Dolnośląskie

Wzgórza Ścinawskie: wieża widokowa w Suszynie

Wieża widokowa w Suszynie jest kolejnym miejscem, które należy do projektu wieże widokowe Ziemi Kłodzkiej. To miejsce jest stosunkowo bardzo młode, taki dzieciaczek, który narodził się 19 grudnia 2014 roku. Wtedy to obiekt został oddany do dyspozycji turystom. Polecamy go miłośnikom pięknych krajobrazów oraz rodzinom z małymi dziećmi. Sprawdź koniecznie.

Godziny otwarcia i parking przy wieży w Suszynie

Warto wybierając się w to miejsce przygotować się na różne godziny otwarcia, a mianowicie od kwietnia do października wieża jest otwarta w godzinach 8:00-22:00, zaś w pozostałe miesiące od listopada do marca w godzinach 8:00-19:00.

Na wieżę możemy wyjść swobodnie bez dodatkowych opłat. Jeśli dotrzecie tutaj samochodem tak jak my, to możecie skorzystać z darmowego, pięknego i dużego parkingu oddalonego o jakieś 100 metrów od wieży widokowej. Współrzędne geograficzne ułatwiające dojazd na miejsce: 50.476358, 16.512584.

Informacje o wieży Suszynka

Wieża Suszynka ma 27 metrów wysokości, jednak platforma widokowa znajduje się na 22. metrze. Kształt budowli to kwadrat o boku 6 metrów i znajduje się na wzniesieniu mierzącym około 469 m n.p.m. Widoki z tego miejsca są całkiem okazałe.

Oczywiście w niedalekiej odległości dwie wieże widokowe, które już znacie, czyli na Górze Świętej Anny i na Górze Wszystkich Świętych, ale też Góry Stołowe z charakterystycznym Szczelińcem Wielkim, ale także Góry Sowie, Orlickie i Bardzkie. Oczywiście przy dobrej widoczności nie obejdzie się bez widoku na Śnieżkę w Karkonoszach.

Zobacz koniecznie wieżę widokową na Górze Świętej Anny i wieżę widokową na Górze Wszystkich Świętych.

Kamerka na wieży Suszynka

Wieża jest warta uwagi i trzeba być tam chociaż raz. Czytając tabliczkę z godzinami otwarcia, od razu nie spodobało nam się to, iż jest otwarta od godziny 8:00. Z tej wieży nie jest możliwe oglądanie widoków o wschodzie słońca, a to dla nas jest duży minus. Jedynym ewentualnie ratunkiem może być zachód słońca, jednak niesmak nam został. Jedyne widoki na wschód, jakie możemy mieć to tylko dzięki zamontowanym kamerkom na wieży.

Cześć! :) Jeśli znalazłeś u nas potrzebną wiedzę, inspiracje do podróży, to będziemy wdzięczni, gdy wrzucisz nam napiwek do blogowej skarbonki. Bardzo dziękujemy! To pozwoli nam się dalej rozwijać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *