Odkrywamy Pałac w Nieborowie i romantyczny park w Arkadii

Niedaleko Łowicza i Bolimowskiego Parku Krajobrazowego w gminie Nieborów odwiedziliśmy Pałac w Nieborowie i romantyczny park w Arkadii. Oba miejsca są piękne i zarazem bardzo ciekawe. Do pałacu niestety nie mogliśmy wejść, ponieważ w okresie zimowym jest niedostępny. Również w okresie zimowym zamknięta jest Świątynia Diany w Arkadii. Podczas podróży samochodowej po województwie łódzkim warto odwiedzić te miejsca.

MYNASZLAKU NIEZNANE MIEJSCA
palac nieborow

Pałac w Nieborowie

Pałac w Nieborowie odwiedziliśmy jako pierwszy, ponieważ jechaliśmy w kierunku Łowicza od strony południowej. Jest to barokowa budowla, która od 1774 do 1944 roku była siedzibą rodziny Radziwiłłów. Obecnym właścicielem jest Muzeum Narodowe w Warszawie. Pałac jest udostępniony turystycznie, dlatego można wejść do środka i go zwiedzać. We wnętrzach rezydencji pałacowej znajdują się ocalałe wyposażenia pałacu i jego kolekcje. Są to rzeźby, obrazy, meble czy zbiory biblioteczne.

palac w nieborowie

Zwiedzanie Pałacu

W pałacu byliśmy w styczniu, a od 1 stycznia do 29 lutego w muzeum prowadzone są porządki. Można go zwiedzać w pozostałych miesiącach. Warto wybrać się tam w poniedziałki, ponieważ wtedy wejście jest bezpłatne. W marcu i listopadzie pałac jest otwarty od 10:00 do 16:00, a od kwietnia do października od 10:00 do 18:00. Cena za wstęp na teren: Pałacu, Ogrodu i Manufaktury Majoliki kosztuje 26 złotych za bilet normalny i 16 złotych za bilet ulgowy. My spędziliśmy na miejscu około 30 minut, spacerując po ogrodzie.

ogrod w nieborowie

Romantyczny park w Arkadii

Niedaleko Nieborowa znajduje się wieś Arkadia, w której odwiedziliśmy romantyczny park założony przez żonę Michała Hieronima Radziwiłła Helenę w stylu angielskim. W nim znalazła się: kolekcja sztuki antycznej, rzeźby oraz starożytności średniowieczne i renesansowe. W parku powstało wiele budowli. Są to między innymi: Grota Sybilli, Łuk Kamienny, Akwedukt czy Świątynia Diany. Ta ostatnia jest udostępniona do zwiedzania, jednak również jest zamknięta w okresie zimowym.

park w stylu angielskim
przewodnik
park arkadia
MYNASZLAKU FILM

Zwiedzanie parku w Arkadii

Zwiedzanie parku w Arkadii zajmuje mniej więcej 60 minut. Bilet wstępu do Ogrodu i Świątyni Diany kosztuje 16 złotych za bilet normalny i 10 złotych za bilet ulgowy. Świątynia Diany jest otwarta od 1 kwietnia do 31 października.

romantyczny park w arkadii
swiatynia diany arkadia park
MYNASZLAKU NIEZNANE MIEJSCA
Jeśli ten wpis dał Ci wartość, znalazłeś u nas potrzebną wiedzę, inspiracje do podróży, to będziemy wdzięczni, jak postawisz nam kawę. Tworzymy bloga z ogromną przyjemnością i pasją od ponad 12 lat. Kawa nam się przyda do dalszej pracy. :) Bardzo dziękujemy! To pozwoli nam się dalej rozwijać.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

NEWSLETTER!

Zapisz się do stałego grona czytelników MyNaSzlaku.pl

Nie spamujemy! Wysyłamy tylko konkretne wiadomości.