Rejs statkiem „Athena” z portu Władysławowo

Będąc nad Morzem Bałtyckim, koniecznie trzeba popłynąć statkiem. Od rana zaczęliśmy szukać informacji w Internecie, co wypływa z Portu Władysławowo. Jednak na marne to szukanie nam było. Informacje co strona to się różniły. Doczytaliśmy, że o 10:00 powinien być jakiś rejs. I tak też było. Najlepiej wcześniej dzwonić lub po prostu iść po godzinie w stronę portu we Władysławowie.

MYNASZLAKU NIEZNANE MIEJSCA

Rejs statkiem Władysławowo

Przychodzimy o 9:30 na deptak. Jedna kasa z biletami miała się zaraz otworzyć. Po chwili kasjer nas zaczepia, że może nam sprzedać bilety już teraz, zanim podpłynie statek. Propozycja ta to było płynięcie statkiem dla dzieci „Brzydkie Kaczątko”. Mieliśmy Maję ze sobą, ale myśleliśmy, że popłyniemy czymś większym.

Pierwszą myślą był „Drakkar„, ale on startował o  11:00. Przy brzegu czekała natomiast „Athena„, ale odpłynęła przed czasem tankować. Za kilka chwil otworzyła się też kasa, ta co chcieliśmy. Uff. Teraz tylko czekać, aż będzie frekwencja, inaczej nie wypłyniemy. Podpływa z powrotem statek „Athena”, a my kupujemy bilety. Liczymy ludzi i się udało. 10 osób po sezonie to rarytas. Płyniemy. 🙂 Inne statki wypływają tuż za nami o 10:30. Rejs trwa 45 minut, a bilety kosztują po 20 złotych. Inne statki, którymi można się wybrać w rejs to Dionizos i Arkun.

Jak dojść do portu, z którego odpływają statki we Władysławowie?

Aby popłynąć statkiem we Władysławowie, musisz przyjść do portu, z którego one odpływają. Współrzędne geograficzne ułatwiające dojazd i dojście na miejsce: 54.798055, 18.418643. Tam w okresie wakacyjnym ze znalezieniem kursu nie powinno być problemu, ponieważ szybko zbiera się określona liczba osób. Każdy ze statków ma swój cennik i wygląda inaczej. O każdym z nich warto wcześniej przeczytać.

Jeśli będziesz musiał chwilę poczekać, to wykorzystaj to na spacer głowicy falochronu, na którym znajduje się latarnia nawigacyjna. Można także zakupić pamiątki, lub zjeść coś w pobliskiej restauracji. A jeśli szukasz atrakcji i ciekawych miejsc w okolicy, to sprawdź koniecznie:

  1. Atrakcje w Jastrzębiej Górze,
  2. Atrakcje w Jastarni,
  3. Atrakcje na Helu,
  4. Zachód słońca nad Morzem Bałtyckim.
przewodnik
MYNASZLAKU FILM
MYNASZLAKU NIEZNANE MIEJSCA
Jeśli ten wpis dał Ci wartość, znalazłeś u nas potrzebną wiedzę, inspiracje do podróży, to będziemy wdzięczni, jak postawisz nam kawę. Tworzymy bloga z ogromną przyjemnością i pasją od ponad 12 lat. Kawa nam się przyda do dalszej pracy. :) Bardzo dziękujemy! To pozwoli nam się dalej rozwijać.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

NEWSLETTER!

Zapisz się do stałego grona czytelników MyNaSzlaku.pl

Nie spamujemy! Wysyłamy tylko konkretne wiadomości.