Meandry rzeki Wieprz – gdzie je znaleźć? W okolicy Krasnegostawu oraz Milejowa

W czasie podróży po woj. lubelskim dotarliśmy nad rzekę Wieprz. Na pierwszy rzut oka, mogłoby się wydawać, że jest to zwykła rzeka, przepływająca przez tę część Polski. Można po niej pływać kajakiem, można usiąść nad brzegiem i odpocząć. Niektórzy nawet łowią ryby. Kilku wędkarzy spotkaliśmy podczas wizyty nad rzeką. Sprawdziliśmy na Google Maps, gdzie najlepiej będzie widać ją z drona. Marzyło nam się, żeby nad Wieprzem zalegały chmury. Ostatecznie mieliśmy nad rzeką dwie poranne wizyty i podczas tej drugiej zobaczyliśmy to, o czym wcześniej myśleliśmy.

Później okazało się, że nie tylko z drona wszystko było pięknie widać. Angelika poszła nad samą rzekę, a tam mgły, prześwity oraz wstające słońce. Zobaczcie na te zdjęcia. Udało nam się wykonać magiczne kadry. Wiele ujęć możesz obejrzeć na naszym filmie, który stworzyliśmy w ramach podsumowania naszej podróży. A poniżej zaznaczyliśmy, w którym miejscu byliśmy.

Meandry rzeki Wieprz

Meandry rzeki Wieprz w okolicach Milejowa

Pierwsze miejsce z meandrami znajduje się w okolicy Milejowa. To około 40 kilometrów na wschód od Lublina. Potem po tym pięknym poranku, pojechaliśmy do stolicy województwa lubelskiego. Szukaliśmy miejscowości, gdzie rzeka najbliżej meandruje drogi głównej, żeby był dobry dojazd. Wydawało nam się, że takie miejsce będzie właśnie w Milejowie. Pojechaliśmy tam i wjechaliśmy na jedną z ulic. Ta doprowadziła nas poza wszystkie domy i wjechaliśmy na łąkę. Ujechaliśmy kilkaset metrów – trawy były wysokie, dlatego woleliśmy zostawić samochód, niż jechać dalej. Nad rzekę mieliśmy kilka minut.

  • Współrzędne miejsca: 51.2336, 22.9295.

Powyższe współrzędne doprowadzą Cię do tego miejsca. Jeśli lubisz dronować lub po prostu chcesz odpocząć blisko natury, to warto tam dotrzeć.

Meandry rzeki Wieprz
Meandry rzeki Wieprz
Meandry rzeki Wieprz
przewodnik
Meandry rzeki Wieprz
Meandry rzeki Wieprz
Meandry rzeki Wieprz
Meandry rzeki Wieprz
Meandry rzeki Wieprz
lubelskie

Meandry rzeki Wieprz niedaleko Krasnegostawu

Potem w kolejnych dniach, myśleliśmy, żeby jeszcze raz pojechać nad rzekę. Sprawdziliśmy, gdzie może być najlepiej i okazało się, że w okolicy Krasnegostawu. Jechaliśmy i widzieliśmy, że zalegają delikatne mgły. Akurat zmierzaliśmy do Roztoczańskiego Parku Narodowego, więc przejeżdżaliśmy przez Krasnystaw. Z centrum miasta to około 8 minut jazdy samochodem. Zatrzymaliśmy się na poboczu drogi w Siennicy Nadolnej i wyleciałem dronem. Myśleliśmy, że tutaj widoki będą najlepsze. Okazało się, że po drugiej stronie rzeki dzieją się cuda. Szybko przejechaliśmy na drugą stronę na obrzeża Krasnegostawu.

Tutaj już mogliśmy dojechać nad samą rzekę, ale gdziekolwiek byśmy nie stanęli, tam byłoby ładnie. Nad Wieprzem spotkaliśmy wędkarzy, którzy siedzieli tam już od godziny 4 rano. My dotarliśmy na miejsce kilkanaście minut po. Powiedzieli nam, że tutaj zawsze jest tak ładnie. Gdy dojeżdżaliśmy na miejsce, to już wiedzieliśmy, że będzie magicznie. Z drona było widać, jak rzeka w jednym miejscu utworzyła serce.

  • Współrzędne miejsca: 51.0139, 23.1542.

Na koniec polecamy również nasz przewodnik po województwie lubelskim. Opisaliśmy w nim 70 miejsc, które warto zobaczyć podczas podróży.

lubelskie
lubelskie
lubelskie
lubelskie
lubelskie
lubelskie
lubelskie
lubelskie
krasnystaw
krasnystaw
krasnystaw
krasnystaw
krasnystaw
krasnystaw
krasnystaw
krasnystaw
krasnystaw
Jeśli ten wpis dał Ci wartość, znalazłeś u nas potrzebną wiedzę, inspiracje do podróży, to będziemy wdzięczni, jak postawisz nam kawę. Tworzymy bloga z ogromną przyjemnością i pasją od ponad 12 lat. Kawa nam się przyda do dalszej pracy. :) Bardzo dziękujemy! To pozwoli nam się dalej rozwijać.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

NEWSLETTER!

Zapisz się do stałego grona czytelników MyNaSzlaku.pl

Nie spamujemy! Wysyłamy tylko konkretne wiadomości.