Jaki power-bank w podróży?

Podczas naszej ostatniej wycieczki, do plecaka oprócz podstawowego wyposażenia, jakim jest jedzenie, picie, mapa, pampersy, chusteczki czy rzeczy na zmianę dla Mai, zapakowaliśmy dodatkowo power-bank o mocy 20000 mAh oraz czołówkę GP Discovery CH32. Oba sprzęty otrzymaliśmy od znanej firmy GP Batteries, specjalizującej się w produkcji sprzętu elektronicznego dla wymagających. Do tej pory GP kojarzyliśmy głównie z bateriami, które mamy w domu i wykorzystujemy do różnych celów, między innymi do lamp błyskowych, a dawniej do aparatów cyfrowych.

MYNASZLAKU GŁOSOWANIE MYNASZLAKU GŁOSOWANIE

Teraz w 2022 roku mogę powiedzieć, że dalej korzystamy z tego sprzętu podczas wycieczek i nie tylko.

GP Batteries Polska

Teraz naszym dodatkowym sprzętem w plecaku będzie power bank, który przyda się podczas wycieczek górskich i latarka czołowa, która wesprze nas, gdy będziemy wędrować, żeby obejrzeć wschód słońca lub biegać wieczorami i jeździć na rowerze po lesie. Dodatkowa energia na szlaku jest nam bardzo potrzebna, zwłaszcza jeśli wykorzystujemy telefony do tworzenia relacji na instastories. Co ważne – GP Batteries wspiera naszych dzielnych ratowników WOPR w akcjach ratowniczych oraz strażaków z Ochotniczych Straży Pożarnych! Dla nas był to kolejny powód, dla którego zdecydowaliśmy się skorzystać z produktów właśnie tej firmy.

Power bank w podróży

Jaka latarka czołowa do biegania?

Latarka czołowa GP Discovery CH32, którą otrzymaliśmy od GP Batteries, będzie nam służyła głównie do biegania, podczas wycieczek po górach, jazdy na rowerze, a także gdy będziemy spędzali noc w namiocie. Zwłaszcza do tych plenerowych noclegów sprawdzi się chyba idealnie. To pokaże nasz test. Pamiętam, jak pierwsze wschody słońca wiązały się wyjściami z latarką ręczną, czasem naprawdę dużą… Początkowo nie wiedzieliśmy, czy poranne wstawanie i kilka godzin na szlaku w celu dotarcia na szczyt to będzie nasza bajka, z czasem jednak polubiliśmy te eskapady i kupiliśmy potrzebny do takich akcji sprzęt. 

Latarka czołówka do biegania
Latarka w nocy
przewodnik

Co dla nas najważniejsze, latarka GP jest lekka i ma małe wymiary, a czas jej pracy to prawie 16 godzin! Latarka jest odporna na trudne warunki atmosferyczne, a w górach takie zdarzają się przecież często. Ja używam jej głównie do porannego biegania po lesie i do tej pory sprawdza się bardzo fajnie. Moja stara czołówka już się wysłużyła, dlatego trzeba było znaleźć coś nowszego. Na razie ciężko mi je porównać, bo za krótki czas użytkuję GP.

Power bank 20000 mAh

Dodatkowa energia podczas podróży czasem może okazać się zbawienna. Do noszenia power banków nigdy nie przywiązywaliśmy większej uwagi, bo zawsze było tak, że byliśmy pewni zejścia o takiej godzinie, żeby telefony wytrzymały. Teraz, jeśli go mamy to będziemy nosić, zwłaszcza że przed nami niedługo kilka dłuższych szlaków w Tatrach. Niedawno byliśmy w Beskidzie Śląskim. Na blogu można już przeczytać wpisy z tego wyjazdu. Testowaliśmy 2 nowe aplikacje do chodzenia po górach, liczenia kroków, kilometrów i kalorii. Mieliśmy włączone te 2 nowe i Endomondo, które przeważnie włączamy na wycieczkach.

Power bank

Mamy power-bank GP B20A z serii B o pojemności 20000 mAh i aplikacje tak pobierały energię, że podczas wizyty w schronisku trzeba było telefon naładować. Urządzenie waży 454 gramy, nie jest jednak zbyt duże i z powodzeniem zmieści się w kieszeni plecaka, lub znajdzie swoje miejsce w „kominie”. Nieco większą wagę znakomicie rekompensuje jednak jego wydajność. Może się przydać podczas szlaków długodystansowych, na Głównym Szlaku Beskidzkim i Głównym Szlaku Sudeckim.

Ładowanie power bank

Podróżując samochodem, do gniazda zapalniczki podpinamy rejestrator jazdy i ciężko w tym czasie ładować również telefon, który służy nam za nawigację. Dlatego do schowka wrzuciliśmy power-bank. Jedyny minus to krótki kabel dołączony do zestawu, dlatego warto mieć swój. 

Zobacz więcej z GP

Na stronie internetowej GP Batteries, znajdują się różne sprzęty, które mogą przydać się podczas górskiej wędrówki, dalekiej podróży czy krótkiej wycieczki, zwłaszcza że aktualnie wielu z nas podróżując po świecie, korzysta głównie z telefonów, chociażby – do robienia zdjęć, nagrywania filmów, tworzenia treści na portale społecznościowe i oczywiście komunikowania się ze innymi.

Oprócz power-banków o różnej pojemności i latarek czołowych do dyspozycji mamy: baterie pierwotne, akumulatory, baterie specjalistyczne (aparaty słuchowe, czujniki dymu, alarmy samochodowe, telefony bezprzewodowe), ładowarki (akumulatory, GP Charge AnyWay, Li-ion, ścienne, samochodowe, bezprzewodowe) latarki ręczne, przewody USB czy lampy z czujnikiem ruchu. 

Baterie GP

Wpis powstał przy współpracy z firmą GP Batteries

Power bank
Jeśli ten wpis dał Ci wartość, znalazłeś u nas potrzebną wiedzę, inspiracje do podróży, to będziemy wdzięczni, jak postawisz nam kawę. Tworzymy bloga z ogromną przyjemnością i pasją od ponad 12 lat. Kawa nam się przyda do dalszej pracy. :) Bardzo dziękujemy! To pozwoli nam się dalej rozwijać.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

NEWSLETTER!

Zapisz się do stałego grona czytelników MyNaSzlaku.pl

Nie spamujemy! Wysyłamy tylko konkretne wiadomości.