Najwyższe wzniesienia w Warszawie – Górka Szczęśliwicka

Podczas krótkiego pobytu w stolicy postanowiliśmy zdobyć najwyższe wzniesienie Warszawy znane jako Górka Szczęśliwicka i Kopiec Moczydłowski. Na więcej nie zostało nam czasu, pogoda się popsuła, ponieważ zaczęło padać, ale też przez Warszawę ciężko było przejechać ze względu na ruch kierowany przez policję.

Czyżby wszystkie ważne osobistości opuszczały Warszawę po niedzielnych obchodach? 1 września było spokojnie, bo byliśmy na punkcie obserwacyjnym startujących i lądujących samochodów na tak zwanej Górce Spotterskiej Wykusz. Tak w ogóle to była nasza druga wizyta w Warszawie, bo pierwszy raz odwiedziliśmy ją na początku tego roku, kiedy zwiedzaliśmy największe atrakcje Warszawy

Korona Warszawy – najwyższe szczyty stolicy 

Korona Warszawy to 6 najwyższych wzniesień znajdujących się na terenie stolicy Polski. Są to:

  • Kopa Cwila 108 m n.p.m. na Ursynowie w Parku imienia Romana Kozłowskiego,
  • Monte Kazury 133,9 m n.p.m. o trzech wierzchołkach na Ursynowie,
  • Kopiec Powstania Warszawskiego 121 m n.p.m. w dzielnicy Mokotów,
  • Góra Gnojna na terenie Starego Miasta, której wysokość nie jest dokładnie znana,
  • Kopiec Moczydłowski 130,5 m n.p.m. na Woli,
  • najwyższe wzniesienie Warszawy czyli Górka Szczęśliwicka 152 m n.p.m.
Korona Warszawy-najwyższe szczyty stolicy 

Górka Szczęśliwicka

Jest to sztucznie usypana górka mierząca 152 m n.p.m. Znajduje się w dzielnicy Ochota w parku Szczęśliwickim. Największą atrakcją jest stok narciarski odwiedzany chętnie przez mieszkańców Warszawy. Górka powstała z gruzów zniszczonej podczas wojny Warszawy. Później zwożono tam także śmieci. W 1970 roku utworzono tam park, obsypując cały teren ziemią.

Od 1997 roku istnieje na górce wyciąg krzesełkowy. Jak spacerowaliśmy w pobliżu obiektu, to wszystko było zamknięte i aktualnie trwa tam jakaś budowa. Obeszliśmy wszystko dokoła i przeszliśmy jeszcze przez park nad wodę. To był poniedziałek 2 września i w szkołach było rozpoczęcie roku szkolnego. Samochód można zostawić na bezpłatnym parkingu przy ulicy Drawskiej

Górka Szczęśliwicka
Górka Szczęśliwicka
Górka Szczęśliwicka
Górka Szczęśliwicka
przewodnik
Górka Szczęśliwicka
Górka Szczęśliwicka

Kopiec Moczydłowski

Kopiec Moczydłowski zwany również Górką Moczydłowską to także sztucznie usypane wzniesienie, które znajduje się w parku Moczydło na warszawskiej Woli. Mierzy 130,5 m n.p.m. Kopiec usypany został po II wojnie światowej ze zniszczonej Warszawy. Górka jest miejscem relaksu i wypoczynku, ale także świetnym punktem widokowym na miasto. Samochód można zostawić na bezpłatnym parkingu przy ulicy Czorsztyńskiej. Miejsce jest chętnie odwiedzanym miejscem przez mieszkańców miasta. W najwyższym punkcie znajdują się lunety do obserwacji gwiazd.   

Kopiec Moczydłowski
Kopiec Moczydłowski
Kopiec Moczydłowski
Jeśli ten wpis dał Ci wartość, znalazłeś u nas potrzebną wiedzę, inspiracje do podróży, to będziemy wdzięczni, jak postawisz nam kawę. Tworzymy bloga z ogromną przyjemnością i pasją od ponad 12 lat. Kawa nam się przyda do dalszej pracy. :) Bardzo dziękujemy! To pozwoli nam się dalej rozwijać.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

NEWSLETTER!

Zapisz się do stałego grona czytelników MyNaSzlaku.pl

Nie spamujemy! Wysyłamy tylko konkretne wiadomości.