Canon Rojo Teruel – czerwony kanion w Hiszpanii

Canon Rojo Teruel to niesamowite miejsce, które odwiedziliśmy w czasie naszej podróży po Hiszpanii. To czerwony kanion, który przypomina nieco Wielki Kanion Kolorado, znajdujący się w USA. Ten hiszpański znajduje się w regionie Aragonia, więc od razu zapraszamy Cię do naszego przewodnika po atrakcjach Aragonii, które zobaczyliśmy. Kanion zrobił na nas spore wrażenie, gdy dojeżdżaliśmy do niego i widzieliśmy pionowe ściany w kolorze czerwono-pomarańczowym.

Canon Rojo Teruel

Gdzie Canon Rojo Teruel się dokładnie znajduje i jak tam dojechać?

Na Google Maps znajdziesz to miejsce jako Rambla Barrachina. Poniżej jeszcze podamy dokładne współrzędne miejsca, gdzie zatrzymaliśmy samochód. Kanion znajduje się 7 kilometrów od miasta Teruel oraz 140 kilometrów od Walencji, jadąc na północny-zachód. Gdy dojeżdżaliśmy na miejsce, to z drogi głównej skręciliśmy w drogę piaszczysto-kamienistą. Jechaliśmy przez około 1 kilometr. Nie byliśmy pewni, czy dobrze jedziemy, jednak okazało się, że tak. W jednym miejscu pod koniec były dziury w ziemi, jednak ominęliśmy je. Gdy dotarliśmy na postój, to stał tam jeden kamper.

  • Współrzędne miejsca, gdzie dojechaliśmy i zostawiliśmy samochód: 40.3154, -1.1407.

Jeszcze taka jedna ważna uwaga. Gdy tam dotarliśmy, to było sucho. Cały teren był nieźle wysuszony, natomiast przy opadach deszczu, można sobie wybrudzić całe nadwozie kolorem pomarańczowym i ciężko będzie je potem doczyścić. Pamiętam, gdy kilka lat temu jechaliśmy przez Dolny Śląsk, gdy była powódź i ziemia z pomarańczową wodą schodziła z pół. Potem mieliśmy cały brudny samochód.

Canon Rojo Teruel
Canon Rojo Teruel

Pionowe ściany, czerwony kolor, wydeptane ścieżki

Dojechaliśmy na miejsce i stanęliśmy pod jedynym drzewem, które się tam znajdowało. Dawało cień, a wtedy mieliśmy grubo ponad 20 stopni, mimo że był grudzień. W terenie nie widzieliśmy wyznaczonych ścieżek, natomiast sporo było wydeptanych tras, którymi chodzili wcześniej ludzie. Były tam nawet tabliczki, żeby nie iść dalej. Nam wystarczyło wdrapać się na pobliskie wzniesienie i już mogliśmy oglądać przepiękne krajobrazy. Wykorzystaliśmy również drona, żeby zobaczyć, jak to wszystko wygląda z góry.

Na koniec polecamy również nasz przewodnik po Hiszpanii. Znajdziesz tam miejsca, które odwiedziliśmy podczas naszej podróży.

Canon Rojo Teruel
Pionowe ściany, czerwony kolor, wydeptane ścieżki
przewodnik
Pionowe ściany, czerwony kolor, wydeptane ścieżki
Pionowe ściany, czerwony kolor, wydeptane ścieżki
hiszpania atrakcje
hiszpania atrakcje
hiszpania atrakcje
Jeśli ten wpis dał Ci wartość, znalazłeś u nas potrzebną wiedzę, inspiracje do podróży, to będziemy wdzięczni, jak postawisz nam kawę. Tworzymy bloga z ogromną przyjemnością i pasją od ponad 12 lat. Kawa nam się przyda do dalszej pracy. :) Bardzo dziękujemy! To pozwoli nam się dalej rozwijać.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

NEWSLETTER!

Zapisz się do stałego grona czytelników MyNaSzlaku.pl

Nie spamujemy! Wysyłamy tylko konkretne wiadomości.