park w stylu angielskim
Łódzkie,  Podróże z dzieckiem

Odkrywamy Pałac w Nieborowie i romantyczny park w Arkadii

Niedaleko Łowicza i Bolimowskiego Parku Krajobrazowego w gminie Nieborów odwiedziliśmy Pałac w Nieborowie i romantyczny park w Arkadii. Oba miejsca są piękne i zarazem bardzo ciekawe. Do pałacu niestety nie mogliśmy wejść, ponieważ w okresie zimowym jest niedostępny. Również w okresie zimowym zamknięta jest Świątynia Diany w Arkadii. Podczas podróży samochodowej po województwie łódzkim warto odwiedzić te miejsca.

palac nieborow

Pałac w Nieborowie

Pałac w Nieborowie odwiedziliśmy jako pierwszy, ponieważ jechaliśmy w kierunku Łowicza od strony południowej. Jest to barokowa budowla, która od 1774 do 1944 roku była siedzibą rodziny Radziwiłłów. Obecnym właścicielem jest Muzeum Narodowe w Warszawie. Pałac jest udostępniony turystycznie, dlatego można wejść do środka i go zwiedzać. We wnętrzach rezydencji pałacowej znajdują się ocalałe wyposażenia pałacu i jego kolekcje. Są to rzeźby, obrazy, meble czy zbiory biblioteczne.

palac w nieborowie

Zwiedzanie Pałacu

W pałacu byliśmy w styczniu, a od 1 stycznia do 29 lutego w muzeum prowadzone są porządki. Można go zwiedzać w pozostałych miesiącach. Warto wybrać się tam w poniedziałki, ponieważ wtedy wejście jest bezpłatne. W marcu i listopadzie pałac jest otwarty od 10:00 do 16:00, a od kwietnia do października od 10:00 do 18:00. Cena za wstęp na teren: Pałacu, Ogrodu i Manufaktury Majoliki kosztuje 26 złotych za bilet normalny i 16 złotych za bilet ulgowy. My spędziliśmy na miejscu około 30 minut, spacerując po ogrodzie.

ogrod w nieborowie

Romantyczny park w Arkadii

Niedaleko Nieborowa znajduje się wieś Arkadia, w której odwiedziliśmy romantyczny park założony przez żonę Michała Hieronima Radziwiłła Helenę w stylu angielskim. W nim znalazła się: kolekcja sztuki antycznej, rzeźby oraz starożytności średniowieczne i renesansowe. W parku powstało wiele budowli. Są to między innymi: Grota Sybilli, Łuk Kamienny, Akwedukt czy Świątynia Diany. Ta ostatnia jest udostępniona do zwiedzania, jednak również jest zamknięta w okresie zimowym.

park w stylu angielskim
park arkadia

Zwiedzanie parku w Arkadii

Zwiedzanie parku w Arkadii zajmuje mniej więcej 60 minut. Bilet wstępu do Ogrodu i Świątyni Diany kosztuje 16 złotych za bilet normalny i 10 złotych za bilet ulgowy. Świątynia Diany jest otwarta od 1 kwietnia do 31 października.

romantyczny park w arkadii
swiatynia diany arkadia park

Jeśli znalazłeś u nas potrzebną wiedzę, wskazówki, inspiracje do podróży, to będziemy wdzięczni, gdy wrzucisz nam napiwek do blogowej skarbonki.

Skomentuj wpis

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *