Parco San Rossore – park ze szlakami pieszymi i dostępem do Morza Liguryjskiego

Parco San Rossore to park znajdujący się we Włoszech nad Morzem Liguryjskim, do którego trafiliśmy po zwiedzaniu Krzywej Wieży w Pizie. Sprawdzaliśmy szlaki piesze w parku i zdecydowaliśmy się na spacer prosto nad morze. Teren jest chroniony od 1997 roku i obejmuje 23 hektary, w tym jezioro Massaciuccoli, dawne włości prezydenckie San Rossore czy ujęcia rzek. To miejsce cieszy się dużą popularnością wśród mieszkańców Pizy oraz Toskanii. Po Parco San Rossore organizowane są wycieczki z przewodnikiem, dzięki którym lepiej można poznać teren, po którym spacerujesz.

Parco San Rossore w Pizie

Jak dojechać do Parco San Rossore?

Dojazd z centrum Pizy do parku zajmuje około 10 minut – 6 kilometrów. Trzeba kierować się na zachód w kierunku morza. Przy wejściu do parku znajduje się obszerny parking. Teren dostępny jest od godziny 7:30 do 19:30. Przed wjazdem jest brama.

  • Współrzędne parkingu: 43.7236, 10.3323.

Postój jest bezpłatny. W weekendy możesz tam spotkać sporo ludzi.

Parco San Rossore w Pizie

Szlak pieszy przez park – Viale del Gombo

Zwiedzając park możesz wybrać różne ścieżki. My połączyliśmy kilka ze sobą, jednak najbardziej interesował nas szlak zwany Viale del Gombo. Przy parkingu znajduje się duża mapa terenu, ale my wcześniej polecamy zobaczyć sobie na mapę online, która dostępna jest na oficjalnej stronie parku – tutaj. Dzięki niej sprawdzisz, gdzie najlepiej iść.

Na ścieżce Viale del Gombo interesowały nas piękne drzewa, która znajdują się po obu stronach drogi. Na żywo robi to duże wrażenie. Później przeszliśmy jeszcze po trasie Coton delle Vacche oraz Via delle Carbonaie. Widzieliśmy wiele rodzin spacerujących z dziećmi w wózku.

Parco San Rossore w Pizie
Parco San Rossore w Pizie
Włochy
przewodnik
Włochy
Włochy
Włochy
Włochy
Włochy
Włochy

San Rossore

Przy wjeździe na teren parku powita Cię posiadłość San Rossore. Zobaczysz żółty budynek, w którym mieści się centrum dla zwiedzających. Nazwa posiadłości wzięła się od włoskiego urzędnika San Lussorio, który został skazany na śmierć przez Dioklecjana. Na tych terenach w XV wieku osiedlały się rodziny Medyceuszy i tworzono gospodarstwa rolne. Przy morzu jest 30 kilometrów plaż, na których można oglądać wydmy. Uchodzą tam dwie główne rzeki Toskanii – Arno oraz Serchio.

Warto pojechać do parku i trochę po nim pochodzić. Pokazaliśmy Ci, że warto tam trafić, a jeśli chcesz wiedzieć więcej, to zobacz oficjalną stronę internetową Parco San Rossore – tutaj.

San Rossore
Morze Liguryjskie
Jeśli ten wpis dał Ci wartość, znalazłeś u nas potrzebną wiedzę, inspiracje do podróży, to będziemy wdzięczni, jak postawisz nam kawę. Tworzymy bloga z ogromną przyjemnością i pasją od ponad 12 lat. Kawa nam się przyda do dalszej pracy. :) Bardzo dziękujemy! To pozwoli nam się dalej rozwijać.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

NEWSLETTER!

Zapisz się do stałego grona czytelników MyNaSzlaku.pl

Nie spamujemy! Wysyłamy tylko konkretne wiadomości.