Park Krasnala w Nowej Soli – atrakcje i miniZOO. Co można tam robić?

Park Krasnala w Nowej Soli to miejsce rozrywki dla dzieci i młodzieży. Dorośli też mają możliwość spróbowania aktywności na plenerowej siłowni. Jest tutaj wiele figur bajkowych różnych rozmiarów. Po wejściu do parku rozrywki już na samym początku Twojej wizyty przywita Cię Soluś – najwyższa figura krasnala na świecie (wpisany do Księgi Rekordów Guinnessa).

W głębi Parku Krasnala, czeka na Twoje dziecko moc rozrywki na grach płatnych, ale nie tylko. Są tutaj place zabaw o różnym poziomie trudności, w dalszej części miniZOO ze zwierzętami. A Zielona Góra jest na wyciągnięcie ręki. Poniżej przeczytaj, co na Ciebie tutaj czeka. Sprawdź, czy warto spędzić tutaj czas.

  • Adres: Aleja Wolności,
  • Współrzędne parkingu przy parku: 51.8014, 15.7248.
Park Krasnala w Nowej Soli - atrakcje i miniZOO. Co można tam robić?
Park Krasnala w Nowej Soli - atrakcje i miniZOO. Co można tam robić?
Parking – po drugiej stronie drogi jest park

Godziny otwarcia Parku Krasnala w Nowej Soli

Byliśmy w styczniu, czyli poza sezonem i robiliśmy dwa podejścia, aby wejść na teren parku zabaw dla dzieci. Czytając informacje na stronie myśleliśmy, że faktycznie Park Krasnala jest otwarty codziennie od 8:00 do 21:00, a atrakcje od 10:00 do 19:00.

Jednak po przyjeździe na miejsce, brama główna była o 8:00 zamknięta. Tabliczka na bramie też informowała nas o otwarciu tego miejsca o 8:00. Zmieniliśmy nieco swój plan. Za drugim podejściem okazało się to miejsce dostępne. Okazało się również, że w głębi zaraz za bramą była tabliczka z informacją o otwarciu. Park Krasnala jest dostępny od 9:00 do zmierzchu. 

Atrakcje rozrywki wewnątrz powinny być też dostępne według informacji na stronie, ale wszystko było schowane. Żadne atrakcje w ciągu naszych odwiedzin nie zostały uruchomione.

Park Krasnala w Nowej Soli - atrakcje i miniZOO. Co można tam robić?

Bilety wstępu do parku rozrywki

Do parku rozrywki w Nowej Soli bilety wstępu nie obowiązują. Wejście jest całkowicie darmowe. Jednak w parku zabaw są atrakcje, do których obowiązują bilety. Należy je zakupić w ten czas, kiedy chce się z nich korzystać. My nie mieliśmy takiej możliwości, ponieważ byliśmy poza sezonem i atrakcje w parku były niedostępne.

Jeśli planujesz swój budżet na odwiedziny w tym miejscu, to są automaty z kulkami żywnościowymi dla zwierząt. Znajdują się w pobliżu wolierów i możesz je uruchomić wrzucając monety 2-złotowe. Automaty podczas naszych odwiedzin nie były uzupełnione i wzięło nam 4 złote. 

Park Krasnala w Nowej Soli - atrakcje i miniZOO. Co można tam robić?

Jak wyglądają odwiedziny w Parku Krasnala?

Po wejściu przez bramę główną od razu wita nas regulamin. Zaraz za nim znajduje się wiele figur krasnali. Patrząc na ich zabawy w tym miejscu można uśmiać się do łez. Krasnal jeżdżący na ślimaku. Krasnal odpoczywający na borowikach w towarzystwie żabki. Nie można pominąć największego krasnala na świecie, który mieszka właśnie tutaj w Nowej Soli. Soluś to krasnal mierzący 541 centymetrów. Jest wpisany do Księgi Rekordów Guinnessa. Ma towarzyszkę Lusię, a przy ich nogach znajduje się beczka soli. 

Idąc dalej już widzimy figury dinozaurów. Nie ma ich zbyt wiele, ale są dość duże. Chcemy jeszcze zobaczyć pomnik niedźwiedzia Grizzly, który również startował do wpisu w Księdze Rekordów Guinnessa. Miś mierzy 7,14 m wysokości. Jest to najwyższy miś na świecie. Ma również brata bliźniaka, który pojechał do Norwegii. Mieszka w Parku Niedźwiedzia. Jest identyczny. 

Atrakcje Nowa Sól
przewodnik
Atrakcje Nowa Sól
Atrakcje Nowa Sól

Dalej znajdują się piaskowe place zabaw dla dzieci, dostępne w godzinach otwarcia parku rozrywki. Są na nich figury żyraf. My kierujemy się do miniZOO, gdzie mieszkają np. daniele, kangury, kozy, alpaki, pawie, strusie. Zrobiliśmy sobie pętlę i pokierowaliśmy się do domu na kurzej nóżce, gdzie przez okno czarownica pilnuje porządku na placu zabaw. Spacerując sobie dookoła po parku przeszliśmy się ścieżkami dookoła na zakończenie wizyty w tym miejscu.

W sezonie w parku rozrywki wiele się dzieje. Otwarta jest również papugarnia za dodatkową opłatą. Są różne atrakcje płatne dodatkowo. Po torach jeździ pociąg, którym chętnie przemieszczają się maluszki, są dmuchańce, gdzie można się wyskakać, autka, którymi dzieci jeżdżą samodzielnie.

Atrakcje Nowa Sól
Atrakcje Nowa Sól
Jeśli ten wpis dał Ci wartość, znalazłeś u nas potrzebną wiedzę, inspiracje do podróży, to będziemy wdzięczni, jak postawisz nam kawę. Tworzymy bloga z ogromną przyjemnością i pasją od ponad 12 lat. Kawa nam się przyda do dalszej pracy. :) Bardzo dziękujemy! To pozwoli nam się dalej rozwijać.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

NEWSLETTER!

Zapisz się do stałego grona czytelników MyNaSzlaku.pl

Nie spamujemy! Wysyłamy tylko konkretne wiadomości.