Nazare: mekka surferów. Tutaj tworzą się potężne fale

Portugalska miejscowość Nazare to raj dla surferów. To tutaj tworzą się największe fale sięgające nawet 30 metrów. Spektakl dla turystów jest niezwykły. To trzeba przeżyć osobiście. My odwiedziliśmy to miejsce o poranku. Byliśmy zaskoczeni ilością osób podziwiających niezwykły obraz tworzących się fal.

Nazare: mekka surferów

Gdzie zaparkować? Parking w Nazare

Parking znajduje się kilka minut drogi od latarni morskiej i punktu widokowego. Nie ma tam zbyt wielu miejsc parkingowych, ale zawsze coś. Oprócz nas stały tam kampery i kilka osobówek. Jeśli tam nie będzie miejsca, to trzeba szukać blisko centrum.

  • Współrzędne parkingu: 39.6050, -9.0782.

Jak dojść do punktu widokowego i latarni morskiej?

Dotarcie do latarni morskiej i punktu widokowego nie sprawia żadnego problemu. Wyszliśmy z samochodu i od razu głośno było słychać ocean. Zauważyliśmy drogę, którą można zejść do latarni. W pierwszej kolejności udaliśmy się na punkt widokowy. Jest on położony w połowie drogi do latarni po lewej stronie.

Nie jest zabezpieczony żadnymi barierkami, więc trzeba uważać, aby nie obsunąć się z kilkunastometrowego klifu. Przed sobą mamy widok na latarnię morską, o którą obijają się wyższe fale. Fale tworzą się na prawo od tego miejsca. Widok jest przepiękny. Po lewej stronie ocean był spokojny w zatoce.

Nazare: mekka surferów

Latarnia morska w Nazare i potężne fale

Udaliśmy się niżej, aby być jeszcze bliżej. Kolejnym punktem widokowym jest murek przy latarni morskiej. Można spacer kontynuować drogą asfaltową. A przy niej siedziały osoby na swoich krzesełkach. Jedne z nich miały przy sobie krótkofalówki. Na wspomnianym murku siedziało sporo osób.

Spektakl tworzących się fal był fantastyczny. Czasem aż ocean „grzmiał i trzaskał”. Powstawały raz większe, a raz mniejsze fale. Woda przelewała się z ogromną siłą, przypływając bliżej lub dalej na plażę. Tworzenie się fal to niesamowity widok. Nie można wyobrazić sobie siły, z jaką woda prze do przodu. A wśród tego ogromu są ludzie, którzy na deskach i skuterach wodnych próbują zaznać adrenaliny uciekając przed przelewającą się falą.

Tak wielu ludzi o poranku się nie spodziewaliśmy. Sporo osób też przychodziło, aby zobaczyć fale w Nazare na własne oczy. Obracając się w kierunku samochodu okazało się, że na całym stoku, gdzieniegdzie są ludzie z aparatami.

Nazare: mekka surferów
Nazare: mekka surferów
Nazare: mekka surferów
przewodnik
Nazare: mekka surferów
Nazare: mekka surferów
Nazare: mekka surferów
największe fale świata
największe fale świata
największe fale świata

Co jeszcze zobaczyć w Nazare?

Nazare to wioska rybaków i mekka surferów. Znajduje się tam Sanktuarium Matki Bożej. Podobno figura Matki Bożej została sprowadzona tutaj z Nazaretu. A jeśli będziesz w Portugalii to nie możesz pominąć Cabo da Roca. To najdalej na zachód wysunięty punkt kontynentalnej Europy.

Jeśli ten wpis dał Ci wartość, znalazłeś u nas potrzebną wiedzę, inspiracje do podróży, to będziemy wdzięczni, jak postawisz nam kawę. Tworzymy bloga z ogromną przyjemnością i pasją od ponad 12 lat. Kawa nam się przyda do dalszej pracy. :) Bardzo dziękujemy! To pozwoli nam się dalej rozwijać.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

NEWSLETTER!

Zapisz się do stałego grona czytelników MyNaSzlaku.pl

Nie spamujemy! Wysyłamy tylko konkretne wiadomości.