Punkt wypoczynkowy Wysokie koło Limanowej i piękne widoki na Tatry z Przyszowej i Łukowicy

W Wysokiem koło Limanowej powstał bardzo fajny punkt turystyczno-wypoczynkowy, z którego przy dobrej pogodzie rozciągają się wspaniałe widoki na Tatry. W ogóle droga numer 28 z Limanowej do Nowego Sącza jest niezwykle atrakcyjna widokowo, ponieważ można zobaczyć: Tatry, Gorce, Beskid Sądecki oraz Beskid Wyspowy.

Droga jest ruchliwa i nie ma zbyt wielu poboczy, dlatego ciężko było na spokojnie się zatrzymać. Od niedawna przy drewnianej wiacie turystycznej można się zatrzymać, spokojnie zostawić samochód i podejść do drogi na punkt widokowy. W tym wpisie pokażemy także miejsca widokowe w Łukowicy i Przyszowej, czyli sąsiednich miejscowościach.

Wysokie widok na Tatry

Punkt turystyczno-wypoczynkowy w Wysokiem koło Limanowej

Do tej pory, gdy jeździliśmy z Nowego Sącza do Limanowej lub odwrotnie, to spokojnie mogliśmy się zatrzymać na parkingu przy barze „Sami Swoi” i tablicy upamiętniającej walki Batalionów Chłopskich. Obok jest przystanek i właśnie tuż przy nim były piękne widoki na Tatry. Współrzędne: 49.6519, 20.5561. Teraz ten nowy punkt znajduje się 500 metrów w kierunku Limanowej.

Współrzędne nowego punktu widokowego w Wysokiem i parkingu przy nim: 49.6533, 20.5499. Z drogi głównej widać Tatry, ale te są trochę schowane za drzewami. Najlepiej iść w lewo za drogą, ale tak, jak pisałem jest tam spory ruch. Chyba że będziecie tam rano tak jak my. Przy punkcie widokowym jest drewniana wiata, mapa terenu, informacje o historii miejscowości i atrakcje w okolicy.

Punkt wypoczynkowy
Wysokie punkt turysta
Wysokie koło Limanowej

Co widać z punktu widokowego w Wysokiem?

Widoki są nieco ograniczone na stronę północną, gdzie możesz zobaczyć Beskid Wyspowy. Odkryta jest za to strona południowa. Tam głównie króluje Beskid Sądecki, Tatry, Beskid Wyspowy, ale widać nawet Pieniny. Najlepiej mieć ze sobą lornetki.

  • W Beskidzie Sądeckim widać: Runek, Wierch nad Kamieniem, Kicarz, Kordowiec, Radziejową, Niemcową, Przehybę i Dzwonkówkę,
  • W Tatrach widać: Gerlach, Łomnicę, Rysy, Mięguszowiecki Szczyt, Kopę Kondracką, Starorobociański Wierch i Małołączniak,
  • W Beskidzie Wyspowym widać: Modyń, Skiełek, Mogielicę, Ćwilin, Łopień, Lubomir, Ciecień oraz Kostrzę,
  • W Pieninach możesz zobaczyć Trzy Korony.
Wysokie koło Nowego Sącza
przewodnik

Punkty widokowe na drodze z Wysokiego do Łukowicy

Przy dobrej widoczności warto przejechać krótki odcinek do Łukowicy. Najlepiej do centrum miejscowości przy kościele. Po drodze świetnie widać Tatry, a my zwróciliśmy uwagę na dwa miejsca. Ogólnie to niemalże na całej długości pojawiają się najwyższe góry w Polsce i to właśnie one zrobiły na nas największe wrażenie. Chociaż tyle razy tam jeździliśmy, to ani razu tak dobrze Tatr nie było widać. Tamtędy mamy mały skrót do Łącka, gdy jedziemy w Pieniny.

  • Pierwsze miejsce o współrzędnych: 49.6447, 20.5182.
  • Drugie miejsce o współrzędnych: 49.6094, 20.4971.
Pierwsze miejsce
Przyszowa Tatry
Pierwsze miejsce
Punkt widokowy w Przyszowej
Drugie miejsce

Jeśli ten wpis dał Ci wartość, znalazłeś u nas potrzebną wiedzę, inspiracje do podróży, to będziemy wdzięczni, jak postawisz nam kawę. Tworzymy bloga z ogromną przyjemnością i pasją od ponad 12 lat. Kawa nam się przyda do dalszej pracy. :) Bardzo dziękujemy! To pozwoli nam się dalej rozwijać.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

NEWSLETTER!

Zapisz się do stałego grona czytelników MyNaSzlaku.pl

Nie spamujemy! Wysyłamy tylko konkretne wiadomości.