Szczyrbskie Jezioro (Štrbské Pleso) w Tatrach Słowackich

Szczyrbskie Jezioro (Štrbské Pleso) to jezioro na Słowacji, znajdujące się w Tatrach Wysokich. Przy południowym brzegu mamy miejscowość o takiej samej nazwie. Jezioro leży na wysokości 1346 m n.p.m.

Nad brzegiem możemy zaobserwować sporo zabudowań sanatoryjnych i hotelowych. Patrząc w stronę Tatr, możemy zobaczyć między innymi: Krywań, Szczyrbskie Solisko, Szatana, Żabiego Konia, Wysoką czy Kończystą.  

Szczyrbskie Jezioro - parking

Szczyrbskie Jezioro (Štrbské Pleso) – mapa

Na poniżej mapie możesz zobaczyć lokalizację Štrbské Pleso na mapie Słowacji, oraz drogi, które do niego prowadzą.

Szczyrbskie Jezioro – parking

Nad Szczyrbskim Jeziorem można zaparkować na kilku wyznaczonych miejscach parkingowych. Ceny kształtują się różnie, ponieważ czasem możemy trafić na opłatę w wysokości 5,7,10 euro, a nawet jeszcze większą.

My przyjechaliśmy na parking przed godziną 6 rano i już pobierali opłaty. Postój kosztował 7 euro. Płatne tylko w euro. W późniejszych godzinach może być problem ze znalezieniem miejsca.

  • Współrzędne parkingu nad Szczyrbskim Jeziorem: 49.1212, 20.0635.
Szczyrbskie Jezioro - parking

Jak dojechać z Zakopanego do Szczyrbskiego Jeziora?

Do Szczyrbskiego Jeziora z Zakopanego najlepiej dojechać od przejścia granicznego w Jurgowie/Podspadach. Tam prowadzi nas droga numer 49 po polskiej stronie, a na Słowacji 66, a następnie po skręcie droga numer 537. Musisz kierować się na Tatry Wysokie. Przy drodze będą takie znaki. 

Na Rysy od strony Słowackiej

Ze Szczyrbskiego Jeziora rozpoczyna się szlak na Rysy, uważany za łatwiejszą alternatywę polskiego podejścia. Z opisów i opinii turystów wynika, że faktycznie to prawda. Jeszcze nim nie szliśmy, ale polecany jest dla rodzin z dziećmi. Oprócz tego znad jeziora można dostać się na Krywań czy Koprowy Wierch. 

Gdzie iść szlakiem w Tatry znad jeziora?

Łatwy i przyjemny szlak prowadzi nad Popradzki Staw. Możesz tam dojść szlakiem czerwonym. Możesz także przy okazji odwiedzić Symboliczny Cmentarz pod Osterwą. Ciekawym szlakiem jest także ten w kierunku Przedniego Soliska, prowadzący przez Chatę pod Soliskiem. Na górę możesz dostać się także kolejkę. 

Niedawno otwarto wieżę widokową, która stała się popularną atrakcją turystyczną.

Gdzie iść szlakiem w Tatry znad jeziora?

Plener ślubny na Słowacji 

Plener ślubny nad Szczyrbskim Jeziorem to fajna okazja, żeby mieć piękną pamiątkę z cudownego miejsca. Widoki są fantastyczne, a z samochodu to tylko kilka minut przejścia. Taka okazja trafiła się wczoraj, gdy z Justyną i Pawłem wybraliśmy się właśnie w Tatry Słowackie. Pogoda była tajemnicza, pochmurna i w niedługim czasie zaczęło padać.

Plener ślubny na Słowacji 
Plener ślubny na Słowacji 
przewodnik
Jeśli ten wpis dał Ci wartość, znalazłeś u nas potrzebną wiedzę, inspiracje do podróży, to będziemy wdzięczni, jak postawisz nam kawę. Tworzymy bloga z ogromną przyjemnością i pasją od ponad 12 lat. Kawa nam się przyda do dalszej pracy. :) Bardzo dziękujemy! To pozwoli nam się dalej rozwijać.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

NEWSLETTER!

Zapisz się do stałego grona czytelników MyNaSzlaku.pl

Nie spamujemy! Wysyłamy tylko konkretne wiadomości.