Skansen Rzeki Pilicy – dojazd, cennik, godziny otwarcia, zwiedzanie

Skansen Rzeki Pilicy jest miejscem, które koniecznie trzeba zobaczyć, będąc w Tomaszowie Mazowieckim. Odwiedziliśmy je podczas naszej podróży samochodowej po województwie łódzkim. Bardzo nam się tam podobało i polecamy to miejsce każdemu. Warto wybrać się poza sezonem turystycznym, gdy ruch jest mniejszy, ponieważ można w spokoju przejść i zobaczyć całą ekspozycję. Naprzeciwko skansenu znajduje się Rezerwat Przyrody Niebieskiego, do którego również warto się wybrać.

my na szlaku skansen tomaszow mazowiecki

Jak dojechać do Skansenu Rzeki Pilicy?

Skansen Rzeki Pilicy znajduje się przy ulicy Modrzewskiego w Tomaszowie Mazowieckim. Jest to spokojna południowo-wschodnia część miasta. My przyjechaliśmy od strony centrum ulicą Świętego Antoniego i zatrzymaliśmy na parkingu przy skansenie, który płatny jest 5 złotych za cały dzień.

skansen rzeki pilicy parking

Godziny otwarcia i cennik

Skansen Rzeki Pilicy jest otwarty od 1 kwietnia do 31 października od wtorku do niedzieli w godzinach 10:00 do 18:00 oraz od 1 listopada do 31 marca od wtorku do piątku od 8:00 do 16:00 i w weekend od 10:00 do 16:00. W poniedziałek zwiedzanie jest niemożliwe, ponieważ skansen jest nieczynny. Bilet wstępu w sezonie turystycznym kosztuje 9 złotych normalny i 7 złotych ulgowy, a poza sezonem 7 i 5 złotych.

dojazd do skansenu rzeki pilicy

Zwiedzanie Skansenu Rzeki Pilicy

Zwiedzanie Skansenu Rzeki Pilicy rozpoczęliśmy na obszernym parkingu. Zapłaciliśmy 5 złotych i ruszyliśmy do bramy głównej. W kasie biletowej kupiliśmy bilety. Cena 7 złotych. Maja wchodziła za darmo. Najbardziej okazałym i bardzo ciekawym obiektem na terenie skansenu jest młyn wodny, od którego można powiedzieć, że wszystko się zaczęło. W nim można znaleźć cenne pamiątki dotyczące młynarstwa.

mlyn wodny skansen rzeki pilicy
dzial fortyfikacji
przewodnik
mlyn skansen rzeki pilicy
tomaszow mazowiecki skansen rzeki pilicy

Idąc dalej, można zobaczyć dział wojskowy, który jest bardzo ciekawy. Stoi tam czołg znany z filmu czterej pancerni i pies, a nawet jest okazja wejść do bunkra wojskowego. To jest jedna z największych atrakcji. Oprócz tego zobaczyliśmy jeszcze wartownię ze Spały, pamiątki po dawnej Brzustówce, dźwig wojskowy, łódź rzeczną czy poczekalnię kolejową z Czarnocina.

poczekalnia kolejowa z czarnocina
skansen rzeki pilicy czolg
skansen rzeki pilicy z dzieckiem
tomaszow mazowiecki jak dojechac
wartownia cesarska skansen rzeki pilicy

A jeśli szukasz innych ciekawych miejsc na wycieczkę to polecamy Park Krajobrazowy w Bukowcu oraz trasę rowerową Green Velo.

Jeśli ten wpis dał Ci wartość, znalazłeś u nas potrzebną wiedzę, inspiracje do podróży, to będziemy wdzięczni, jak postawisz nam kawę. Tworzymy bloga z ogromną przyjemnością i pasją od ponad 12 lat. Kawa nam się przyda do dalszej pracy. :) Bardzo dziękujemy! To pozwoli nam się dalej rozwijać.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

NEWSLETTER!

Zapisz się do stałego grona czytelników MyNaSzlaku.pl

Nie spamujemy! Wysyłamy tylko konkretne wiadomości.