Wimbachklamm – wąwóz w Ramsau bei Berchtesgaden

Wimbachklamm to wąwóz znajdujący się w miejscowości Ramsau bei Berchtesgaden w Niemczech przy granicy z Austrią w Alpach. Łatwo do niego trafić, a przejście samego wąwozu nie trwa długo. My dotarliśmy tam rano i jeszcze nie było nikogo. Mieliśmy wszystko tylko dla siebie. Mimo że zwiedzanie nie zajmuje wiele czasu, to jest to jeden z ciekawszych wąwozów, które odwiedziliśmy w Alpach.

  • Parking na początku szlaku jest płatny.
  • Wejście do wąwozu jest płatne.
  • Obowiązują godziny otwarcia.
  • UWAGA! Po drodze w kasie biletowej musisz wymienić euro na specjalne żetony.
  • Zwiedzanie zajmuje około 10 minut.
Wimbachklamm

Wimbachklamm – parking przy szlaku

Parking kosztuje 5 euro za dzień i jest wysoki, w porównaniu do wycieczki trwającej około 60 minut. Znajduje się tuż po zjeździe z drogi głównej numer 305. Plac jest obszerny jednak w późniejszych godzinach w sezonie jest już zapełniony. Płaci się w parkomacie.

  • Współrzędne parkingu: 47.6024, 12.9244.

Dalej za drogą już nie masz po co jechać, ponieważ po 400 metrach jest zakaz dalszej jazdy i wszędzie zakazy zatrzymywania się.

Wimbachklamm

Szlak pieszy do wąwozu Wimbachklamm – podstawowe informacje i mapa

Dojście do wejścia z parkingu zajmuje 17 minut według mapy. Trasa mierzy około 700 metrów. Po 400 metrach z prawej strony będzie kasa biletowa. Musisz tam kupić bilet wstępu. Wrzucasz euro i wylatuje Ci żeton. Potem jest on potrzebny przy przejściu przez kołowrotek już przy samym wąwozie. Po zakupie biletów już możesz iść do wejścia.

  • Bilet normalny kosztuje 4 euro.

Kończy się droga asfaltowa i zaczyna polna. Później jest wejście do lasu i od razu ścieżka w lewo. Cały czas trzeba kierować się za znakami. Gdy zejdziesz lekko w dół, to przejdziesz przez most i tam jest kołowrotek, żeby wrzucić żeton. Potem już rozpoczyna się właściwe zwiedzanie. Poniżej mapa całej trasy. Po przejściu wąwozu trzeba wyjść i iść prosto pod górę. Potem będzie szeroka droga w prawo, którą trzeba wrócić na parking. Wimbachklamm otwarty jest od 7:00 do 19:00.

Wimbachklamm
Wimbachklamm
Wimbachklamm
przewodnik
Wimbachklamm
Wimbachklamm
Niemcy - Wąwóz
Niemcy - Wąwóz
Niemcy - Wąwóz
Niemcy - Wąwóz
Niemcy - Wąwóz
Niemcy - Wąwóz
Niemcy - Wąwóz
Niemcy - Wąwóz
Niemcy - Wąwóz
Jeśli ten wpis dał Ci wartość, znalazłeś u nas potrzebną wiedzę, inspiracje do podróży, to będziemy wdzięczni, jak postawisz nam kawę. Tworzymy bloga z ogromną przyjemnością i pasją od ponad 12 lat. Kawa nam się przyda do dalszej pracy. :) Bardzo dziękujemy! To pozwoli nam się dalej rozwijać.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

NEWSLETTER!

Zapisz się do stałego grona czytelników MyNaSzlaku.pl

Nie spamujemy! Wysyłamy tylko konkretne wiadomości.