Zalew w Wilczej Woli – Jezioro Maziarnia (Zbiornik Łęg)

Zbiornik Łęg w Wilczej Woli znajduje się w województwie podkarpackim niedaleko Kolbuszowej. Zwany jest także Zalewem w Wilczej Woli lub Jeziorem Maziarnia. Wczoraj mieliśmy przyjęcie weselne właśnie w tej gminie i przy okazji mając chwilę wolnego czasu zatrzymaliśmy się, aby zobaczyć zalew. Jest to zbiornik zaporowy na rzece Łęg. My byliśmy od ulicy Rzeszowskiej na jednym z punktów widokowych. Od tej strony było mało wody. Na mapach Google widzieliśmy, że jest w pobliżu plaża z wyznaczonym miejscem do kąpieli, punkt widokowy od zachodniej strony, a od północy zapora.

MYNASZLAKU NIEZNANE MIEJSCA
  • Współrzędne zapory: 50.3407, 21.9316
  • Punkt widokowy: 50.3340, 21.9375
  • Plaża nad Zalewem Wilcza Wola: 50.3361, 21.9426

Tuż przy plaży znajduje się „parking u Arka”. Tak możesz to miejsce znaleźć na mapie. W ubiegłym roku zorganizowano tam piknik rodzinny. W tym roku były np. zawody wędkarskie, piknik edukacyjny czy piknik żeglarski. W ciepłe weekendy można na plaży spotkać wiele osób.

Zalew w Wilczej Woli - Jezioro Maziarnia (Zbiornik Łęg)

Trasa wokół jeziora

Na mapach widać ścieżkę, która prowadzi wokół jeziora. Jej długość to 8,4 km, a czas przejścia 2 godziny i 13 minut. W jednym miejscu jest podejście (tutaj, gdzie punkt widokowy), a tak to ścieżka wiedzie po prostym. Tutaj okolice wyglądały na ciekawe, jeśli ktoś planuje wycieczki rowerem.

Zalew w Wilczej Woli - Jezioro Maziarnia (Zbiornik Łęg)
Zalew w Wilczej Woli - Jezioro Maziarnia (Zbiornik Łęg)

Jak dojechać nad zalew w Wilczej Woli?

Zalew znajduje się w woj. podkarpackim, 40 minut drogi od Rzeszowa. Ze stolicy województwa musisz kierować się na północ w stronę Głogowa Małopolskiego, a potem na Raniżów. Już podczas dojazdu na miejsce zobaczysz piękne tereny, które nas urzekły. Chociaż mieszkańcy nam powiedzieli, że nic tutaj ciekawego nie ma, to nam wystarczą te piękne lasy, przez które przejeżdżaliśmy.

Wracając jeszcze do przyjęcia weselnego, to po drodze ludzie zrobili bramę z użyciem kajaka, więc idealnie w klimacie zalewu. Warto zapisać sobie Jezioro Maziarnia na listę miejsc wartych zobaczenia. Ciekawe, jak tam jest o zachodzie słońca?

Jak dojechać nad zalew w Wilczej Woli?
przewodnik
Jak dojechać nad zalew w Wilczej Woli?
MYNASZLAKU FILM
podkarpackie
podkarpackie
MYNASZLAKU NIEZNANE MIEJSCA
podkarpackie
Jeśli ten wpis dał Ci wartość, znalazłeś u nas potrzebną wiedzę, inspiracje do podróży, to będziemy wdzięczni, jak postawisz nam kawę. Tworzymy bloga z ogromną przyjemnością i pasją od ponad 12 lat. Kawa nam się przyda do dalszej pracy. :) Bardzo dziękujemy! To pozwoli nam się dalej rozwijać.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

NEWSLETTER!

Zapisz się do stałego grona czytelników MyNaSzlaku.pl

Nie spamujemy! Wysyłamy tylko konkretne wiadomości.