Bieszczady na deszcz – Zagroda Żubrów w Mucznem

Zagroda Żubrów w Mucznem to jedna z głównych atrakcji w Bieszczadach. Gdy nie wybieramy się na górskie szlaki lub pogoda nie jest najlepsza, to warto odwiedzić te jakże sympatyczne zwierzęta. Podczas naszego wyjazdu w Bieszczady w jeden dzień bardzo mocno wiało. Musieliśmy poszukać jakieś alternatywy, dlatego zdecydowaliśmy się na wyjazd do Mucznego. Będąc w okolicy, warto także wybrać się na Torfowisko Tarnawa w Tarnawie Wyżnej i zwiedzić Bieszczadzki Worek. 

Zagroda Żubrów w Mucznem

Zagroda Żubrów ma swój urok, ponieważ nie spotkamy na miejscu budek z lodami, kiełbaskami czy hot-dogami. Nie jest to także typowe ZOO. Będzie natomiast cisza i spokój. Dla turystów przygotowano drewniane wiaty, które służą jako stanowiska do obserwacji żubrów. Znajdują się tam również plansze edukacyjne i ulotki, które można sobie zabrać.

Warto tutaj przyjechać przy dobrej pogodzie, jednak jest to również dobra atrakcja, gdy pada w Bieszczadach deszcz. Zagrodę polecamy szczególnie dla rodzin z dziećmi, które mogą mieć frajdę, wypatrując żubry. Zwłaszcza te małe żubry wspinające się na skały czy tarzające w piasku robią furorę. Zagroda ma 7 hektarów, dlatego żubry mają dla siebie sporo przestrzeni. 

Zagroda Żubrów w Mucznem
Zagroda Żubrów w Mucznem
Zagroda Żubrów w Mucznem
Zagroda Żubrów w Mucznem
przewodnik
Zagroda Żubrów w Mucznem

Żubry Muczne – jak dojechać?

W Stuposianach na drodze numer 896 skręcamy na Muczne. O zagrodzie informuje nas duża tablica wskazująca, że na miejsce tylko kilka kilometrów. Tych dokładnie jest 7. Po około 10 minutach jazdy po dobrej jak Bieszczady nawierzchni jesteśmy na miejscu. Po lewej stronie tuż przed zagrodą znajduje się stanowisko edukacyjne – Wypalanie Węgla Drzewnego. Warto się przy nim zatrzymać i przeczytać kilka informacji.

Muczne żubry – mapa

Parking przy żubrach w Mucznem 

Przy zagrodzie żubrów w Mucznem znajduje się bezpłatny parking na kilkanaście samochodów. Zlokalizowany jest tuż przy drodze głównej, dlatego ciężko go przeoczyć. Z parkingu do bramy głównej to tylko kilkanaście metrów. 

Parking przy żubrach w Mucznem 

Żubry Muczne – cennik, bilety i godziny otwarcia

Wejście do żubrów w Mucznem jest darmowe i nie obowiązują żadne bilety wstępu. Trzeba jednak pamiętać, żeby się odpowiednio zachowywać, nie śmiecić, nie krzyczeć i nie dokarmiać zwierząt. O tym informują tablice. Żubry oglądać można codziennie w godzinach od 9:00 do 19:00. Istnieje możliwość zwiedzania zagrody z przewodnikiem.

Żubry Muczne – godziny karmienia

Najlepiej żubry oglądać podczas ich śniadania i obiadu. Karmienie żubrów odbywa się w godzinach 7:30 do 8:30 i od 13:00 do 14:00.

Żubry Muczne - cennik, bilety i godziny otwarcia
Jeśli ten wpis dał Ci wartość, znalazłeś u nas potrzebną wiedzę, inspiracje do podróży, to będziemy wdzięczni, jak postawisz nam kawę. Tworzymy bloga z ogromną przyjemnością i pasją od ponad 12 lat. Kawa nam się przyda do dalszej pracy. :) Bardzo dziękujemy! To pozwoli nam się dalej rozwijać.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

NEWSLETTER!

Zapisz się do stałego grona czytelników MyNaSzlaku.pl

Nie spamujemy! Wysyłamy tylko konkretne wiadomości.