Pomnik Chrystusa Świebodzin
Lubuskie,  Podróże z dzieckiem

Pomnik Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata w Świebodzinie

Pomnik Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata znajduje się w Świebodzinie w woj. lubuskim i jest jednym z największych posągów Jezusa na świecie. Przybywają do niego liczni wierni, ale i zwykli turyści chcący zobaczyć figurę na własne oczy. Pierwszy raz zobaczyliśmy go kilka lat temu podczas jazdy w kierunku Świnoujścia. Nie zjeżdżaliśmy wtedy do niego, ponieważ mieliśmy w planach odkrywanie całego województwa. Teraz właśnie tam trafiliśmy i okazało się, że nawet poza sezonem sporo osób tam przyjeżdża. Był wtorkowy poranek, a my spotkaliśmy tam kilkanaście osób.

  • Mimo wszystko najpopularniejszym pomnikiem Chrystusa jest ten w Rio de Janeiro,
  • Pomnik Chrystusa Króla w Świebodzinie jest dostępny całą dobę, 
  • Zwiedzanie jest bezpłatne – nie ma żadnych biletów wstępu. Możesz jednak złożyć dobrowolną ofiarę,
  • W pobliżu znajdują się stacje drogi krzyżowej.
Pomnik Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata w Świebodzinie

Ile metrów ma pomnik Jezusa Chrystusa Króla w Świebodzinie?

MISTRZOSTWA

Wysokość Jezusa w Świebodzinie to 36 metrów (do tego +16 metrów nasypu). Największy pomnik Jezusa Chrystusa na świecie znajduje się w Brazylii w stanie Rio Grande do Sul i mierzy 43,5 m. Posąg w Świebodzinie widać już z bardzo daleka i to nieważne, od której strony dojeżdżamy. My jechaliśmy od Zielonej Góry. 33 metry mierzy figura, a 3 metry ma pozłacana korona. Całość waży 440 ton. Koszt budowy szacuje się na 6 milionów złotych.

Pomnik Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata w Świebodzinie

Kiedy powstał pomnik i kto był pomysłodawcą?

Pomnik w Świebodzinie powstał w 2010 roku. Pomysłodawcą jego budowy był ksiądz Sylwester Zawadzki. Był on proboszczem Sanktuarium Miłosierdzia Bożego. O tym projekcie myślał już od 2001 roku. Figurę Jezusa odsłonięto 21 listopada 2010 roku.

Pomnik Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata w Świebodzinie

Jak dojechać do figury Jezusa Chrystusa w Świebodzinie? Adres i parking

Figura Chrystusa Króla w Świebodzinie znajduje się poza centrum miasta, dlatego dojazd nie będzie skomplikowany. Z centrum dojdziesz w ciągu 6 minut – kierunek na Sulechów. Statua położona jest tuż przy drodze ekspresowej S3, więc jadąc w okolicy możesz na chwilę podjechać.

Przy figurze znajduje się bezpłatny parking. Możesz zatrzymać się na dole i podejść 200 metrów lub wyjechać na górę i stanąć przy Hotelu Przystań Pielgrzyma. 

  • Adres: ulica Sulechowska naprzeciwko basenu miejskiego Świewoda,
  • Współrzędne parkingu: 52.2361, 15.5437.

My zatrzymaliśmy się na dole i przeszliśmy pieszo pod górę. Jest przygotowana specjalna alejka. Obok prowadzi droga dojazdowa na powyższy parking. Chrystus jest obrócony w stronę miasta, dlatego z drogi S3 widać jego plecy.

Pomnik Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata w Świebodzinie
Pomnik Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata w Świebodzinie
Świebodzin
Świebodzin
Jeśli korzystasz z naszych treści i znalazłeś u nas potrzebną wiedzę, inspiracje do podróży, to będziemy wdzięczni, gdy postawisz nam kawę. Tworzymy bloga z ogromną przyjemnością i pasją od ponad 10 lat. Kawa nam się przyda do dalszej pracy. :) Bardzo dziękujemy! To pozwoli nam się dalej rozwijać.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Świebodzin
Świebodzin
Świebodzin

NEWSLETTER!

Zapisz się do stałego grona czytelników MyNaSzlaku.pl

Nie spamujemy! Wysyłamy tylko konkretne wiadomości.

WSPIERAJ ROZWÓJ NASZEGO BLOGA I ODBIERZ NAGRODY

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *