Zell am See w Austrii nad jeziorem Zeller See – czy warto tam pojechać?

Zell am See to ciekawe miasteczko w Austrii, którego nie mogliśmy pominąć podczas naszej podróży w Alpy. Położone jest nad jeziorem Zeller See, które przyciąga do siebie miłośników różnych aktywności, ale także tych, którzy chcą spędzić wolny dzień na plaży. Rozciągają się stamtąd wspaniałe widoki na góry. My musieliśmy obejść się smakiem, ponieważ podczas naszej wizyty zaczęło padać i większość krajobrazów przysłoniły chmury.

MYNASZLAKU NIEZNANE MIEJSCA

Zeller See odwiedziliśmy w piątym dniu naszej podróży. Zobacz również pozostałe ciekawe atrakcje, które zwiedziliśmy w Alpach. Trochę szkoda, że była taka pogoda, ponieważ mieliśmy ochotę na trekking na pobliski szczyt. W okolicy znajduje się lodowiec Kitzsteinhorn. W sezonie zimowym wszystko tutaj działa na pełnych obrotach, ponieważ znajduje się tam kilkaset kilometrów tras narciarskich. Popularny jest szczyt Schmittenhöhe mierzący 1965 m n.p.m.

Zell am See w Austrii nad jeziorem Zeller See

Jak dojechać do Zell am See w Austrii?

Dojazd do Zell am See z Salzburga zajmuje 1 godzinę i 20 minut – 86 kilometrów. W sezonie turystycznym trudno znaleźć wolne miejsca parkingowe, zwłaszcza przy słonecznej pogodzie. Z południowej granicy Polski na miejsce dotrzesz w ponad 7 godzin.

Atrakcje nad Zeller See – co można tam robić?

Najczęściej turyści korzystają z plaż i możliwości kąpieli w wodzie czy spaceru wzdłuż brzegu. Oczywiście nie może zabraknąć rejsu statkiem z pięknymi widokami na otaczające góry. Statek przypomina wiedeńską kawiarnię. W samym miasteczku warto przespacerować się wąskimi uliczkami. Są tam małe sklepiki, kawiarenki i restauracje. Można zajrzeć również do muzeum czy przejść się miejską promenadą.

Wejście na Schmittenhöhe z Zell am See zajmuje prawie 4 godziny. Do przejścia jest 7,7 km. To całodniowa wycieczka górska dla bardziej wymagających turystów. Jeśli ktoś nie chce wędrować, to może dojechać kolejką ze Schmitten. Bilet w 2023 roku kosztował 36 euro – wjazd i zjazd. Poniżej znajdziesz mapę pieszej wędrówki z miasta.

Popularnym szlakiem jest Szlak Sisi, podczas którego wędruje się śladami cesarzowej. Trasa mierzy około 2 kilometry i jest odpowiednia dla rodzin z dziećmi. W zimie Schmittenhöhe jest rajem dla narciarzy.

Zell am See w Austrii nad jeziorem Zeller See
Zell am See w Austrii nad jeziorem Zeller See
Zell am See w Austrii nad jeziorem Zeller See
przewodnik
Zell am See w Austrii nad jeziorem Zeller See
MYNASZLAKU FILM
Zell am See w Austrii nad jeziorem Zeller See
Zell am See w Austrii nad jeziorem Zeller See
MYNASZLAKU NIEZNANE MIEJSCA
Zell am See w Austrii nad jeziorem Zeller See

Kurort Kaprun w okolicy Zell am See

Tak samo jest w sąsiednim kurorcie Kaprun. Ten leży u stóp lodowca Kitzsteinhorn. Ten przez cały rok przykryty śniegiem wygląda majestatycznie. Można tam również zwiedzić Zamek Kaprun czy wąwóz Sigmund Thun Klamm. Kolejnym niezwykłym miejscem są zbiorniki wysokogórskie Wasserfallboden i Mooserboden. Na wysokości 3029 m n.p.m. zbudowano taras widokowy zwany TOP OF SALZBURG.

Na tych terenach można spędzić kilkanaście aktywnych dni i dalej jeszcze wszystkiego nie zobaczyć.

Jeśli ten wpis dał Ci wartość, znalazłeś u nas potrzebną wiedzę, inspiracje do podróży, to będziemy wdzięczni, jak postawisz nam kawę. Tworzymy bloga z ogromną przyjemnością i pasją od ponad 12 lat. Kawa nam się przyda do dalszej pracy. :) Bardzo dziękujemy! To pozwoli nam się dalej rozwijać.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

NEWSLETTER!

Zapisz się do stałego grona czytelników MyNaSzlaku.pl

Nie spamujemy! Wysyłamy tylko konkretne wiadomości.