Podróże z dzieckiem,  Zachodniopomorskie

Bałtycki Park Miniatur, Molo i Promenada Gwiazd w Międzyzdrojach

Zwiedzając województwo zachodniopomorskie, nie mogliśmy sobie odpuścić zobaczenia miejsc wartych uwagi w Międzyzdrojach, w których mieszkaliśmy i przejścia szkolenia w Podziemnym Mieście na Wyspie Wolin. Kolejne atrakcje w Międzyzdrojach znajdziesz tutaj.

Molo w Międzyzdrojach jednym z najdłuższych w Europie

Zatrzymaliśmy się na parkingu w Międzyzdrojach i ruszyliśmy w kierunku plaży. Oczywiście nie mogliśmy opuścić bardzo znanego nie tylko zakochanym miejsca, jakim jest molo. Zważywszy, że była to dopiero 8 rano na molo były jeszcze tylko dwie osoby. Praktycznie my sami i morze, morze, morze. Fale przypływające wywoływały uśmiechy na naszych twarzach. Tutaj można zostać i nabierać energii na cały dzień. Wspomniałam wyżej o miejscu dla zakochanych, a to dlatego, że na każdym metrze było przypięte od kilku do kilkunastu kłódek z imionami z datą.

Troszkę nam się nie spodobało, że w takim miejscu są budki z jedzeniem, napojami, kawą, bo jest duże ryzyko, że śmieci lądują po prostu w morzu. Z ręką na sercu sama zebrałam dwa śmieci, które wraz z wiatrem wpadłyby do wody. Wiadomo, miejsca te przynoszą zyski, ale to chyba nie tak powinno wyglądać. Samo miejsce jest bardzo popularne, bo jest jednym z najdłuższych w Europie. Liczy sobie 395 metrów i już od czternastu lat jest darmowe. Ostatnie siedemdziesiąt pięć metrów jest obniżone ze względu, aby mogły tutaj cumować statki żeglugi przybrzeżnej.

Molo w Międzyzdrojach
Plaża w Międzyzdrojach

Promenada Gwiazd w Międzyzdrojach

Dalej poszliśmy sobie piękną plażą na wschód i dotarliśmy do wyjścia zaraz przy Promenadzie Gwiazd. Bardzo nas zaciekawiły odciski dłoni znanych osobistości wmurowane w chodnik i robiąc kolejny krok i czytając kolejne nazwisko, wypowiadaliśmy tytuły z nimi związane. Są tam także różnorakie pomniki z rzeźbami, dedykowane tablice czy nawet ławeczka serialu „Kryminalni”. Miejsce warte do przejścia, ale jeśli chcecie z każdym przybić piątkę, to zajmie Wam tutaj nawet kilka godzin. Z drugiej strony wczytując się w nazwiska, zauważycie, że są tutaj aktorzy, reżyserowie, a także muzycy. 

Promenada Gwiazd w Międzyzdrojach
Promenada Gwiazd Międzyzdroje

Bałtycki Park Miniatur – główna atrakcja w Międzyzdrojach

My zmierzając dalej przeszliśmy, szybciutko przez kolejne ulice i wróciliśmy do samochodu. Oczywiście nie myślcie, że na dziś to koniec pracy w terenie. Nie bylibyśmy sobą jakbyśmy wrócili do noclegu. Ruszamy na podbój wszystkich państw nad Morzem Bałtyckim. Co Ty na to? Myślisz, że nie damy rady? Przecież to pestka. Trafić w to miejsce to nie żaden wyczyn, bo mijamy je już któryś raz, a jest blisko naszego noclegu. Zaciekawiło nas i zdecydowaliśmy, że pokażemy Wam to miejsce. Po wejściu za bramkę musimy przejść przez sklepik, w którym towar już się do nas uśmiecha, a zwłaszcza do najmniejszej podróżniczki w naszej grupie.

Bałtycki Park Miniatur Międzyzdroje

Idziemy dalej i zaraz za drzwiami jest mata, na której zaznaczono najmniejszego i największego człowieka na świecie. A przed nami miniatury znanych zabytków, które rozsiane są po dziewięciu państwach leżących w obrębie Morza Bałtyckiego. Musimy zaznaczyć, że w tym miejscu jest to hit! Zrobiono miniaturę Morza Bałtyckiego i zachowano jego kształt. Podchodzimy do każdej makiety modelowej i z zaciekawieniem przyglądamy się tym szczegółom, które zostały tutaj zachowane.

Znajdziesz modele najciekawszych obiektów z państw z takich jak: Szwecja, Rosja, Finlandia, Litwa, Łotwa, Estonia, Polska, Niemcy, a także Dania. Bardzo dobrze oznaczony kierunek zwiedzania ułatwia podróżnikom takim jak my dotarcie do końca trasy. Całość przechodzi się w czterdzieści pięć minut. Darmowy parking jest przed obiektem, natomiast zwiedzanie kosztuje 20 złotych bilet normalny i 17 złotych bilet ulgowy. 

Bałtycki Park Miniatur
NAJPIĘKNIEJSZE-SZLAKI-W-POLSKICH-GORACH"
Bałtycki Park Miniatur Międzyzdroje
Jeśli korzystasz z naszych treści i znalazłeś u nas potrzebną wiedzę, inspiracje do podróży, to będziemy wdzięczni, gdy postawisz nam kawę. Tworzymy bloga z ogromną przyjemnością i pasją od ponad 10 lat. Kawa nam się przyda do dalszej pracy. :) Bardzo dziękujemy! To pozwoli nam się dalej rozwijać.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

NEWSLETTER!

Zapisz się do stałego grona czytelników MyNaSzlaku.pl

Nie spamujemy! Wysyłamy tylko konkretne wiadomości.

WSPIERAJ ROZWÓJ NASZEGO BLOGA I ODBIERZ NAGRODY

1 komentarz

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *