Podróże po świecie,  Słowacja,  Tatry Słowackie

Szczyrbskie Jezioro (Štrbské Pleso) w Tatrach Słowackich

Szczyrbskie Jezioro (Štrbské Pleso) to jezioro na Słowacji, znajdujące się w Tatrach Wysokich. Przy południowym brzegu mamy miejscowość o takiej samej nazwie. Jezioro leży na wysokości 1346 m n.p.m. Nad brzegiem możemy zaobserwować sporo zabudowań sanatoryjnych i hotelowych. Patrząc w stronę Tatr, możemy zobaczyć między innymi: Krywań, Szczyrbskie Solisko, Szatana, Żabiego Konia, Wysoką czy Kończystą.  

Szczyrbskie Jezioro

Szczyrbskie Jezioro – mapa

Szczyrbskie Jezioro – parking

Nad Szczyrbskim Jeziorem można zaparkować na kilku wyznaczonych miejscach parkingowych. Ceny kształtują się różnie, ponieważ czasem możemy trafić na opłatę w wysokości 5, 10 euro, a nawet jeszcze większą. Co ciekawe, na tym parkingu co kosztuje 5 euro, można płacić w złotówkach. Nie wiem jak na innych. Opłata to 20 złotych.  

Szczyrbskie Jezioro parking
NAJPIĘKNIEJSZE MIEJSCA W POLSCE

Jak dojechać z Zakopanego do Szczyrbskiego Jeziora?

Do Szczyrbskiego Jeziora z Zakopanego najlepiej dojechać od przejścia granicznego w Jurgowie/Podspadach. Tam prowadzi nas droga numer 49 po polskiej stronie, a na Słowacji 66, a następnie po skręcie droga numer 537. 

Na Rysy od strony Słowackiej

Ze Szczyrbskiego Jeziora rozpoczyna się szlak na Rysy, uważany za łatwiejszą alternatywę polskiego podejścia. Z opisów i opinii turystów wynika, że faktycznie to prawda. Jeszcze nim nie szliśmy, ale polecany jest dla rodzin z dziećmi. Oprócz tego znad jeziora można dostać się na Krywań czy Koprowy Wierch. 

Na Rysy od strony Słowackiej

Plener ślubny na Słowacji 

Plener ślubny nad Szczyrbskim Jeziorem to fajna okazja, żeby mieć piękną pamiątkę z cudownego miejsca. Widoki są fantastyczne, a z samochodu to tylko kilka minut przejścia. Taka okazja trafiła się wczoraj, gdy z Justyną i Pawłem wybraliśmy się właśnie w Tatry Słowackie. Pogoda była tajemnicza, pochmurna i w niedługim czasie zaczęło padać. Zobacz Szczyrbskie Jezioro sesja ślubna.

Szczyrbskie Jezioro - plener ślubny
Szczyrbskie Jezioro - plener ślubny
Cześć! :) Jeśli znalazłeś u nas potrzebną wiedzę, inspiracje do podróży, to będziemy wdzięczni, gdy wrzucisz nam napiwek do blogowej skarbonki. Bardzo dziękujemy! To pozwoli nam się dalej rozwijać. :)

2 komentarze

Skomentuj post

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.