Wieże Widokowe Ziemi Kłodzkiej – wykaz szczytów z opisami

Ciekawy projekt stworzony przez PTTK z Kłodzka o nazwie „Wieże Widokowe Ziemi Kłodzkiej„. To dość nowy projekt, dzięki któremu turysta będzie mógł znaleźć się na wieżach widokowych Ziemi Kłodzkiej w Sudetach. Przejrzeliśmy go dokładnie i będzie to nasz główny cel na 2017 rok. Tych założeń oczywiście będzie więcej, jednak ten projekt bardzo nam się podoba.

Będziemy mieli okazję odkryć te tereny, bo znamy je tylko ze zdobywania Korony Sudetów Polskich i Korony Gór Polskich. Byliśmy tam kilka dni i przejeżdżaliśmy w inne miejsce. Teraz w Kotlinie Kłodzkiej i na Ziemi Kłodzkiej zostaniemy nieco dłużej, przynajmniej kilka dni.

Ziemia Kłodzka – wieże widokowe 

W skład tego projektu wchodzi 15 miejsc, na których znajdują się wieże widokowe. Na 3 z nich byliśmy w ubiegłych latach. Wielka Sowa została przez nas zdobyta podczas podróży po Koronę Gór Polski, natomiast Włodzicka Góra i Czarna Góra, gdy kolekcjonowaliśmy Koronę Sudetów Polskich.

Niektóre są zlokalizowane kilka kilometrów od siebie, więc ze zdobywaniem nie powinno być problemu. Dodatkowo musimy zdobyć po raz drugi Wielką Sowę – najwyższy szczyt Gór Sowich, bo zdobywanie odznaki rozpoczyna się od początku 2015 roku, a my ten szczyt zdobyliśmy w roku 2014. Włodzicka Góra i Czarna Góra odpada, bo zdobyliśmy je w roku 2015. Zobaczcie na wszystkie wieże widokowe, które znalazły się w projekcie.

(Aktualizacja listy – 01.11.2017 .; wszystkie wieże zdobyte)

1. Czarna Góra – Masyw Śnieżnika 1205 m n.p.m.
2. Trójmorski Wierch – Masyw Śnieżnika 1145 m n.p.m.
3. Czernica – Góry Bialskie 1083 m n.p.m.
4. Wielka Sowa – Góry Sowie 1015 m n.p.m.
5. Kalenica – Góry Sowie 964 m n.p.m.
6. Borówkowa – Góry Złote 900 m.p.m.
7. Jawornik Wielki – Góry Złote 874 m n.p.m.
8. Włodzicka Góra – Wzgórza Włodzickie 757 m n.p.m.
9. Torfowisko pod Zieleńcem – Góry Bystrzyckie 756 m n.p.m.
10. Góra Wszystkich Świętych – Wzgórza Włodzickie 648 m n.p.m.
11. Góra Świętej Anny – Wzgórza Włodzickie 647 m n.p.m.
12. Wapniarka – Krowiarki 532 m n.p.m.
13. Suszyna – Kotlina Kłodzka 465 m n.p.m.
14. Szyndzielnia – Kotlina Kłodzka 410 m n.p.m.
15. Grodziszcze – Wzgórza Włodzickie 396 m n.p.m.

Na wszystkich wieżach widokowych już byliśmy i możecie o nich przeczytać, klikając na wybrane miejsce. A poniżej jeszcze mapa poglądowa pokazująca jak rozmieszczone są wieże na terenie Ziemi Kłodzkiej. Jeśli macie jakieś rady odnośnie zdobywania któregoś ze szczytów to zachęcamy do podzielenia się tym z innymi, poniżej w komentarzu.

Jeśli ten wpis dał Ci wartość, znalazłeś u nas potrzebną wiedzę, inspiracje do podróży, to będziemy wdzięczni, jak postawisz nam kawę. Tworzymy bloga z ogromną przyjemnością i pasją od ponad 12 lat. Kawa nam się przyda do dalszej pracy. :) Bardzo dziękujemy! To pozwoli nam się dalej rozwijać.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

NEWSLETTER!

Zapisz się do stałego grona czytelników MyNaSzlaku.pl

Nie spamujemy! Wysyłamy tylko konkretne wiadomości.