Trzebież nad Zalewem Szczecińskim – plaża, wieża widokowa i place zabaw

Trzebież jest kolejną bardzo ciekawą miejscowością, do której przyjechaliśmy podczas naszej podróży po województwie zachodniopomorskim. Naszym głównym celem było wejście na wieżę widokową, z której pięknie widać Zalew Szczeciński. Dopiero na miejscu poznaliśmy więcej atrakcji turystycznych w Trzebieży. W pobliżu była także mała plaża, boisko sportowe, place zabaw i skatepark. Wieś znajduje się około 30 kilometrów od Szczecina.

Trzebież zalew szczeciński
trzebież promenada

Trzebież w województwie zachodniopomorskim

W Trzebieży postanowiliśmy zostać chwilę dłużej, mimo że wszystkie miejsca szybko zobaczyliśmy. Była fajna pogoda, więc Maja skorzystała z placu zabaw. Ten bliżej parkingu był niestety jeszcze mokry, natomiast drugi wyglądający jak statek nadał się do zabawy idealnie. Współrzędne parkingu: 53.6671, 14.4984.

Pierwsze słowa o Trzebieży pochodzą z 1280 roku, za czasów panowania księcia Bogusława IV. Była to typowa osada nad Zalewem Szczecińskim. W XIX wieku powstał tam port oraz stocznia. Od 1930 roku do miejscowości zaczęli przybywać turyści, między innymi ze względu na piaszczystą plażę.

Parking w Trzebieży
Parking w Trzebieży
plaża trzebież
plaża
przewodnik
zalew szczeciński

Drewniana promenada w Trzebieży

Później dowiedzieliśmy się, że kiedyś była jeszcze tutaj drewniana promenada, która wpadła w ręce podpalaczy. W 2018 roku ogień pochłonął kilkaset metrów drewnianego pomostu razem ze stołami, lampami i leżakami. Dzięki działającemu monitoringowi udało się złapać podpalaczy. Co oni mieli w głowach? W tym roku trzebieska promenada ma zostać odbudowana. Chwilę wcześniej byliśmy niedaleko w Nowym Warpnie, którym byliśmy oczarowani.

W sezonie wakacyjnym ta miejscowość musi tętnić życiem. Atrakcje turystyczne połączone z zapleczem gastronomicznym przy plaży chętnie przyciągają turystów. Na miejscu rozmawialiśmy z mieszkańcem wsi Panem Antkiem, który opowiedział nam, że w sezonie jest tylu turystów, co nad Morzem Bałtyckim. Ludzie chętnie korzystają z ulicy Spacerowej, ciągnącej się kilkaset metrów. Można tam pojeździć na rowerach lub hulajnogach.

zalew szczeciński

Wieża widokowa w Trzebieży

Główną atrakcją całego rekreacyjnego kompleksu jest wieża widokowa. Powstała kilka lat temu w 2014 roku i od tego czasu jest chyba największą atrakcją Trzebieży. Kilkunastometrowy punkt widokowy stanowi idealne miejsce obserwacyjne na Zalew Szczeciński, ptaki oraz zabudowania miejscowości. Biała konstrukcja znajduje się tuż przy plaży i parkingu.

Trzebież wieża widokowa
trzebież wieża widokowa
Wieża widokowa w Trzebieży
trzebież
trzebież

Place zabaw – atrakcje dla dzieci

Dzieciaki mogę się wyszaleć na placach zabaw, które znajdują się obok wieży widokowej. Akurat nie było nikogo, dlatego Maja miała cały teren dla siebie. Takich miejsc brakuje w innych miejscowościach. Jeśli poszukujesz ciekawych miejsc w okolicy, to po drodze możesz podjechać do fabryki benzyny syntetycznej w Policach. To bardzo ciekawe miejsce dla ludzi lubiących historię, a zwłaszcza okres II wojny światowej.

plac zabaw trzebiez
trzebież plac zabaw
plac zabaw
Jeśli ten wpis dał Ci wartość, znalazłeś u nas potrzebną wiedzę, inspiracje do podróży, to będziemy wdzięczni, jak postawisz nam kawę. Tworzymy bloga z ogromną przyjemnością i pasją od ponad 12 lat. Kawa nam się przyda do dalszej pracy. :) Bardzo dziękujemy! To pozwoli nam się dalej rozwijać.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

NEWSLETTER!

Zapisz się do stałego grona czytelników MyNaSzlaku.pl

Nie spamujemy! Wysyłamy tylko konkretne wiadomości.