Umag – zwiedzanie. Co warto zobaczyć i zwiedzić?

Umag to miasto w Chorwacji położone na Półwyspie Istria niedaleko Puli. Odwiedziliśmy je podczas zwiedzania półwyspu. Tam mieliśmy też nocleg, w którym spędziliśmy dwa dni. O atrakcjach Półwyspu Istria pisaliśmy już wcześniej na blogu.

Umag/Umago położony jest nad Morzem Adriatyckim w pięknym miejscu. Przyjechaliśmy tam i zatrzymaliśmy się na obszernym parkingu w pobliżu starego miasta. Planowaliśmy krótki spacer, aby poznać atrakcje miasteczka. Słynie np. z tego, że rozgrywany jest tutaj turniej tenisowy ATP.

Jak dojechać do Umag?

Miasto zlokalizowane jest blisko granicy ze Słowenią oraz niedaleko od włoskiego Triestu. Dojazd z południa Polski zajmuje lekko ponad 9 godzin (droga przez Słowację, Austrię oraz Słowenię). Jeśli jedziesz do Chorwacji, to Półwysep Istria jest najbliżej, żeby poznać piękno chorwackiego wybrzeża. Pamiętaj o winietach na autostradach.

  • Parking przy Šetalište Vladimira Gortana 4,
  • Współrzędne: 45.4353, 13.5235.

Zwiedzanie Umag w Chorwacji

Z parkingu skierowaliśmy się w lewo i doszliśmy nad Promenadę. Przy brzegu stały statki, a sporo ludzi spacerowało wolnym krokiem. Byliśmy w sobotę, dlatego turystów było więcej. Przeszliśmy obok fontanny i wyszliśmy na Plac Wolności. To spory plac, na którym stoi Kościół Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny. Ciężko go nie zauważyć. Niestety, gdy dotarliśmy na miejsce to był zamknięty. Poszliśmy dalej wzdłuż wody i wyszliśmy przy falochronie. Można przespacerować się kilkaset metrów wgłąb morza.

przewodnik

W Umagu można odwiedzić Muzeum Miejskie, w którym znajdują się informacje o historii miasta, wykopaliska archeologiczne i różne rzeźby. Przeszliśmy wąskimi, pustymi i kolorowymi uliczkami i wróciliśmy na Plac Wolności. Przy ulicy Trgovačka znajduje się kościół świętego Rocha. Gdy weszliśmy do środka, to znajdowała się tam wystawa szopek. W mieście jest sporo plaż i są to jedne z najpiękniejszych na całej Istrii. Mimo że Umag nie jest miejscem, gdzie spotkamy wiele atrakcji turystycznych, to warto do niego przyjechać i poznać tę nieoczywistą część Chorwacji.

Jeśli ten wpis dał Ci wartość, znalazłeś u nas potrzebną wiedzę, inspiracje do podróży, to będziemy wdzięczni, jak postawisz nam kawę. Tworzymy bloga z ogromną przyjemnością i pasją od ponad 12 lat. Kawa nam się przyda do dalszej pracy. :) Bardzo dziękujemy! To pozwoli nam się dalej rozwijać.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

NEWSLETTER!

Zapisz się do stałego grona czytelników MyNaSzlaku.pl

Nie spamujemy! Wysyłamy tylko konkretne wiadomości.