Małopolskie

Ogrody sensoryczne zmysłów w Muszynie – dojazd, cennik, zwiedzanie, zdjęcia

Dziś odwiedziliśmy ogrody zmysłów znajdujące się na terenie Muszyny w Beskidzie Sądeckim. Jest to wspaniałe miejsce cieszące się ogromną popularnością, dlatego z ciekawości piękna opisywanego w Internecie zdecydowaliśmy się do ogrodów pojechać. Są one obiektem ogólnodostępnym i darmowym o każdej porze roku.

Ogrody sensoryczne w Muszenie to bardzo spokojne i przytulne miejsce. Można się odstresować od codziennych zmagań. Jest to dobre miejsce na spędzeniu czasu z dziećmi na samym szczycie mamy kawiarenkę, gdzie możemy spokojnie wypić kawę i zjeść coś słodkiego. 

Jak dojechać do ogrodów sensorycznych w Muszynie?

Z Krynicy-Zdroju kierujemy się drogą wojewódzką 761 w kierunku Muszyny. Przejeżdżamy przez Powroźnik i na światłach w Muszynie jedziemy prosto na Leluchów. Następnie skręcamy w prawo i dalej za oznaczeniami ogrodów zmysłów. Na samym dole przy drodze głównej znajduje się darmowy parking. Współrzędne geograficzne ułatwiające dojazd na parking przy Ogrodach Zmysłów w Muszynie: 49.350270, 20.889605.

Muszyna – ogrody sensoryczne

Ogrody zmysłów są jeszcze mało rozpowszechnionym pomysłem przystosowania parków nie tylko do odpoczynku na łonie natury, ale przede wszystkim do celów terapeutycznych, socjalizujących i edukacyjnych dla osób niewidomych, jak i osób z zaburzeniami psychofizycznymi czy z upośledzeniem umysłowym. Zaprojektowane są tak, aby w sposób celowy i zintensyfikowany oddziaływać na zmysły pozawzrokowe.

Wieża widokowa w Muszynie

W ogrodach zmysłów na samej górze znajduje się wieża widokowa, z której dostrzec można Tatry Słowackie. Widoki są wspaniałe, dlatego warto wdrapać się na ostatnie piętro. Wejście na wieżę jest bezpłatne.

Ogrody zmysłów w Muszynie – zwiedzanie i cennik

Zwiedzanie ogrodów jest bezpłatne, ponieważ jest to ogólnodostępny Park Zdrojowy. Ogrody są otwarte przez całą dobę. Zwiedzanie zajmie Ci około 60 minut. Warto na chwilę usiąść na ławce i odpocząć. Jeśli lubisz robić zdjęcia, to koniecznie musisz przyjechać tutaj o wschodzie lub zachodnie słońca. Na koniec zobacz jeszcze galerię zdjęć z tego miejsca, a jeśli szukasz atrakcji w okolicy, to sprawdź koniecznie Jaworzynę Krynicką oraz Bacówkę nad Wierchomlą, a także miejsce, które warto zobaczyć w Małopolsce.

Cześć! :) Jeśli znalazłeś u nas potrzebną wiedzę, inspiracje do podróży, to będziemy wdzięczni, gdy wrzucisz nam napiwek do blogowej skarbonki. Bardzo dziękujemy! To pozwoli nam się dalej rozwijać.

1 komentarz

  • Ogrodolandia

    Piękne zdjęcia i krajobrazy! Ten artykuł to prawdziwy album. 🙂 W ogrodzie sensorycznym warto zadbać o szczegóły w postaci tabliczek z napisami w języku Braille’a oraz o odpowiedniej roślinności.
    Nie bez powodu nazywane są często ogrodami zmysłów!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *