Desznica – wieża widokowa w gminie Nowy Żmigród. Szlak do wieży z parkingu

Wieża widokowa w Desznicy na Górze Desznickiej 501 m n.p.m., to nowa atrakcja w gminie Nowy Żmigród. Mogę powiedzieć, że Beskid Niski zyskał kolejny powód, aby przyciągnąć do siebie turystów. Wiadomo, że to pasmo górskie raczej znajduje się poza głównymi kierunkami podróży wśród Polaków. Wieże widokowe mają spowodować, że ta część Beskidów będzie chętnie odwiedzana. Są już przecież wieże widokowe np. na Cergowej, Grzywackiej Górze oraz szczycie Ferdel. Od razu dodam, że Grzywacka Góra znajduje się po sąsiedzku nad Kątami. W pobliżu nowej wieży warto zobaczyć Grodzisko Walik.

MYNASZLAKU NIEZNANE MIEJSCA
  • Wieża jest dostępna całą dobę,
  • Nie ma żadnych biletów wstępu – wejście jest bezpłatne.
Nowa wieża widokowa – fot. NowyZmigrod24.pl

Jak dojechać do wieży widokowej w Desznicy?

Desznica znajduje się w woj. podkarpackim niedaleko granicy z woj. małopolskim. Dojazd z Gorlic zajmuje 35 minut – 33 km. Z Jasła dojedziesz w 35 minut, a z Krosna w ciągu 40 minut. Droga z Rzeszowa zajmie Ci 1 godzinę i 45 minut. Przez górę przebiega szlak rowerowy – można go zobaczyć na mapie. Przy okazji warto zwiedzić całą gminę Nowy Żmigród i odkryć okoliczne góry. Musimy się tam wybrać, żeby zobaczyć widoki.

Parking najbliżej wieży w Desznicy

Uwaga! Do parkingu nie dojedziesz samochodem (podobno dopiero mają budować normalną drogę – obecnie jest tylko polna droga). Trzeba wybrać się na krótką i przyjemną wycieczkę. Najlepiej zatrzymać się na parkingu przy kościele pw. Matki Bożej Niepokalanej w Desznicy.

  • Współrzędne parkingu w pobliżu wieży widokowej: 49.5539, 21.4867.

Jak dojść do wieży na Górze Desznickiej w Beskidzie Niskim? Mapa trasy

Z parkingu przy kościele musisz wrócić do drogi głównej i skręcić w prawo. Potem po 50 metrach będzie droga w prawo obok takiego długiego domu. Tam będzie też droga na stary cmentarz. Musisz iść cały czas pod górę. Trasa z parkingu do wieży mierzy 1,1 km. Wejście zajmie Ci około 30-40 minut spokojnym tempem. Szlak do wieży widokowej w Desznicy nie jest trudny, więc spokojnie możesz wybrać się tam z dziećmi. Po drodze cały czas będą piękne widoki na Beskid Niski. Poniżej zobacz trasę na mapie.

Co widać z góry?

Wieża widokowa spotkała się z różnymi komentarzami i opiniami. Inwestycja nie wszystkim się spodobała. Widoki będą takie same jak do tej pory bez platformy obserwacyjnej. Co widać z Góry Desznickiej? To piękne widokowo miejsca.

  • Bardo – najwyższy szczyt Pogórza Strzyżowskiego,
  • Sucha Góra – najwyższy szczyt Pogórza Dynowskiego,
  • Liwocz – najwyższy szczyt Pogórza Ciężkowickiego,
  • Wał (najdalej widoczny punkt) – Pogórza Rożnowskie,
  • Grzywacka Góra, Łysa Góra, Piotruś, Kamień, Cyrla, Kolanin, Świerzowa w Beskidzie Niskim,
  • Stebnícka Magura – najwyższy szczyt Pogórza Ondawskiego w Słowacji.
Jeśli ten wpis dał Ci wartość, znalazłeś u nas potrzebną wiedzę, inspiracje do podróży, to będziemy wdzięczni, jak postawisz nam kawę. Tworzymy bloga z ogromną przyjemnością i pasją od ponad 12 lat. Kawa nam się przyda do dalszej pracy. :) Bardzo dziękujemy! To pozwoli nam się dalej rozwijać.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

NEWSLETTER!

Zapisz się do stałego grona czytelników MyNaSzlaku.pl

Nie spamujemy! Wysyłamy tylko konkretne wiadomości.