Małopolskie,  Podhale,  Wschody i zachody słońca

Przełęcz nad Łapszanką i Gliczarów Górny

Kiedyś przejeżdżając przez Podhale, jechaliśmy przez Przełęcz nad Łapszanką i Gliczarów Górny. Tak poznaliśmy świetne miejsce z widokiem na całe Tatry i Podhale. Nie przez przypadek z tej miejscowości można przy dobrej pogodzie oglądać piękne spektakle. Wieś ta jest jedną z najwyżej położonych w Polsce i tym rejonie. Leży między bardzo znanymi miejscowościami Bukowiną Tatrzańską a Poroninem i Białym Dunajcem na równoleżnikowym wzgórzu na wysokości 900-1006 m n.p.m.

Przełęcz nad Łapszanką – piękny widok na Tatry

Jeszcze w domu sprawdzając pogodę, okazało się, że lepsze warunki są właśnie w tych rejonach niż u mnie w Beskidzie Wyspowym. A więc domyślacie się, na co wpadliśmy?

Niedzielny poranek, godzina 6:00 – dojeżdżamy do Gliczarowa Górnego na godzinę przed wschodem słońca. Rozglądając się nie widać nic. Wszystko szczelnie zakryte mgłami i chmurami. Na nic zapowiada zmiany pogody. Przed 7 zmieniamy miejsce i jedziemy na Przełęcz nad Łapszanką. Tam już nieco lepiej, ale i tak nic z tego nie będzie. Godzina 7:10 zaczyna wszystko przechodzić. Współrzędne geograficzne ułatwiające dojazd na Przełęcz nad Łapszanką: 49.344087, 20.197849.

W pogodne dni o wschodzie słońca na przełęczy można spotkać wysyp fotografów krajobrazowych. Jest to bardzo wdzięczne miejsce do zdjęć i oglądania widoków na Tatry. My już byliśmy tam kilka razy i każdemu polecamy to miejsce. A jeśli szukasz atrakcji w okolicy, to koniecznie sprawdź atrakcje Zakopanego.

Wschód słońca w Gliczarowie Górnym niedaleko Zakopanego

Chmury rozstępują się i naszym oczom ukazują się Tatry. Po chwili zwątpienia oglądamy taki przepiękny poranek. Wiele osób wstało wcześniej, żeby spędzić godziny poranne na obserwacji Tatr. Po 30 minutach przejazd do Gliczarowa Górnego, z którego chyba widoki są jeszcze ładniejsze. Piękny poranek dający energię na cały tydzień. Współrzędne geograficzne ułatwiające dojazd na miejsce widokowe w Gliczarowie Górnym: 49.342040, 20.071842.

Większość miejscowości znajdujących się na Podhalu niedaleko Zakopanego oferują wspaniałe widoki na Tatry, dlatego jeśli przyjeżdżasz tutaj na urlop, to szukaj noclegów w dobrej lokalizacji, żeby takie krajobrazy podziwiać zza okna.

Jeśli znalazłeś u nas potrzebną wiedzę, wskazówki, inspiracje do podróży, to będziemy wdzięczni, gdy wrzucisz nam napiwek do blogowej skarbonki.

2 komentarze

Skomentuj post

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.