Emilcin – pomnik UFO. Tutaj Jan Wolski miał spotkać kosmitów

Emilcin to mała wieś w województwie lubelskim na terenie gminy Opole Lubelskie. Podobno tutaj, 10 maja 1978 roku, rolnik Jan Wolski miał spotkać kosmitów. Od 2005 roku w miejscowości stoi pomnik upamiętniający to wydarzenie. Widnieje na nim napis „10 maja 1978 roku w EMILCINIE wylądował obiekt UFO. Prawda nas jeszcze zadziwi… FUNDACJA NAUTILUS 2005 r.”.

Ile jest prawdy na obecność kosmitów w Emilcinie? Są zwolennicy i przeciwnicy tej teorii.

Emilcin - pomnik UFO.

Dojazd do pomnika UFO w Emilcinie

Emilcin znajduje się około 50 kilometrów od Lublina. Trzeba jechać na Bełżyce, a dalej na Chodel. Przy pomniku znajduje się zatoczka, na której można zatrzymać samochód, więc z parkingiem nie ma żadnego problemu. Dojazd z Lublina zajmuje mniej więcej 50 minut.

  • Współrzędne pomnika: 51.1341, 22.0386.

Pomnik UFO w Polsce

Dojechaliśmy na miejsce i zobaczyliśmy pomnik oraz tablice informacyjne. Oprócz tego był również plac zabaw oraz duża drewniana wiata. Na tablicy informacyjnej można przeczytać całą historię spotkania Jana Wolskiego z UFO. W skrócie, to rolnik wracał z pola, zobaczył dwie niskie postacie w czarnych kombinezonach, które zaprosiły go do siebie na pokład.

Kosmici przeprowadzili na Wolskim badania, a potem wypuścili. Wszystko miało odbyć się w przyjaznej atmosferze. Gdy rolnik wrócił do siebie, to opowiedział pozostałym. Ci udali się na miejsce i zobaczyli ślady małych stóp odbite w ziemi. Statek kosmiczny miał przypominać autobus. Obcy porozumiewali się między sobą piskliwymi dźwiękami.

Na miejscu jest również kapsuła czasu dla przyszłych pokoleń.

Emilcin - pomnik UFO.
Emilcin - pomnik UFO.

Prawda czy fałsz?

Czy faktycznie w Emilcinie wylądowało UFO? Jedni powiedzą, że tak inni, że nie. Do końca dokładnie nie wiadomo. Zachęcamy do przeczytania różnych artykułów dostępnych w Internecie, które pokazują różne opinie. Mimo wszystko, Emilcin stał się bardzo ciekawym punktem na mapie Polski i województwa lubelskiego. To miejsce pokazaliśmy w naszym filmie z podróży przez województwo lubelskie, do którego serdecznie zapraszamy.

Polecamy również nasz przewodnik po atrakcjach województwa lubelskiego. 70 miejsc, które warto zobaczyć.

Jeśli ten wpis dał Ci wartość, znalazłeś u nas potrzebną wiedzę, inspiracje do podróży, to będziemy wdzięczni, jak postawisz nam kawę. Tworzymy bloga z ogromną przyjemnością i pasją od ponad 12 lat. Kawa nam się przyda do dalszej pracy. :) Bardzo dziękujemy! To pozwoli nam się dalej rozwijać.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

NEWSLETTER!

Zapisz się do stałego grona czytelników MyNaSzlaku.pl

Nie spamujemy! Wysyłamy tylko konkretne wiadomości.