Najpiękniejsze zdjęcia gór. Nasz sprzęt: aparat i obiektyw do fotografii krajobrazowej

Widoki gór to najpiękniejsze krajobrazy, jakie można oglądać podczas podróży. Często okazuje się tak, że nawet nie trzeba wysoko wychodzić, żeby obejrzeć piękno przyrody. My fotografią krajobrazową zajmujemy się od ponad 10 lat. Ta pasja rozpoczęła się w tym samym czasie, co założyliśmy bloga. W międzyczasie zajęliśmy się fotografią ślubną, z której się utrzymujemy. Zdjęcia krajobrazowe są nieodłącznie związane z naszym życiem. W podróży wykonujemy wiele zdjęć, które później udostępniamy w Internecie, czy to na naszym blogu, czy w mediach społecznościowych. Poniżej piszemy też o naszym sprzęcie do fotografii krajobrazowej.

Zdjęcia z gór

Ostatnio przygotowując kalendarz z najlepszymi zdjęciami z gór mieliśmy ciężki orzech do zgryzienia. Przejrzeliśmy dyski, na których znajdują się nasze fotografie krajobrazowe. Trudny mieliśmy wybór, aby wybrać najlepsze. Już kiedyś myśleliśmy, żeby taki wpis utworzyć i umieszczać w nim najlepsze zdjęcia z gór, które zrobiliśmy podczas wędrówek. Chyba właśnie teraz nadszedł najlepszy czas, żeby to zrobić. Poniżej możesz znaleźć nasze piękne zdjęcia krajobrazowe.

Fotografie górskie i krajobrazowe

Uwielbiamy fotografować krajobrazy. W ostatnim czasie mieliśmy wiele okazji do odwiedzenia pięknych miejsc. W ubiegłym roku robiliśmy zdjęcia w Dolomitach, które nas zachwyciły. Piękne są góry w Chorwacji, które idealnie nadają się do fotografowania o wschodzie lub zachodzie słońca. Cudowne fotografie można wykonać we włoskich Apeninach oraz we włoskiej Toskanii. Piękne zdjęcia wyszły nam również w skalnych miasta w Czechach oraz Niemczech. Przez 10 lat podróżowaliśmy po Polsce, gdzie znajduje się wiele cudownych miejsc i które możecie znaleźć u nas na blogu.

Jaki aparat i obiektyw do fotografii krajobrazowej i zdjęć z gór? Jakiego sprzętu używamy?

Zaczynając przygodę z fotografią górską i krajobrazową nie trzeba mieć drogiego sprzętu. Pamiętaj, że często trzeba będzie sporo iść po najlepsze zdjęcie, dlatego też plecak pełen sprzętu nie jest dobrym rozwiązaniem. My korzystamy z uniwersalnego sprzętu.

  • Aparat Sony a6300 + obiektyw Sony 16-50 mm F3.5-5.6 OSS

Powyższa opcja to rozwiązanie budżetowe, ale nam sprawuje się świetnie. Aparat i obiektyw są lekkie i dobrze sprawdzają się w górach. To aparat bezlusterkowy.

  • Aparat Nikon d610 + obiektyw Tamron SP AF 28-75mm f/2.8 XR Di LD Aspherical (IF)

Kolejna opcja, która należy do tańszych i świetnie sprawdzi się w podróży. To lustrzanka, którą mamy już od wielu lat. Ten sprzęt już jest cięższy i lepiej sprawdza się na krótkich wycieczkach np. po mieście.

  • Sprzęt ślubny

Prawie w ogóle go nie używamy, ponieważ nie chcemy ryzykować uszkodzenia sprzętu podczas wycieczki.

  • Karty pamięci, filtr UV, baterie, dyski zewnętrzne

To dodatkowe elementy, o których trzeba pamiętać. Aparat Sony na swojej baterii zrobi o wiele mniej zdjęć niż aparat Nikon. Wszystkie zdjęcia wykonujemy w formacie RAW, a potem po obróbce eksportujemy do JPG. Wszystkie obrobione zdjęcia kopiujemy na dysk zewnętrzny. Na obiektyw warto założyć filtr UV.

  • Program do obróbki zdjęć krajobrazowych

Do obróbki zdjęć krajobrazowych wykorzystujemy programu Adobe Photoshop Lightroom. To program płatny, który służy nam głównie przy zdjęciach ślubnych.

  • Dron DJI Mini 3 pro

W ostatnim czasie do naszego plecaka wpadł jeszcze dron, którego wykorzystujemy okazjonalnie podczas wycieczek. To dron DJI Mini 3 pro, który jest mały i zbytnio nie podwyższa wagi plecaka. A jakość zdjęć jest bardzo dobra.

Nasze najlepsze zdjęcia z gór

Poniżej będziemy zamieszczać nasze najlepsze zdjęcia z gór, które wykonamy. Te poniżej wykonaliśmy w tym roku oraz pod koniec minionego.

Najpiękniejsze zdjęcia gór
Najpiękniejsze zdjęcia gór
Najpiękniejsze zdjęcia gór
Najpiękniejsze zdjęcia gór
Najpiękniejsze zdjęcia gór
przewodnik
Najpiękniejsze zdjęcia gór
Najpiękniejsze zdjęcia gór
Najpiękniejsze zdjęcia gór
Jeśli ten wpis dał Ci wartość, znalazłeś u nas potrzebną wiedzę, inspiracje do podróży, to będziemy wdzięczni, jak postawisz nam kawę. Tworzymy bloga z ogromną przyjemnością i pasją od ponad 12 lat. Kawa nam się przyda do dalszej pracy. :) Bardzo dziękujemy! To pozwoli nam się dalej rozwijać.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

NEWSLETTER!

Zapisz się do stałego grona czytelników MyNaSzlaku.pl

Nie spamujemy! Wysyłamy tylko konkretne wiadomości.