TripAdvisor – portal z opiniami o noclegach, atrakcjach i restauracjach

Wybierając się na wakacje lub wypoczynek o innym charakterze niż letni, chcielibyśmy zazwyczaj dowiedzieć się jak najwięcej o miejscu, które mamy zamiar odwiedzić. W chwili obecnej nie wystarczą nam już strony internetowe poszczególnych hoteli czy pensjonatów. Podróżującym najbardziej zależy na opiniach innych użytkowników. Dzięki platformie TripAdvisor mamy możliwość zapoznania się z dziesiątkami tysięcy opinii. Na ich podstawie możemy zdecydować, czy dane miejsce jest warte naszej uwagi i nadaje się na miejsce wymarzonych wakacji.

Co to jest TripAdvisor?

TripAdvisor to platforma zbierająca opinie o przedsiębiorstwach turystycznych, takich jak hotele, pensjonaty, restauracje oraz inne firmy związane z podróżami. Serwis ma ponad 170 milionów recenzji o obiektach i atrakcjach. Tym, co gwarantuje jej dużą popularność są właśnie prawdziwe opinie innych podróżników. Zarejestrowanych polskich użytkowników na TripAdvisor jest już ponad milion. Zainteresowanie platformą stale rośnie.

Co to jest TripAdvisor?

Dzięki TripAdvisor, firmy turystyczne i obiekty hotelowe muszą podnosić standardy oraz dbać o zadowolenie odwiedzających ich gości

Żadne przedsiębiorstwa nie chcą dostać negatywnych, lub złych opinii, ponieważ przełoży się to na zmniejszenie ruchu turystycznego w danym miejscu i co za tym idzie spadek dochodów. Warto wiedzieć, że portal nie bazuje jedynie na suchych opiniach podróżnych. Na stronie zobaczymy też autentyczne zdjęcia wykonane przez użytkowników, ulubione miejsca podróżujących oraz liczne informacje o mieście czy miejscowości. Ponadto, znajdziemy też takie propozycje, jak wypady weekendowe. Obejmują one wskazówki od specjalistów, lokalne obyczaje, wskażą, jaki jest najlepszy czas na wizytę w miejscowości oraz jakim środkiem transportu można poruszać się po okolicy.

Czasy podróżowania w ciemno, dawno mamy za sobą. Globalna wioska, jaką jest obecny świat oraz współczesne technologie umożliwiają nam dokonanie lepszego i trafniejszego wyboru. Zwłaszcza jeśli chodzi o miejsce na wypoczynek letni, weekendowy wyjazd czy aktywne, pełne niesamowitych atrakcji wakacje lub urlop.

TripAdvisor atrakcje

Użytkownicy portalu mogą zapoznać się też z restauracjami oferującymi posiłki dla turystów

Oprócz recenzji o hotelach, pensjonatach czy innych miejscach noclegowych oraz atrakcji oferowanych przez miasto lub dowolne miejsce na świecie. Z TripAdvisor dowiemy się również, gdzie podają najsmaczniejsze dania, po jakie regionalne pyszności warto sięgnąć oraz ile kosztuje dany posiłek. Z opinii wyczytamy nawet ile czasu zajmie kuchni przygotowanie dań, czy obsługa jest na odpowiednim poziomie i jakich lokali należy unikać. Wszystko to okraszone jest realnymi i autentycznymi zdjęciami podróżujących, zarówno, gdy chodzi o wygląd dań, jak i całego lokalu, łącznie z łazienkami i toaletami.

Restauracje trpadvisor

Można wymienić doświadczenia i zapoznać się ze wskazówkami innych, które są na wagę złota, zwłaszcza gdy udajemy się w daleki i nieznany rejon świata

Odnajdziemy tu informacje o tym, gdzie warto udać się po zakupy, nie tylko jeśli chodzi o pamiątki z podróży. Szukając przydatnej wiedzy podczas planowania podróży, możemy też zajrzeć na forum podróżników, które mieści się na platformie.

Platforma pomoże nam także zlokalizować wypożyczalnię samochodów i wyświetli recenzje dodane przez podróżujących odnośnie usługi, jaką jest wypożyczenie auta w konkretnej firmie. Niesłabnącą popularnością cieszą się też opinie o liniach lotniczych i połączeniach lotniczych. Przy recenzjach istnieje opcja wyświetlenia oferty cenowej danych linii lotniczych.

Wpisując miejsce wylotu i przylotu, a także datę i preferowaną klasę, np. ekonomiczną lub biznesową zapoznamy się z bogatą ofertą skierowaną do podróżujących samolotem. Dowiemy się też, czy linie serwują posiłki oraz, czy loty konkretnej firmy nie mają problemów z przestrzeganiem ram czasowych, tzn. czy nie mają nagminnych opóźnień lub przestojów spowodowanych awariami, lub złym stanem technicznym maszyny.

wypożyczalnia samochodów

TripAdvisor to platforma, która ma w swoich zasobach wszystkie przydatne informacje dla podróżujących

Odpowiedź na pytanie, co to jest TripAdvisor, jak widać powyżej, jest naprawdę obszerna i wyczerpująca temat. Począwszy od ciekawostek i zwyczajów panujących w danej miejscowości, po hotele, pensjonaty i miejsca noclegowe. Zawiera też opisy najlepszych miejsc zakupowych, lokalnych targów czy niewielkich bazarów.

Wybieranie się w podróż bez zgłębienia tematu może być nieco ryzykowne, dlatego strony takie, jak TripAdvisor cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem i powodzeniem. Nic bardziej chyba nie rozczarowuje niż nieudana wycieczka za grube pieniądze, na którą oszczędzaliśmy cały rok. Takiego przykrego doświadczenia można uniknąć, nawet jeśli w życiu wypadają jakieś nieprzewidziane okoliczności. Zapoznanie się z opiniami osób, które wcześniej były w miejscach, które chcemy odwiedzić, daje nam o wiele więcej pewności, niż podróżowanie w ciemno.

recennzje opinie trip avisor
przewodnik

Wiadomo, że każdy właściciel lokalu lub hotelu może mieć piękną stronę internetową, kusić promocjami i niskimi kosztami noclegi lub usługi

Nie zawsze takie strony oddają rzeczywistość. Po przyjeździe może się okazać, że luksusowy apartament wcale nim nie jest, a do morza nie jest 1 km, a o kilka kilometrów więcej. Klienci korzystający z miejsc noclegowych często są zaskakiwani ukrytymi opłatami, np. za sprzątanie lub jeszcze coś innego. Dzięki temu, że na TripAdvisor inne osoby dzielący się z nami swoimi doświadczeniami, możemy uniknąć takich przykrych niespodzianek.

Każdy, kto na poważnie traktuje własny czas i pieniądze, a także ceni sobie uczciwe usługi i chciałby wypocząć w najlepszym dla siebie miejscu na świecie, powinien skorzystać z platformy TripAdvisor i zaplanować idealny wypoczynek.

Sprawdź na koniec nasz wpis o butach trekkingowych AKU.

Jeśli ten wpis dał Ci wartość, znalazłeś u nas potrzebną wiedzę, inspiracje do podróży, to będziemy wdzięczni, jak postawisz nam kawę. Tworzymy bloga z ogromną przyjemnością i pasją od ponad 12 lat. Kawa nam się przyda do dalszej pracy. :) Bardzo dziękujemy! To pozwoli nam się dalej rozwijać.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

NEWSLETTER!

Zapisz się do stałego grona czytelników MyNaSzlaku.pl

Nie spamujemy! Wysyłamy tylko konkretne wiadomości.