Roztocze: Platforma widokowa na Białej Górze

#objazdówka po Polsce – dzień II | 22.08.2018 | Będąc w Zwierzyńcu, aż żal nie podjechać na Białą Górę i nie wyjść na platformę widokową. My oczywiście mając to na uwadze w drugim dniu naszego spontanicznego urlopu odwiedzamy to miejsce. Na mapie możesz spotkać oznaczenie Biały Słup, na miejscu okazuje się, że to wieża widokowa na Białej Górze.

Do tarasu widokowego można dotrzeć z dwóch miejsc znajdujących się stosunkowo blisko siebie. W pierwszym wariancie musimy zlokalizować Roztoczańskie Centrum Naukowo-Edukacyjne RPN, a to dlatego, że można zostawić samochód na tamtejszym parkingu. Druga opcja to przydrożny parking na kilkanaście samochodów przy drodze Zwierzyniec – Józefów. Stamtąd to zaledwie chwilka do wieży widokowej. Najpierw obok jakiegoś ogródka, a potem między ogrodzeniem. Szybko przemierzamy ten odcinek i jesteśmy na miejscu. Zajmuje nam to jakieś 7 minut.

Platformy widokowe na Roztoczu są o wiele mniejsze niż w naszych okolicach. Tutaj to zaledwie dziewięć metrów w górę po schodach, ale to wystarczy do tego, aby zobaczyć piękne widoki. Rozpościerają się od południowego-zachodu po północny-wschód. Dobrze zgadliśmy, że widać odwiedzoną już przez nas dzień wcześniej Bukową Górę i obszar rezerwatu, Tartaczną Górę i Pałkową Górę. Z tego miejsca można spróbować prowadzić obserwacje ornitologicznych i mogą być naprawdę udane.

Dziękujemy, że jesteś z nami!!!

Zachęcamy Cię do odwiedzin naszych stron na FacebookuInstagramieTwitterze i Google+, śledzenia kanału na YouTubie, a także do powracania na www.mynaszlaku.pl oraz wsparcia naszej pracy. Komentuj i polecaj znajomym. Niech oni również dowiedzą się o naszym blogu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *