Zwiedziliśmy ZOO Kraków – dojazd, cennik, parking, mapa

Teraz gdy podróżujemy z dzieckiem, to musimy poszukiwać miejsc, które również dla niej będą ciekawe i atrakcyjne. Dlatego postanowiliśmy w miarę możliwości odwiedzać ZOO w polskich miastach. ZOO Kraków to był nasz trzeci ogród zoologiczny odwiedzony do tej pory. Pierwszy był w ubiegłym roku ten w Białymstoku, chociaż jest on bardzo mały. Kilka dni temu byliśmy w łódzkim ZOO, gdzie bardzo nam się podobało. Teraz wracając z naszej podróży samochodowej po województwie łódzkim, zatrzymaliśmy się w krakowskim ZOO, żeby Maja mogła nacieszyć się oglądaniem zwierząt.

Odwiedzanie miejsc, które są przeznaczone głównie dla dzieciaków, jest bardzo ważnym elementem wspólnych rodzinnych wycieczek. Dziecko się wtedy nie nudzi i wie, że wycieczki to nie tylko miejsca dla dorosłych, ale także te dla maluchów. Urozmaicenie podróży wyjściem do ZOO jest bardzo fajnym pomysłów, ponieważ to miejsce jest uniwersalne.

ZOO Kraków a ZOO Łódź

ZOO Kraków porównaliśmy sobie od razu do tego łódzkiego i muszę powiedzieć, że to w Łodzi podobało nam się bardziej. Chyba ze względu na możliwość oglądania zwierząt w zamykanych pawilonach. Jednak obecnie w styczniu 2020 przewagą krakowskiego ogrodu jest cisza i spokój podczas zwiedzania. ZOO w Łodzi przechodzi teraz duży remont i kilka zwierząt nie było dostępnych do obejrzenia. W Krakowie podobała nam się możliwość obejrzenia słoni i pingwinów, których w Łodzi nie ma lub nie były dostępne do obejrzenia. W Łodzi przy zakupie biletów otrzymaliśmy mapkę ZOO, która ułatwiała zwiedzanie, natomiast w Krakowie musieliśmy patrzeć na telefon w celu nawigacji. Jadąc do krakowskiego ogrodu zoologicznego, warto sobie taką mapę wydrukować.

Jak dojechać do ZOO w Krakowie?

ZOO w Krakowie znajduje się na terenie Lasu Wolskiego w zachodniej części miasta. Jadąc autostradą A4 od strony Brzeska, przed Balicami w Kryspinowie należy skręcić w prawo na Kraków Centrum. Od strony rynku można przyjechać ulicą Focha, Królowej Jadwigi, 28 lipca 1943 i Leśną.

Jak dojechać do ZOO w Krakowie autobusem miejskim?

Jeśli nie jesteś zmotoryzowany, to do krakowskiego ogrodu zoologicznego możesz dojechać autobusem miejskim. Do ZOO kursuje autobusem linii 134. Jedzie on ulicami: Kałuży, Focha, Królowej Jadwigi, 28 lipca 1943, Leśną. Tak samo można dojechać samochodem. Przystanki na trasie to: Cracovia Stadion, Cracovia Błonia, Instytut, Reumatologii, Przegon, Słonecznikowa, Tondosa (na żądanie), Strzelnica, Sielanka, Stara Wola, Baba Jaga. Godziny jazdy można znaleźć na stronie internetowej MPK Kraków.

ZOO Kraków

ZOO Kraków – parking

Dla gości ZOO w Krakowie przygotowano 2 parkingi. Jeden znajduje się naprzeciwko bramy głównej ogrodu. Jest on dostępny od poniedziałku do piątku i kosztuje 15 złotych (opłata jednorazowa). Parking mieści 35 samochodów. W weekendy na teren Lasu Wolskiego jest zakaz wjazdu. Osoby z niepełnosprawnościami mogą cały tydzień zatrzymywać się na górnym parkingu.

Kilometr niżej znajduje się nowy parking na prawie 500 samochodów, przy którym można zostawić samochód, gdy u góry będzie pełny stan lub będziemy mieli weekend. Zobaczyć go można, jadąc w kierunku ZOO. Do ogrodu można dojść przygotowaną ścieżką lub dojechać autobusem MPK. Dostępny jest we wszystkie dni tygodnia. Opłata to 15 złotych za 5 godzin, a każda kolejna godzina to 3 złote.

zoo krakow parking
przewodnik

ZOO w Krakowie – godziny otwarcia i cennik biletów wstępu

Bilet wstępu do ogrodu zoologicznego w Krakowie w okresie od 1 kwietnia do 31 października wynosi 18 złotych bilet normalny i 10 złotych bilet ulgowy. Od 1 listopada do 31 marca bilety są tańsze – 15 złotych normalny i 8 złotych ulgowy. W kasie można płacić kartą. ZOO w Krakowie czynne jest cały rok. Również w niedzielę i święta można do niego przyjechać.

  • grudzień – luty | kasa czynna 9.00 – 14.00
  • marzec | kasa czynna 9.00 – 16.00
  • kwiecień – sierpień | kasa czynna 9.00 – 18.00
  • wrzesień | kasa czynna 9.00 – 17.30
  • październik – listopad | kasa czynna 9.00 – 15.00
jakie zoo jest w krakowie

Mapa (plan) ZOO

Jeśli w kasie ZOO nie dostaniesz mapy zwiedzania, tak jak my nie dostaliśmy, to możesz włączyć ją w telefonie. Jest to mało komfortowe, dlatego warto wydrukować sobie ją wcześniej w domu. Zwiedzając ZOO, co jakiś zobaczymy tablice z mapą.

mapa zoo krakow

ZOO Kraków – zwierzęta

W krakowskim ZOO można zobaczyć prawie 270 gatunków zwierząt. Sporą grupę liczą zwierzęta, które są zagrożone wyginięciem. Są to między innymi pantera śnieżna, żyrafa Rothschilda, koń Przewalskiego, wilk grzywiasty czy pingwin Humboldta. W ogrodzie zoologicznym można obejrzeć: ssaki, ptaki, gady, płazy i ryby. Najciekawsze dla nas było oglądanie słoni, dużych kotów oraz małp.

zyrafy w krakowskim zoo
zwierzeta w zoo krakow
zwierzeta w krakowskim zoo
zoo w krakowie
zoo krakow ciekawe miejsce

Ogród Zoologiczny w Krakowie – czas zwiedzania i zwiedzanie

Na zwiedzanie ZOO i obejrzenie wszystkich zwierząt warto przeznaczyć sobie od 2 do 3 godzin. To od nas zależy, ile czasu spędzimy na miejscu. Warto przeczytać każdy z opisów zwierząt. Pokazane jest tam, z której części świata pochodzi dany gatunek. Dzięki temu można poszerzyć swoją wiedzę. Zwiedzając ZOO, można sobie uświadomić, jak wiele zwierząt jest na całym świecie. W określonych godzinach można obejrzeć karmienie zwierząt. Te informacje znajdziesz, spacerując po obiekcie. Sprawdź, co jeszcze warto zobaczyć w Krakowie.

zoo krakow zwiedzanie
zoo krakow jak zwiedzac
zoo krakow gdzie
Jeśli ten wpis dał Ci wartość, znalazłeś u nas potrzebną wiedzę, inspiracje do podróży, to będziemy wdzięczni, jak postawisz nam kawę. Tworzymy bloga z ogromną przyjemnością i pasją od ponad 12 lat. Kawa nam się przyda do dalszej pracy. :) Bardzo dziękujemy! To pozwoli nam się dalej rozwijać.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

NEWSLETTER!

Zapisz się do stałego grona czytelników MyNaSzlaku.pl

Nie spamujemy! Wysyłamy tylko konkretne wiadomości.