Trzebież nad Zalewem Szczecińskim – plaża, wieża widokowa i place zabaw

Trzebież jest kolejną bardzo ciekawą miejscowością, do której przyjechaliśmy podczas naszej podróży po województwie zachodniopomorskim. Naszym głównym celem było wejście na wieżę widokową, z której pięknie widać Zalew Szczeciński. Dopiero na miejscu poznaliśmy więcej atrakcji turystycznych w Trzebieży. W pobliżu była także mała plaża, boisko sportowe, place zabaw i skatepark. Wieś znajduje się około 30 kilometrów od Szczecina.

Trzebież zalew szczeciński
trzebież promenada

Trzebież w województwie zachodniopomorskim

W Trzebieży postanowiliśmy zostać chwilę dłużej, mimo że wszystkie miejsca szybko zobaczyliśmy. Była fajna pogoda, więc Maja skorzystała z placu zabaw. Ten bliżej parkingu był niestety jeszcze mokry, natomiast drugi wyglądający jak statek nadał się do zabawy idealnie. Współrzędne parkingu: 53.6671, 14.4984.

Pierwsze słowa o Trzebieży pochodzą z 1280 roku, za czasów panowania księcia Bogusława IV. Była to typowa osada nad Zalewem Szczecińskim. W XIX wieku powstał tam port oraz stocznia. Od 1930 roku do miejscowości zaczęli przybywać turyści, między innymi ze względu na piaszczystą plażę.

Parking w Trzebieży
Parking w Trzebieży
przewodnik
plaża trzebież
plaża
zalew szczeciński

Drewniana promenada w Trzebieży

Później dowiedzieliśmy się, że kiedyś była jeszcze tutaj drewniana promenada, która wpadła w ręce podpalaczy. W 2018 roku ogień pochłonął kilkaset metrów drewnianego pomostu razem ze stołami, lampami i leżakami. Dzięki działającemu monitoringowi udało się złapać podpalaczy. Co oni mieli w głowach? W tym roku trzebieska promenada ma zostać odbudowana. Chwilę wcześniej byliśmy niedaleko w Nowym Warpnie, którym byliśmy oczarowani.

W sezonie wakacyjnym ta miejscowość musi tętnić życiem. Atrakcje turystyczne połączone z zapleczem gastronomicznym przy plaży chętnie przyciągają turystów. Na miejscu rozmawialiśmy z mieszkańcem wsi Panem Antkiem, który opowiedział nam, że w sezonie jest tylu turystów, co nad Morzem Bałtyckim. Ludzie chętnie korzystają z ulicy Spacerowej, ciągnącej się kilkaset metrów. Można tam pojeździć na rowerach lub hulajnogach.

zalew szczeciński
Jeśli korzystasz z naszych treści i znalazłeś u nas potrzebną wiedzę, inspiracje do podróży, to będziemy wdzięczni, gdy postawisz nam kawę. Tworzymy bloga z ogromną przyjemnością i pasją od ponad 10 lat. Kawa nam się przyda do dalszej pracy. :) Bardzo dziękujemy! To pozwoli nam się dalej rozwijać.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Wieża widokowa w Trzebieży

Główną atrakcją całego rekreacyjnego kompleksu jest wieża widokowa. Powstała kilka lat temu w 2014 roku i od tego czasu jest chyba największą atrakcją Trzebieży. Kilkunastometrowy punkt widokowy stanowi idealne miejsce obserwacyjne na Zalew Szczeciński, ptaki oraz zabudowania miejscowości. Biała konstrukcja znajduje się tuż przy plaży i parkingu.

Trzebież wieża widokowa
trzebież wieża widokowa
Wieża widokowa w Trzebieży
trzebież
trzebież

Place zabaw – atrakcje dla dzieci

Dzieciaki mogę się wyszaleć na placach zabaw, które znajdują się obok wieży widokowej. Akurat nie było nikogo, dlatego Maja miała cały teren dla siebie. Takich miejsc brakuje w innych miejscowościach. Jeśli poszukujesz ciekawych miejsc w okolicy, to po drodze możesz podjechać do fabryki benzyny syntetycznej w Policach. To bardzo ciekawe miejsce dla ludzi lubiących historię, a zwłaszcza okres II wojny światowej.

plac zabaw trzebiez
trzebież plac zabaw
plac zabaw

NEWSLETTER!

Zapisz się do stałego grona czytelników MyNaSzlaku.pl

Nie spamujemy! Wysyłamy tylko konkretne wiadomości.

WSPIERAJ ROZWÓJ NASZEGO BLOGA I ODBIERZ NAGRODY