Muzeum Dobranocek w Rzeszowie – atrakcja dla dzieci i dorosłych

Muzeum Dobranocek w Rzeszowie znajduje się w centrum miasta niedaleko Rynku. Istnieje tam od 2009 roku. My podczas wizyty w Rzeszowie odwiedziliśmy tę atrakcję z dzieckiem. Przechodziliśmy przez kolejne sale i wspominaliśmy dobranocki, na których się wychowaliśmy, a mała Maja poznawała i zachwycała się laleczkami oraz innymi postaciami z bajek.

MYNASZLAKU NIEZNANE MIEJSCA

Dla niej to były nowości, ale myślimy, że kiedyś także pozna te bajki. Uwielbia już wypożyczać wraz z nami książki o Bolku i Lolku, Reksiu i Pszczółce Mai, a także od czasu do czasu na dobranoc czytamy komiksy o Koziołku Matołku. Te postacie w Muzeum Dobranocek się pojawiają, ale zobaczysz tam również Misia Colargola, Misia Uszatka i wiele innych.

Zapraszamy cię na wystawę w Muzeum Dobranocek w Rzeszowie. To atrakcja dla dzieci, ale również dla dorosłego. Bajki oraz zabawki są związane z człowiekiem przez całe życie. Zwiedzisz z nami wirtualnie kolejne sale? 

Gdzie dokładnie znajduje się Muzeum Dobranocki w Rzeszowie? Mapa

Wielu turystów zastanawia się, gdzie może znajdować się muzeum dobranocki w Rzeszowie. Muzeum z bajkami znajduje się przy ulicy Mickiewicza 13 w jednym budynku Teatru Maska. To miejsce oddalone jest o niewielką odległość od rynku. Na piechotę jest to 150 metrów, a przejście zajmuje do 2 minut. Będąc w Rynku warto wstąpić do muzeum.

Cennik biletów do Muzeum Dobranocek w Rzeszowie

Aktualny cennik biletów wstępu do Muzeum Dobranocek w Rzeszowie możesz sprawdzić na stronie muzeum – tutaj. Są w zakładce dla zwiedzających informacje o wysokości opłat za zwiedzanie. 

Bilet normalny kosztował 12 zł, bilet ulgowy był o połowę tańszy, czyli kosztował 6 zł. Dzieci do lat 3 wchodziły w ramach darmowego biletu.

Muzeum zwiedza się samodzielnie, ale jest możliwość wynajęcia usługi przewodnickiej. Taką należy zamówić po wcześniejszym kontakcie z muzeum. Oprowadzanie indywidualne kosztowało 35 złotych, a dla grup 25 złotych. Do muzeum bajek możesz wejść o każdej porze w ramach czasowych otwarcia Muzeum Dobranocek. Ostatnie bilety dla osób pojawiających się w muzeum są sprzedawane w kasie 15 minut przed zamknięciem.

Muzeum Dobranocek w Rzeszowie jest darmowe w pewnych sytuacjach

Muzeum Dobranocek w Rzeszowie prowadzi politykę darmowych biletów. Takie bilety są w dwóch sytuacjach i rodzajach. Darmowe bilety można nabyć:

  • tylko na wystawę stałą, a na wystawą czasową należy zakupić bilet wstępu,
  • na całe zwiedzanie muzeum, czyli darmowe zwiedzanie wystawy stałej i wystawy czasowej.

Darmowe bilety w Muzeum Dobranocek w Rzeszowie na wystawę stałą, można nabyć tylko w sobotę. Wstęp do muzeum na wystawę stałą wówczas jest nieodpłatny dla wszystkich odwiedzających. Ale aby zobaczyć wystawę czasową, musisz zakupić bilet wstępu.

Muzeum Dobranocek w Rzeszowie – bilety online

Na stronie Muzeum Dobranocek w zakładce bilety online, można zakupić bilety na zwiedzanie muzeum w dowolnym terminie. Do wyboru masz bilety na wybraną godzinę w ramach czasu otwarcia tego muzeum.

W pierwszym kroku musisz dokonać wyboru terminu, a następnie godziny, o której chcesz odwiedzić Muzeum Dobranocek w Rzeszowie. Rezerwację na zwiedzanie muzeum możesz wybrać co 30 minut.

Np. w dzień roboczy w tygodniu, wybierając środę, rezerwacji dokonasz już od 9:00. Kolejna możliwość na zwiedzanie muzeum przy zakupie biletów online jest o 9:30, kolejne o 10:00 i następne o 10:30 i tak dalej. Ostatnią możliwością na zakup biletu online, jest bilet o godzinie wyznaczonej na 30 minut przed zamknięciem muzeum. 

przewodnik

Muzeum Dobranocek w Rzeszowie – godziny otwarcia

Muzeum Dobranocek jest czynne od wtorku do niedzieli. W poniedziałek jest nieczynne. W dni robocze od wtorku do piątku jest czynne od 9:00 do 17:00. Wszyscy turyści, którzy chcą tutaj spędzić czas w weekendowe dni, to muszą pamiętać, że muzeum jest czynne od godziny 10:00 do 18:00.

MYNASZLAKU FILM

Muzeum Dobranocek – wirtualny spacer

Czy zastanawiasz się nad tym, aby Muzeum Dobranocek odwiedzić podczas wirtualnego spaceru? Muzeum przy współpracy z Google daje taką możliwość. Po wnętrzach Muzeum Dobranocek w Rzeszowie można odbyć wirtualny spacer nie ruszając się nawet z domu. Jeśli chcesz wybrać się na niego kliknij tutaj i zobacz co mieści się w murach muzeum bajek.

Zwiedzanie sal i zbiorów kolekcjonera Wojciecha Jamy

W Muzeum Dobranocek w Rzeszowie czeka na Ciebie oraz dziecko ponad 2500 eksponatów. Wszystkie związane są z bajką. Eksponaty to zbiory Wojciecha Jamy kolekcjonera bajkowego świata. Jest to jedyne takie miejsce w Polsce, które posiada unikatowe zbiory związane z polską jak i zagraniczną animacją dla dzieci.

Jacek i Agatka, pingwin Pik Pok, kot Filemon

Zgromadzone zbiory związane są od nawet najstarszych wieczorynek, które zostały wyemitowane w I Programie Telewizji Polskiej. Wiele osób przybywających nie raz, tutaj się uśmiechnie bądź uronił łzę na widok Jacka i Agatki, małego pingwina Pik Poka, kota Filemona i wielu innych postaci. Pamiętamy jak były wieczorynki emitowane o godzinie 19:00 codziennie i zwykle trwały do około 10 minut.

MYNASZLAKU NIEZNANE MIEJSCA

Wieczorynka na zakończenie dnia

Dzieci z utęsknieniem i niecierpliwością czekały na jeden z niewielu programów dla dzieci emitowanych w ciągu dnia. Po aktywnym całym dniu pełnym wrażeń wieczorynka była miłym zakończeniem. A rodzice znaleźli idealny sposób na wyznaczenie godziny pójścia spać swoich dzieci do łóżek. Idealnie po dobranocce.

Zabawki, figurki, książki, plakaty

Tak jak dziś możemy spotkać kadry z bajek lub same postacie na różnych przedmiotach i w różnych miejscach, tak tutaj wśród eksponatów znajdziesz rzeczy z bajkowymi wizerunkami. Te popularne dobranocki pojawiły się na talerzach, nawet na opakowaniach po artykułach spożywczych, jak również kosmetykach.

Przedmioty zobaczysz nawet z ich oryginalną zawartością. Eksponaty, które tutaj się znajdują to przede wszystkim zabawki, figurki znanych postaci z bajek, ale też książki czy plakaty teatralne oraz kinowe. Na wystawach znajdziesz również gry planszowe, koszulki, folie z kadrami z bajek, scenariusze.

Wśród zbiorów Muzeum Dobranocek w Rzeszowie możesz zobaczyć oryginalne lalki z filmów:

  • Przygody Misia Colargola,
  • Miś Uszatek,
  • Plastusiowy pamiętnik,
  • Kolorowy świat Pacyka,
  • Maurycy i Hawranek.

Muzeum Dobranocek Rzeszów

Muzeum Dobranocek w Rzeszowie to nie tylko wystawy eksponatów kolekcjonera Wojciecha Jamy, ale również są tutaj lub poza jej murami organizowane wydarzenia kulturalne, warsztaty artystyczne, spotkania, konkursy, prelekcje i projekty edukacyjne. Podczas odwiedzin tego miejsca możesz swój czas poświęcić na oglądanie bajek w tym miejscu. Jest taka możliwość. 

Czy bajkowe postacie, jak i bajki związane są tylko z małymi dzieci? 

W Muzeum Dobranocek możemy powrócić myślami do bajek, jakie towarzyszyły nam przez całe dzieciństwo. Wielu też starszych pokoleń wróci myślami do tych szczególnych postaci, jakie występowały w wieczorynkach. Ten, kto posiadał telewizor w domu, to mógł w 2 października 1962 roku zobaczyć audycję telewizyjną pod tytułem „Jacek i Agatka”. W tym roku przypadnie jej 60 rocznica. Ostatnie wieczorynki zostały wyemitowane na programie TVP1, gdy my byliśmy już dorosłymi osobami. Ostatnia emisja w programie pierwszym TVP została pokazana 30 sierpnia 2013 roku. Była to Świnka Peppa. 

Muzeum lalek, muzeum dobranocki, muzeum bajki lub wieczorynki, muzeum dla dzieci Rzeszów

Muzeum lalek, muzeum dobranocki, muzeum bajki lub wieczorynki, muzeum dla dzieci Rzeszów. To określenia, które turyści używają, aby dowiedzieć się informacji o Muzeum Dobranocek w Rzeszowie. Czy są poprawne? Jeśli użyjesz ich to większość osób będzie wiedzieć, o co Ci chodzi. Poprawna nazwa miejsca to oczywiście Muzeum Dobranocek. 

Jeśli ten wpis dał Ci wartość, znalazłeś u nas potrzebną wiedzę, inspiracje do podróży, to będziemy wdzięczni, jak postawisz nam kawę. Tworzymy bloga z ogromną przyjemnością i pasją od ponad 12 lat. Kawa nam się przyda do dalszej pracy. :) Bardzo dziękujemy! To pozwoli nam się dalej rozwijać.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

NEWSLETTER!

Zapisz się do stałego grona czytelników MyNaSzlaku.pl

Nie spamujemy! Wysyłamy tylko konkretne wiadomości.