Góry Orlickie: Zieleniec. Szczyty i miejsca: Velka Destna

Tatry: Zakopane, Kościelisko. Szczyty i miejsca: Rusinowa Polana i Gęsia Szyja.

przewodnik

To jest tylko kilka propozycji wycieczek w miejsca, które spodobają się każdemu. Są popularne i można znaleźć tam oprócz szlaków górskich sporo atrakcji. Inne wycieczki możesz znaleźć u nas na blogu. Wystarczy spojrzeć na prawą stronę i wybrać odpowiednie pasmo górskie. Tam znajdują się wszystkie wycieczki z danego pasma górskiego, które odbyliśmy podczas naszej kilkuletniej podróży. Poziom trudności jest zróżnicowany. Od bardzo łatwych po te trudniejsze i długodystansowe. To już zależy, czego szukasz. 🙂

Jeśli ten wpis dał Ci wartość, znalazłeś u nas potrzebną wiedzę, inspiracje do podróży, to będziemy wdzięczni, jak postawisz nam kawę. Tworzymy bloga z ogromną przyjemnością i pasją od ponad 12 lat. Kawa nam się przyda do dalszej pracy. :) Bardzo dziękujemy! To pozwoli nam się dalej rozwijać.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

NEWSLETTER!

Zapisz się do stałego grona czytelników MyNaSzlaku.pl

Nie spamujemy! Wysyłamy tylko konkretne wiadomości.