Małopolskie

Ogrody sensoryczne zmysłów w Muszynie – dojazd, cennik, zwiedzanie, zdjęcia

Dziś odwiedziliśmy ogrody zmysłów znajdujące się na terenie Muszyny w Beskidzie Sądeckim. Jest to wspaniałe miejsce cieszące się ogromną popularnością, dlatego z ciekawości piękna opisywanego w Internecie zdecydowaliśmy się do ogrodów pojechać. Są one obiektem ogólnodostępnym i darmowym o każdej porze roku.

MISTRZOSTWA

Ogrody sensoryczne w Muszenie to bardzo spokojne i przytulne miejsce. Można się odstresować od codziennych zmagań. Jest to dobre miejsce na spędzeniu czasu z dziećmi na samym szczycie mamy kawiarenkę, gdzie możemy spokojnie wypić kawę i zjeść coś słodkiego. 

Jak dojechać do ogrodów sensorycznych w Muszynie?

Z Krynicy-Zdroju kierujemy się drogą wojewódzką 761 w kierunku Muszyny. Przejeżdżamy przez Powroźnik i na światłach w Muszynie jedziemy prosto na Leluchów. Następnie skręcamy w prawo i dalej za oznaczeniami ogrodów zmysłów. Na samym dole przy drodze głównej znajduje się darmowy parking. Współrzędne geograficzne ułatwiające dojazd na parking przy Ogrodach Zmysłów w Muszynie: 49.350270, 20.889605.

Muszyna – ogrody sensoryczne

Ogrody zmysłów są jeszcze mało rozpowszechnionym pomysłem przystosowania parków nie tylko do odpoczynku na łonie natury, ale przede wszystkim do celów terapeutycznych, socjalizujących i edukacyjnych dla osób niewidomych, jak i osób z zaburzeniami psychofizycznymi czy z upośledzeniem umysłowym. Zaprojektowane są tak, aby w sposób celowy i zintensyfikowany oddziaływać na zmysły pozawzrokowe.

Wieża widokowa w Muszynie

W ogrodach zmysłów na samej górze znajduje się wieża widokowa, z której dostrzec można Tatry Słowackie. Widoki są wspaniałe, dlatego warto wdrapać się na ostatnie piętro. Wejście na wieżę jest bezpłatne.

Ogrody zmysłów w Muszynie – zwiedzanie i cennik

Zwiedzanie ogrodów jest bezpłatne, ponieważ jest to ogólnodostępny Park Zdrojowy. Ogrody są otwarte przez całą dobę. Zwiedzanie zajmie Ci około 60 minut. Warto na chwilę usiąść na ławce i odpocząć. Jeśli lubisz robić zdjęcia, to koniecznie musisz przyjechać tutaj o wschodzie lub zachodnie słońca. Na koniec zobacz jeszcze galerię zdjęć z tego miejsca, a jeśli szukasz atrakcji w okolicy, to sprawdź koniecznie Jaworzynę Krynicką oraz Bacówkę nad Wierchomlą, a także miejsce, które warto zobaczyć w Małopolsce.

Jeśli korzystasz z naszych treści i znalazłeś u nas potrzebną wiedzę, inspiracje do podróży, to będziemy wdzięczni, gdy postawisz nam kawę. Tworzymy bloga z ogromną przyjemnością i pasją od ponad 10 lat. Kawa nam się przyda do dalszej pracy. :) Bardzo dziękujemy! To pozwoli nam się dalej rozwijać.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

NEWSLETTER!

Zapisz się do stałego grona czytelników MyNaSzlaku.pl

Nie spamujemy! Wysyłamy tylko konkretne wiadomości.

WSPIERAJ ROZWÓJ NASZEGO BLOGA I ODBIERZ NAGRODY

1 komentarz

  • Ogrodolandia

    Piękne zdjęcia i krajobrazy! Ten artykuł to prawdziwy album. 🙂 W ogrodzie sensorycznym warto zadbać o szczegóły w postaci tabliczek z napisami w języku Braille’a oraz o odpowiedniej roślinności.
    Nie bez powodu nazywane są często ogrodami zmysłów!

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *