Gdzie na ferie w góry? | Aktualizacja 2020

Wczoraj powitaliśmy Nowy Rok, a już niedługo większość z nas będzie planować wyjazd na ferie zimowe, które trwają od 13 stycznia do 23 lutego. Z racji licznych zapytań do nas o propozycje wyjazdu w góry i przykłady wycieczek, postanowiliśmy stworzyć wpis, w którym te informacje się znajdą. Niektórzy ferie zimowe planują kilka miesięcy wcześniej, a to za sprawą znalezienia jak najlepszej dla siebie kwatery. Szukając teraz noclegu w popularnych kurortach, też można coś fajnego znaleźć, tylko trzeba spędzić więcej czasu na poszukiwaniach. 

Ferie zimowe w górach 

Wyjazd na ferie zimowe planują przede wszystkim rodziny z dziećmi, dlatego szlaki w górach, które proponujemy, nie mogą być zbyt trudne. Na niektórych szlakach leży sporo śniegu, większość z nich jest nieprzetarta i trudna do przejścia. Gdzie na ferie w góry? Czy tam, gdzie będzie sporo innych turystów, czy tam, gdzie znajdziemy ciszę i spokój? Na początku wyboru odpowiedniego miejsca warto spojrzeć na aktualne warunki w górach i wybrać to miejsce, gdzie będą one najkorzystniejsze. Robimy to głównie ze względu na swoje bezpieczeństwo, ale także po to, żeby nie siedzieć cały dzień w noclegu ze względu na deszcz czy śnieg. Sprawdź, gdzie szukać aktualnych warunków w górach. Ważne jest również odpowiednie przygotowanie do zimowej wycieczki, dlatego warto skorzystać z naszych porad, odnośnie tego jak się przygotować i co zabrać w góry zimą. Jeśli zapoznałeś się z tymi poradami, to przejdziemy do wyboru odpowiedniego miejsca na wypoczynek. 

Gdzie pojechać w góry na ferie?

Pieniny: Szczawnica, Krościenko nad Dunajcem

W wakacje na Trzy Korony. Najłatwiejszy szlak

Wysoka w Pieninach w zimie

Sokolica zimą – szlak z Krościenka nad Dunajcem

Karkonosze: Karpacz, Szklarska Poręba

Przełęcz Okraj w Karkonoszach – szlak na Skalny Stół

Wodospad Szklarki – jak dojść ze Szklarskiej Poręby?

Z Karpacza do Domu Śląskiego w zimie – nocleg w schronisku

Beskid Sądecki: Piwniczna-Zdrój, Krynica-Zdrój 

Najkrótszy i najłatwiejszy szlak na Koziarz z dzieckiem

Najłatwiejszy szlak do Bacówki nad Wierchomlą w zimie

Szlak z Kosarzysk na Eliaszówkę w zimie

Z Rytra do Schroniska Cyrla i na Makowicę w zimie

Beskid Śląski: Szczyrk, Wisła, Ustroń

Skrzyczne z dzieckiem. Szlak ze Szczyrku

Barania Góra z Kamesznicy jak zaczarowana

Szczyrk Biła – Chatka na Klimczoku – Klimczok z dzieckiem

Góry Orlickie: Zieleniec

Velka Destna – najwyższy szczyt Gór Orlickich. Szlak z Zieleńca

Wschód słońca w Zieleńcu

Tatry: Zakopane, Kościelisko 

Na Rusinową Polanę z Wierchu Poroniec. Szlak z dzieckiem

5 pomysłów na wycieczkę w Tatry dla początkujących

To jest tylko kilka propozycji wycieczek w miejsca, które spodobają się każdemu. Są popularne i można znaleźć tam oprócz szlaków górskich sporo atrakcji. Inne wycieczki możesz znaleźć u nas na blogu. Wystarczy spojrzeć na prawą stronę i wybrać odpowiednie pasmo górskie. Tam znajdują się wszystkie wycieczki z danego pasma górskiego, które odbyliśmy podczas naszej kilkuletniej podróży. Poziom trudności jest zróżnicowany. Od bardzo łatwych po te trudniejsze i długodystansowe. To już zależy, czego szukasz. 🙂

Zobacz inne wpisy na blogu

6 komentarzy

  1. Szklarska Poręba ma naprawdę cudowny krajobraz, a do tego warunki na stoku były wyśmienite i bez tłumów. Po ciężkim dniu po powrocie do pensjonatu dompodkoziolkami.com.pl mogłem liczyć na ciepły posiłek i relax w spa. Taki wywczas to ja lubię 😉

  2. Każda propozycja jest interesująca. My w tym roku wybieramy się z dziećmi na zorganizowany wyjazd rodzinny przez firmę portaski.pl. Chcieliśmy zaoszczędzić czas i przede wszystkim pieniądze, przy takiego rodzaju planowaniu. Wybieramy się do Andalo, to niewielkie miasteczko położone u podnóża masywu górskiego Paganella w północnych Włoszech.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *