Park Lotników Polskich w Krakowie – stawy o zachodzie słońca

Park Lotników Polskich w Krakowie to jeden z parków miejskich, który jest bardzo lubiany przez mieszkańców miasta. Ci często mówią na niego także park AWF-u, ponieważ tuż obok znajduje się właśnie Akademia Wychowania Fizycznego imienia Bronisława Czecha. Park Lotników Polskich w Krakowie to przede wszystkim tereny zielone, ale także: stawy z miejscem wypoczynkowym, pumptrack, skatepark, plac zabaw, Centrum Edukacyjne Ogród Doświadczeń oraz ogród świateł w zimie. Tuż obok parku znajduje się Tauron Arena, czyli hala widowiskowa, na której odbywają się różne imprezy. 

MYNASZLAKU NIEZNANE MIEJSCA

zobacz więcej atrakcji turystycznych w Krakowie

Park Lotników Polskich w Krakowie

Gdzie dokładnie znajduje się park?

Park Lotników Polskich w Krakowie znajduje się w dzielnicy Czyżyny między Aleją Pokoju i Aleją Jana Pawła II, tuż przy galerii handlowej M1. Odległość z rynku do parku to około 6 kilometrów samochodem. Dojazd nie powinien stanowić większego problemu. Najlepiej kierować się na galerię. Dawniej to miejsce nazywało się parkiem kultury i wypoczynku. Teraz niektórzy nazywają je „krakowskimi Malediwami”.

Park Lotników Polskich w Krakowie

Gdzie zaparkować przy Parku Lotników Polskich?

Z parkowaniem przy Parku Lotników Polskich może być problem. Wiele osób w dni robocze zatrzymuje się przy galerii M1. Można także zaparkować przy Tauron Arenie, jednak tam parking trochę kosztuje. 

My znaleźliśmy bezpłatny parking przy Parku Lotników Polskich tuż obok Tauron Areny. Przed szlabanami musisz skręcić w lewo i jechać wąską drogą do samego końca. Parking będzie z lewej strony. Kolejny parking znajduje się od strony Alei Jana Pawła II, na wysokości fontanny. Jednak tam jest mało miejsca i często może być zajęty.

  • Współrzędne parkingu przy parku Lotników Polskich w Krakowie: 50.0693, 19.9878. 
Park Lotników Polskich w Krakowie

Atrakcje w Parku Lotników Polskich w Krakowie

Od ostatniego roku największą atrakcję parku Lotników Polskich w Krakowie są stawy. Między stawami jest grobla przejazdowa, która służy głównie dla rowerzystów, ale także dla pieszych. Nad Stawami jest wiele ławek, na których można odpocząć. W pobliżu jest także bardzo popularny Smoczy Skwer, czyli plac zabaw dla dzieci. W północnej części parku znajduje się fontanna, a nieco dalej Muzeum Lotnictwa Polskiego. Jest także pomnik ku czci lotników poległych w latach 1939-1945.

zobacz, gdzie warto pojechać na wycieczkę do 50 kilometrów od Krakowa

Park Lotników Polskich w Krakowie
przewodnik
Park Lotników Polskich w Krakowie
MYNASZLAKU FILM
parki w krakowie
parki w krakowie
MYNASZLAKU NIEZNANE MIEJSCA
parki w krakowie
parki w krakowie
parki w krakowie
Jeśli ten wpis dał Ci wartość, znalazłeś u nas potrzebną wiedzę, inspiracje do podróży, to będziemy wdzięczni, jak postawisz nam kawę. Tworzymy bloga z ogromną przyjemnością i pasją od ponad 12 lat. Kawa nam się przyda do dalszej pracy. :) Bardzo dziękujemy! To pozwoli nam się dalej rozwijać.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

NEWSLETTER!

Zapisz się do stałego grona czytelników MyNaSzlaku.pl

Nie spamujemy! Wysyłamy tylko konkretne wiadomości.