Śladami Wiedźmina – Zamki w Polsce, w których kręcili serial

W 2019 roku internetowa platforma Netflix, na której można znaleźć najnowsze seriale i filmy wyemitowała pierwszy sezon długo wyczekiwanego serialu Wiedźmin. Przygody Geralta z Rivii, jak i samą postać stworzył Andrzej Sapkowski – polski pisarz fantasy. Miłośnicy tradycyjnego pisania mieli przyjemność przeczytania książek, fani gier komputerowych zagrania, a teraz wszyscy lubiący oglądać produkcje fantasy obejrzenia Wiedźmina.

Sam w domu mam wszystkie 3 części z serii gier: Wiedźmin, Zabójcy Królów i Dziki Gon. W serialu pojawiły się polskie wątki w postaci Zamku Ogrodzieniec w Podzamczu na Śląsku oraz Zamku w Niedzicy w Małopolsce. Wybraliśmy się zatem śladami Wiedźmina w te miejsca.

zamek ogrodzieniec my na szlaku

O czym jest Wiedźmin?

Wiedźmin to opowiadanie o Geralcie z Rivii – zabójcy potworów, który musi odnaleźć miejsce dla siebie w świecie, w którym ludzie są gorsi od bestii. W swoim życiu musi stawić czoło wielu niebezpieczeństwom i przeciwnością losu. Gry Wiedźmin podobały mi się bardzo. Film Netflixa wydaje się trochę za krótki. Niektóre z wątków powinny zostać rozwinięte. Przejdźmy jednak do polskich wątków pojawiających się w serialu.

Zamek Ogrodzieniec jako Wzgórze Sodden

W serialu Wiedźmin mieliśmy przyjemność zobaczyć jedną z jurajskich warowni – Zamek Ogrodzieniec w Podzamczu. To najokazalszy i jeden z najpiękniejszych zamków na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. Byliśmy tam kilka razy i zawsze wychodziliśmy zachwyceni. Ogromna budowla znajdująca się w małym miasteczku na Szlaku Orlich Gniazd, którego niedawno przeszliśmy z dzieckiem, już z daleka wywiera ogromne wrażenie.

Zamek Ogrodzieniec można bez problemów zwiedzać. Polecamy to zrobić z audio przewodnikiem, który oprowadzi nas po budowli i opowie najciekawsze historie i wydarzenia z tego miejsca. Czy serialowy Wiedźmin przypomina ten prawdziwy? Na pewno jakby obecnie Zamek Ogrodzieniec miał serialowy wygląd, wyglądałby bajkowo.

Sprawdź koniecznie wszystkie najważniejsze informacje dotyczące zwiedzania Zamku Ogrodzieniec.

zamek ogrodzieniec wiedzmin netflix

Zamek Dunajec w Niedzicy jako warownia w królestwie Temeria

Drugim zamkiem, który pojawił się w produkcji Netflixa, był Zamek Dunajec w Niedzicy. Ta budowla posłużyła za warownię temerską. W serialu nie widać jednak znajdującego się u stóp Jeziora Czorsztyńskiego. Zamiast tego możemy zobaczyć wierzchołki drzew. To wszystko wykonano komputerowo. Niedaleko znajduje się także Zamek Czorsztyn, który również miał swój udział w Wiedźminie.

zamek w niedzicy wiedzmin
Jeśli ten wpis dał Ci wartość, znalazłeś u nas potrzebną wiedzę, inspiracje do podróży, to będziemy wdzięczni, jak postawisz nam kawę. Tworzymy bloga z ogromną przyjemnością i pasją od ponad 12 lat. Kawa nam się przyda do dalszej pracy. :) Bardzo dziękujemy! To pozwoli nam się dalej rozwijać.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

NEWSLETTER!

Zapisz się do stałego grona czytelników MyNaSzlaku.pl

Nie spamujemy! Wysyłamy tylko konkretne wiadomości.