Lubelskie,  Podróże z dzieckiem

Ścieżka przyrodniczo-dydaktyczna Żółwik w Poleskim Parku Narodowym

Żółwik to kolejna ścieżka, która jest na „naszej liście dnia” podczas spontanicznej objazdówki po Polsce. Z dnia na dzień myślimy, co będziemy robić w kolejnym i do tej pory dobrze nam idzie. Zdobywamy i odwiedzamy różne miejsca. Cieszymy się sobą i spędzonym wspólnie czasie, napawamy się widokami oraz poznajemy nowe miejsca, w których jeszcze nie byliśmy.

Ścieżka Żółwik w Poleskim Parku Narodowym – długość trasy, czas przejścia

Będąc już przy Ośrodku Edukacyjno – Muzealnym Poleskiego Parku Narodowego, bo spacerowaliśmy po ścieżce przyrodniczej „Spławy”, zdecydowaliśmy się odwiedzić ścieżkę „Żółwik”. Zlokalizowana jest w miejscowości Stare Załucze i rozpoczyna się obok parkingu. Współrzędne geograficzne ułatwiające dojazd na początek ścieżki przyrodniczo-dydaktycznej Żółwik: 51.395577, 23.121895.

Ścieżka ma zaledwie 0,5 kilometra, jednak nie myślcie sobie, że spędzicie tutaj z dzieckiem 10 minut czy 20. Miejsce to jest tak fantastycznie przygotowane dla dzieciaków, że zarezerwujcie sobie tutaj do kilku godzin czasu.

FACEBOOK I IG

Spacer Żółwikiem 

Jeśli zainteresujecie najmłodszych przyrodą, to wiele rzeczy można tutaj robić. Są różne przedmioty, tj. piramida, koło fortuny, grające organy, słupy, wszystko z różnymi zagadnieniami przyrodniczymi, aby uczyć poprzez zabawę. Dzięki temu poznamy i przyswoimy wiedzę na temat żółwia błotnego, budowy lasu, a także jego mieszkańców. My oglądając to, przeszliśmy ciut dalej i napotkaliśmy oczko wodne z kilkoma jego mieszkańcami. Jak sami się domyślacie, były to piękne żółwie, które się wylegiwały na kamieniach. Na zdjęciu w ciemnych kolorach, dwa na środku i jeden z lewej strony. Wyglądały uroczo. Na sam koniec można skorzystać z ławeczek i odpoczywać w ciszy Poleskiego Parku Narodowego. 

NEWSLETTER!

Zapisz się do stałego grona czytelników MyNaSzlaku.pl

Nie spamujemy! Wysyłamy tylko konkretne wiadomości.

Cześć! :) Jeśli znalazłeś u nas potrzebną wiedzę, inspiracje do podróży, to będziemy wdzięczni, gdy wrzucisz nam napiwek do blogowej skarbonki. Bardzo dziękujemy! To pozwoli nam się dalej rozwijać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *