Winnica Gródek w Zbyszycach niedaleko Nowego Sącza

Winnica Gródek w Zbyszycach to ciekawe miejsce w okolicach Nowego Sącza w pobliżu Jeziora Rożnowskiego. O tej winnicy kiedyś słyszeliśmy, jednak że nie pijemy alkoholu, to takie miejsca jakoś nie są nam po drodze. Chociaż ta winnica znajduje się tylko 25 minut od naszego domu. Wczoraj Angelika wybrała się na sesję ślubną w to miejsce po raz pierwszy i okazało się, że otoczenie i widoki rozciągające się z tarasu widokowego przypominają trochę włoską Toskanię. A Toskanię odwiedziliśmy kilka miesięcy temu w kwietniu.

Tutaj do Winnicy Gródek pojechaliśmy wieczorem na zachód słońca. Co więcej, jest tam jeszcze zejście nad rzekę Dunajec na mały drewniany pomost widokowy. Najlepiej tutaj przyjechać właśnie wieczorem, ponieważ jest wtedy najbardziej malowniczo.

Winnica Gródek w Zbyszycach
Winnica Gródek w Zbyszycach
Winnica Gródek w Zbyszycach

Dojazd i parking – gdzie znajduje się Winnica Gródek?

Winnica Gródek znajduje się w małej miejscowości Zbyszyce około 10 kilometrów od Nowego Sącza w stronę Rożnowa i Gródka nad Dunajcem – droga numer 75 na Kraków. To jest województwo małopolskie. Dojazd nie sprawia większego problemu, a po drodze można jeszcze zobaczyć piękne krajobrazy np. na Tatry. Przy winnicy jest bezpłatny parking.

  • Współrzędne parkingu przy Winnicy Gródek w Zbyszycach: 49.7050, 20.6733.

Winnica czynna jest codziennie: od poniedziałku do piątku w godzinach 11:00 – 18:00 i w weekendy do 20:00.

Małopolski Szlak Winny

Jeśli ktoś nie interesuje się enoturystyką, to może odwiedzić to miejsce przy okazji tak jak my. My zachęcamy, żeby je odwiedzić ze względu na widoki i odkrycie kolejnego ciekawe miejsca na mapie Polski.

Chociaż winnica powstała w 2014 roku, to my dopiero teraz tam pojechaliśmy. W ogóle cały tutaj region Pogórza Rożnowskiego i Małopolski rozwija się pod względem winiarstwa. Istnieje nawet Małopolski Szlak Winny, na którym znajduje się aktualnie ponad 50 winnic. W Winnicy Gródek można zakupić wina Solaris, Regent, Rondo Reisling, Cuvee Blanc, czy Cabernet cortis. Nie ma tam zaplecza gastronomicznego, natomiast można posłuchać o winach, a nawet je degustować. Winnica cieszy się dobrymi opiniami w Google.

Co widać z Winnicy Gródek?

Z punktu widokowego przy parkingu widać Tatry: Lodowy Szczyt, Łomnicę, Gerlach, Hawrań czy Wysoką. Można zobaczyć najwyższy szczyt Pogórza Rożnowskiego – Dąbrowską Górę, Przehybę w Beskidzie Sądeckim, czy Jodłowiec, Chełm i Białowodzką Górę w Beskidzie Wyspowym.

Winnica Gródek w Zbyszycach
małopolska
przewodnik
małopolska
małopolska
małopolska
Jeśli ten wpis dał Ci wartość, znalazłeś u nas potrzebną wiedzę, inspiracje do podróży, to będziemy wdzięczni, jak postawisz nam kawę. Tworzymy bloga z ogromną przyjemnością i pasją od ponad 12 lat. Kawa nam się przyda do dalszej pracy. :) Bardzo dziękujemy! To pozwoli nam się dalej rozwijać.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

NEWSLETTER!

Zapisz się do stałego grona czytelników MyNaSzlaku.pl

Nie spamujemy! Wysyłamy tylko konkretne wiadomości.