Wzgórza Ścinawskie: wieża widokowa w Suszynie

Wieża widokowa w Suszynie jest kolejnym miejscem, które należy do projektu ‚Wieże widokowe Ziemi Kłodzkiej’. To miejsce jest stosunkowo bardzo młode, taki dzieciaczek, który narodził się 19 grudnia 2014 roku. Wtedy to obiekt został oddany do dyspozycji turystom. Warto wybierając się w to miejsce przygotować się na różne godziny otwarcia, a mianowicie od kwietnia do października wieża jest otwarta w godzinach 8:00-22:00, zaś w pozostałe miesiące od listopada do marca w godzinach 8:00-19:00. Na wieżę możemy wyjść swobodnie bez dodatkowych opłat. Jeśli dotrzecie tutaj samochodem tak jak my to możecie skorzystać z darmowego, pięknego i dużego parkingu oddalonego o jakieś 100 metrów od wieży widokowej.

Wieża Suszynka ma 27 metrów wysokości, jednak platforma widokowa znajduje się na 22. metrze. Kształt budowli to kwadrat o boku 6 metrów i znajduje się na wzniesieniu mierzącym około 469 m n.p.m. Widoki z tego miejsca są całkiem okazałe. Oczywiście w niedalekiej odległości dwie wieże widokowe, które już znacie, czyli na Górze Świętej Anny i na Górze Wszystkich Świętych, ale też Góry Stołowe z charakterystycznym Szczelińcem Wielkim, ale także Góry Sowie, Orlickie i Bardzkie. Oczywiście przy dobrej widoczności nie obejdzie się bez widoku na Śnieżkę w Karkonoszach.

Wieża jest warta uwagi i trzeba być tam chociaż raz. Czytając tabliczkę z godzinami otwarcia od razu nie spodobało nam się to, iż jest otwarta od godziny 8:00. Z tej wieży nie jest możliwe oglądanie widoków o wschodzie słońca, a to dla nas jest mega minus. Jedynym ewentualnie ratunkiem może być zachód słońca, jednak niesmak nam został. 🙂  Jedyne widoki na wschód jakie możemy mieć to tylko dzięki zamontowanym kamerkom na wieży. Jeśli jesteście ciekawi panoram to zaglądnijcie do linku: radkowklodzki.pl/kamera/kamery.html

Dziękujemy, że jesteś z nami!!!

Zachęcamy Cię do odwiedzin naszych stron na FacebookuInstagramieTwitterze i Google+, śledzenia kanału na YouTubie, a także do powracania na www.mynaszlaku.pl. Komentuj i polecaj znajomym. Niech oni również dowiedzą się o naszym blogu.

Z górskimi pozdrowieniami!
Angelika i Mateusz :)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *