Trzcińsko-Zdrój – atrakcje turystyczne nad Jeziorem Trzygłowskim

Trzcińsko-Zdrój, to urokliwe, nieduże miasto, położone w województwie zachodniopomorskim. Niegdyś, pełniło funkcję uzdrowiska, gdzie leczono kuracjuszy okładami z torfu borowinowego. Trzcińsko to miasto, pełne niesamowitych budowli i zabytków. Malownicze uliczki, zachęcają do odpoczynku na świeżym powietrzu, oraz sprawiają, że turyści, chętnie zwiedzają tę cudną okolicę.

Trzcińsko-Zdrój, posiada liczne atrakcje turystyczne, doskonałe dla dzieci, jak i dorosłych. Należą do nich między innymi obronne mury, które otaczają miasto, baszty, bramy, wieża, oraz masa innych, ciekawych miejsc, godnych uwagi. Turyści, którzy zdecydują się odwiedzić miasto, z pewnością zechcą tu jeszcze wrócić. Choć liczne obiekty, które kuszą swoim urokiem, dostępne są dla turystów cały rok, wiele osób, decyduje się na przyjazd tam głównie wiosenną, oraz letnią porą.

Mury obronne Trzcińska-Zdroju
Brama Chojeńska przy ulicy Chojnickiej

Najlepsze atrakcje turystyczne, dla których warto odwiedzić Trzcińsko-Zdrój

Usytuowane nad jeziorem miasto, umożliwia odpoczynek nad wodą, zarówno całym rodziną, jak i wędkarzom. Cisza, spokój oraz czysty akwen wodny, umożliwi spędzenie wspaniałych chwil. Warto zatem odwiedzić to malownicze miasto, z dala od tłumu, krzyków i hałasów, by odpocząć, zrelaksować się, oraz pobyć trochę czasu z najbliższymi. Jeśli planujesz przyjazd, do dawnego uzdrowiska, które przestało funkcjonować po wojnie, koniecznie sprawdź listę najlepszych miejsc oraz atrakcji, które warto tu zobaczyć.

Brama Myśliborska

Choć miasto nie jest duże, posiada liczne atrakcje turystyczne, którymi może się pochwalić. Jednym z nich, jest Brama Myśliborska. To duża, prawie 21-metrowa brama obronna, która wybudowana została z kamienia i cegły. W trakcie obrony miasta, wieża posiadała metalowe pręty, które na noc, zostawały opuszczone, by do miasta, nie przedarł się wróg. Dziś, ta malownicza wieża, stanowi ogromną atrakcję turystyczną. W 2006 roku, została upiększona, przez iluminacje świetlne, które nadają jej uroku. Miejsce idealne dla dorosłych, jak i dzieci.

  • Współrzędne geograficzne: 52.9630, 14.6094.
przewodnik

Ratusz i Rynek w Trzcińsku-Zdroju

Kolejną atrakcją turystyczną Trzcińska-Zdroju jest Ratusz oraz Rynek. Rynek, znajduje się niemal w samym centrum miasta. Zbudowano go, na wzór kwadratu. Cały plac, pokryty jest kostką, co ułatwia spacerowanie. Latem, na środku placu, ozdobą staje się fontanna, a liczne kwiaty, nadają bajecznego uroku uliczkom. Miejsce idealne na odpoczynek. W zachodniej części Rynku, znajduje się również zabytkowy Ratusz. Choć kilkukrotnie był przebudowywany, zachowano wiele ciekawych elementów dekoracyjnych. Charakterystyczne dla tego miejsca, są ogromne, przedwojenne piwnice, które zachowały się w idealnym stanie.

  • Współrzędne geograficzne: 52.9650, 14.6080.

Baszta Bociania – Trzcińsko-Zdrój

Baszta Bociania To kolejna, zabytkowa budowla, która stanowi świetną atrakcję turystyczną. Obecnie, stanowi schronienie dla bocianów, od których wywodzi się nazwa baszty. Zbudowana została z cegły. Posiada dwie kondygnacje, a na samym szczycie, od wielu lat, znajduje się bocianie gniazdo, które każdego roku, odwiedzają te cudne zwierzęta. Wybudowana na początku XV wieku baszta, stanowiła czatownie, dziś jednak jest obiektem turystycznym, chętnie odwiedzanym oraz fotografowanym.

  • Współrzędne geograficzne: 52.9684, 14.6072.

Jezioro Trzygłowskie (Jezioro Miejskie)

Jezioro Trzygłowskie zwane również Jeziorem Miejskim, to doskonałe miejsce na odpoczynek. Akwen wodny, jest pod opieką związku wędkarskiego, który każdego roku dba o jakość wody, oraz ilość ryb. To idealne miejsce dla wędkarzy, którzy kochają ciszę, spokój, oraz niebanalne widoki. Na terenie, znajdują się liczne zarośla, mostki oraz miejsca, które ułatwiają połów ryb. Jezioro, jest również domem wielu gatunków zwierząt, na przykład wydr czy bobrów. To idealne miejsce na relaks, lub spacer w zacisznym miejscu, pełnym wspaniałych widoków.

  • Współrzędne geograficzne: 52.9688, 14.6094.
Jezioro Trzygłowskie (Jezioro Miejskie)
Jezioro Trzygłowskie (Jezioro Miejskie)
Jezioro Trzygłowskie (Jezioro Miejskie)

Jezioro Strzeszowskie – plaża i kąpielisko

Choć Trzcińsko-Zdrój, nie znajduje się w linii brzegu morza, na terenie gminy posiada swoje kąpielisko. Strzeżone kąpielisko, znajduje się nad Jeziorem Strzeszowskim otoczonym placem zieleni. Na turystów, czeka piaszczysta, czysta i szeroka plaża, czysta woda, wyznaczone, strzeżone kąpielisko, oraz masa atrakcji wodnych. Miejsce idealne dla rodzin z dziećmi, które są spragnione wodnych zabaw, na świeżym powietrzu. W okolicy, znajdują się sklepu i restauracje, które umilą pobyt nad wodą.

  • Współrzędne geograficzne: 52.9879, 14.6203.

Jeśli lubicie spędzać aktywnie wolny czas, idealne będą dla Was ścieżki rowerowe oraz szlaki turystyczne, których nie brak w Trzcińsku. To dzięki nim, można zwiedzić miasto oraz zobaczyć przepiękne zabytki. Ze względu na ukształtowanie terenu, szlaki są przyjemne i łatwe, dlatego nie sprawią trudności nawet dzieciom. Warto przyjechać do pięknego, zabytkowego, dawnego uzdrowiska, by spędzić wspaniały czas, poznając najciekawsze zabytki okolicy.

Jezioro Strzeszowskie - plaża i kąpielisko
Jezioro Strzeszowskie - plaża i kąpielisko
Jezioro Strzeszowskie - plaża i kąpielisko
Amfiteatr przy Trzcińskim Centrum Kultury
Jeśli ten wpis dał Ci wartość, znalazłeś u nas potrzebną wiedzę, inspiracje do podróży, to będziemy wdzięczni, jak postawisz nam kawę. Tworzymy bloga z ogromną przyjemnością i pasją od ponad 12 lat. Kawa nam się przyda do dalszej pracy. :) Bardzo dziękujemy! To pozwoli nam się dalej rozwijać.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

NEWSLETTER!

Zapisz się do stałego grona czytelników MyNaSzlaku.pl

Nie spamujemy! Wysyłamy tylko konkretne wiadomości.