Mandoria – park rozrywki w Rzgowie. Nasza wizyta w mieście przygód

Miasto przygód Mandoria to olbrzymi park rozrywki znajdujący się w miejscowości Rzgów w woj. łódzkim. W parku weszliśmy do europejskiego miasta handlowego, bo tak właśnie stylizowana jest Mandoria. Niedawno byliśmy w Majaland Kownaty, który jest również parkiem rozrywki w województwie lubuskim niedaleko Zielonej Góry i Gorzowa Wielkopolskiego.

Mandoria - park rozrywki w Rzgowie

Gdzie znajduje się Mandoria? Jak dojechać?

Mandoria znajduje się przy centrum handlowym Ptak Outlet przy drodze 91. Przy parku jest bezpłatny parking. Dojazd z Łodzi zajmuje 20 minut, a z Warszawy 1 godzinę i 30 minut. Rzgów znajduje się na południe od Łodzi.

  • Współrzędne parkingu: 51.6496, 19.4856.

Park rozrywki Mandoria w Rzgowie – nasze pierwsze odczucia

W Rzgowie trafiliśmy na więcej ludzi, dlatego do poszczególnych atrakcji musieliśmy czekać po kilka minut. Byliśmy w tygodniu i były tam wycieczki szkolne. Wiadomo jak to dzieci, biegały wszędzie, gdzie się da. Niestety nauczyciele nie reagowali i jedno z dzieci wpadło w naszą Maję. Dlatego takie miejsce najlepiej odwiedzać, gdy nie będzie zbyt wielu ludzi. Po godzinie 15 już nie było wycieczek, tylko zostali sami goście indywidualni.

My akurat wracaliśmy rano z Warszawy, ponieważ byliśmy w programie „Pytanie na śniadanie” i pomyśleliśmy, że wjedziemy na cały dzień zabawy do Mandorii. O tym miejscu słyszeliśmy już od dawna. Jak Maja zobaczyła wcześniej na atrakcje w parku rozrywki, to często powtarzała, że chce tam pojechać. Bardzo nam się tam podobało. My rzadko chodzimy do takich atrakcji, więc może dlatego było bardzo fajnie i chętnie byśmy wrócili.

Mandoria - park rozrywki w Rzgowie

Mandoria miasto przygód – ile czasu na zwiedzanie? Jak wyglądała nasza wizyta?

O tej akcji z dzieckiem już czytaliście, ale w większości mamy pozytywne myśli. Dotarliśmy do Rzgowa przed godziną 11 i byliśmy prawie do 17. Maja nie potrzebowała w ogóle przerwy, bo co chwilę odkrywała kolejną atrakcję. Oczywiście najbardziej podobało jej się na kolejkach. Piszę tutaj o jej odczuciach, bo w takim parku rozrywki chodzi głównie o dzieci. Ja chodziłam z Mają, bo Mateusz na niektóre atrakcje nie wchodził, bo źle się po nich czuje. Bezpieczniej było, gdy zostawał na dole. Większość miejsc odwiedzaliśmy wszyscy, a niektóre Maja sama, ponieważ atrakcje były tylko dla dzieci.

Nasze dziecko ma ponad 120 cm wzrostu więc korzystaliśmy już z niemalże z wszystkiego. Nie wchodziliśmy do domu strachów, bo akurat nie lubimy takich klimatów. W międzyczasie zrobiliśmy sobie przerwę na jedzenie, ale nie kupowaliśmy nic w mandoriańskich restauracjach, ponieważ czytaliśmy wiele negatywnych opinii. Woleliśmy mieć coś swojego. Maja na końcu nie chciała wychodzić i pytała kiedy wrócimy. W kilku miejscach są dodatkowo płatne atrakcje, dlatego jeśli chcesz z nich korzystać, to trzeba przygotować sobie drobne.

Mandoria - park rozrywki w Rzgowie
Mandoria - park rozrywki w Rzgowie

Atrakcje w Mandorii – te były dla nas najlepsze

Atrakcje w Mandorii Mieście Przygód są różnorodne. Najlepszy był oczywiście roller-coaster przeznaczony dla całej rodziny. Był Merkant oraz Carrara – najszybsza kolejka w parku. Fajny był Stary Fort – drewniany plac zabaw. Dla samych dzieci bez rodziców była Chytra Wydra, gdzie dzieci płyną na wydrze po zrobionej rzece. Inną spokojną atrakcją była Karawana – karuzela wenecka czy kolejna karuzela Latarnia Leonadra. Jedną z najlepszych atrakcji był Barbakan, czyli ogromna zjeżdżalnia, gdzie siada się na dywanikach i zjeżdża w dół. Tutaj można się rodzinnie ścigać, ponieważ jest tam aż 6 torów. Ciekawe były też beczki i skarbiec – labirynt luster. Pozostałe atrakcje przetestujecie sami.

Atrakcje w Mandorii - te były dla nas najlepsze
przewodnik

Restauracje i sklepik z pamiątkami

Był także sklepik z pamiątkami, w którym znajdują się zabawki z różnych bajek – Psi Patrol, Świnka Peppa itd., czyli bohaterowie najpopularniejszych bajek. Myślę, że nie wyjdziesz z Mandorii bez jakiejś pamiątki. U nas był to oczywiście Psi Patrol. Jeśli chodzi o jedzenie to są restauracje, lodziarnia, kawiarnia, kuchnia tradycyjna, domowe zapiekanki. Najczęściej u gości parku wybierana była pizza oraz lody.

Godziny otwarcia i bilety wstępu

Park rozrywki Mandoria miasto Przygód jest czynny przez cały rok od 10:00 do 18:00. Przez kilka dni miasto przygód jest zamknięte. Bilet jednodniowy kosztuje 139 złotych. Jeśli kupisz online to zapłacisz 129 złotych. Szczegóły na oficjalnej stronie parku: www.mandoria.com.

Atrakcje w Mandorii - te były dla nas najlepsze
Atrakcje w Mandorii - te były dla nas najlepsze
Rzgów
Atrakcje w Mandorii - te były dla nas najlepsze
Rzgów
Rzgów
Rzgów
Rzgów
Rzgów
Jeśli ten wpis dał Ci wartość, znalazłeś u nas potrzebną wiedzę, inspiracje do podróży, to będziemy wdzięczni, jak postawisz nam kawę. Tworzymy bloga z ogromną przyjemnością i pasją od ponad 12 lat. Kawa nam się przyda do dalszej pracy. :) Bardzo dziękujemy! To pozwoli nam się dalej rozwijać.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

NEWSLETTER!

Zapisz się do stałego grona czytelników MyNaSzlaku.pl

Nie spamujemy! Wysyłamy tylko konkretne wiadomości.