Winnica Nowizny – degustacja wina, hodowla danieli i park linowy

Winnica Nowizny powstała w 2005 roku, a swoją nazwę zawdzięcza przysiółkowi „Nowizny„. Oprócz różnych odmian winorośli, które można obejrzeć z bliska i o nich przeczytać dla turystów przygotowano degustację wina, spotkanie z danielami w ich zagrodzie, park linowy o różnym stopniu trudności czy podziwianie zachodzącego słońca w przydomowej altanie przy pysznej herbacie.

Winnica Nowizny – Połom Mały

Winnicę Nowizny prowadzi rodzina Kamińskich. Jest to 5-osobowa rodzina mieszkająca w miejscowości Połom Mały w gminie Iwkowa. Posiada ona małe gospodarstwo rolne o powierzchni 5.20 ha łącznie z lasem. Gospodarstwo położone jest na malowniczym wzgórzu Pogórza Wiśnickiego z widokiem na Beskidy.

Godziny otwarcia

Winnica czynna jest od poniedziałku do soboty od godziny 11:00 do 20:00 i w niedzielę od 14:00 do 20:00. Państwo Kamińscy zapraszają do siebie grupy zorganizowane, jak i indywidualnych gości. Poniżej domu znajduje się piwnica, bo przecież jak jest wino, to musi być o piwnica – miejsce, w którym wino ma najlepsze warunki do leżakowania. Ma bardzo długą i interesującą historię. Sięga, aż 1891 roku, ale o tym przy zwiedzaniu opowiadają sami gospodarze. 🙂

Zwiedzanie Winnicy Nowizny

Obejrzenie winnicy, degustacja czy prezentacja trwa od 3 do 4 godzin. Natalia – córka właścicieli oprowadziła nas po całym gospodarstwie, pokazując ciekawe miejsca i opowiadając o nich. Były to między innymi suszarnia owoców i piwnica.

Pokazała nam wszystkie odmiany winogron, jakie mają w winnicy i park linowy. Opowiedziała, jak wygląda u nich codzienna praca, ruch turystyczny i zdradziła kilka planów na przyszłość. Winnica Nowizny znajduje się w gminie Iwkowa, a wszystkie atrakcje w tej gminie możesz znaleźć tutaj – atrakcje w Iwkowej.

Jak dojechać na miejsce?

Do Winnicy Nowizny można dojechać od drogi krajowej numer 75. Jadąc od Nowego Sącza po minięciu Łososiny Dolnej, skręcamy w lewo na Łęki i Iwkową. Przez kilka kilometrów jedziemy za drogą główną. Za stadionem Olimpia Kąty w Kątach skręcamy w prawo za znakiem do Winnicy Nowizny. 

  • Współrzędne geograficzne ułatwiające dojazd do atrakcji: 49.7966, 20.6075.
Winnica Nowizny - degustacja wina, hodowla danieli i park linowy
Winnica Nowizny - degustacja wina, hodowla danieli i park linowy
Winnica Nowizny - degustacja wina, hodowla danieli i park linowy
Winnica Nowizny - degustacja wina, hodowla danieli i park linowy
Winnica Nowizny - degustacja wina, hodowla danieli i park linowy
przewodnik
Jeśli ten wpis dał Ci wartość, znalazłeś u nas potrzebną wiedzę, inspiracje do podróży, to będziemy wdzięczni, jak postawisz nam kawę. Tworzymy bloga z ogromną przyjemnością i pasją od ponad 12 lat. Kawa nam się przyda do dalszej pracy. :) Bardzo dziękujemy! To pozwoli nam się dalej rozwijać.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

NEWSLETTER!

Zapisz się do stałego grona czytelników MyNaSzlaku.pl

Nie spamujemy! Wysyłamy tylko konkretne wiadomości.