Źródło Objawienia w Kałużach

Źródło Objawienia to zwieńczenie całej Doliny Objawień, jaka znajduje się w Kałużach w województwie łódzkim. Miejsce to powstało pod koniec XIX wieku, kiedy to w 1856 roku pewnej kobiecie, mieszkance Dzietrznik, ukazała się Matka Boska w sośnie. Okazało się, że nie tylko ona to widziała, ale inni mieszkańcy także. Z tym miejscem związane jest kilkanaście ciekawych historii, a pielgrzymi docierają tutaj z całej Polski. Wierzą, że woda wypływająca u źródła posiada właściwości lecznicze, pomaga przede wszystkim na dolegliwości związane ze skórą.

MYNASZLAKU NIEZNANE MIEJSCA

Do źródełka w Kałużach przyjeżdżają pielgrzymi z całej Polski

Jedynym dniem, kiedy jest tutaj naprawdę dużo osób to dzień Wielkiego Piątku. Chociaż źródło jest bardzo wydajne, bo wynosi 1,5 litra na sekundę, to chętni do napełniania pojemników z wodą ustawiają się przed samym świtem. Nie ma co się dziwić, bo legendy głoszą, że na ten dzień przypada największe działanie tej wody. 3 maja oraz 15 sierpnia odprawiane są tutaj msze święte.

Dojazd do Doliny Objawień i informacje o parkingu

Kierując się z Rudnik przez Młyny drogą krajową nr 43, skręcamy w prawo za znakiem Kałuże 1. Orientacyjnie należy przejechać niecałe 5 kilometrów z Rudnik. Następnie po przejechaniu 2 km i 500 metrów należy skręcić w lewo i dojechać do dużego parkingu. Parking jest bezpłatny. Współrzędne postoju: 51.088416, 18.632860.

przewodnik

Jak dojść do Źródełka Objawienia?

Kierując się od parkingu, wiedzie nas szeroka droga wraz ze stacjami drogi krzyżowej. Źródełko Objawienia znajduje się głęboko w lesie, bo oddalone jest o około 2 kilometry, ale bez problemu można tam trafić. Podczas spaceru zobaczymy jeszcze inne figury, między innymi figurę świętego Floriana. Miejsce to jest wolne od opłat. W Dolinie Objawienia znajduje się figura Matki Bożej wraz z cudownym źródłem, a także kapliczka zawieszoną na drzewie, krzyż, tablice z modlitwą oraz ołtarz. Zdziwiliśmy się, że nawet poza sezonem w środku tygodnia kogoś tam spotkaliśmy. A jeśli szukasz innych atrakcji na terenie województwa łódzkiego, to zachęcamy do specjalnie przygotowane wpisu. Kliknij poniżej w link.

Zobacz atrakcje w województwie łódzkim.

Bierzemy udział w Mistrzostwach Vlogerów i Blogerów. Oddaj na nas swój głos - My Na Szlaku.

Twój głos może przybliżyć nas do wygranej w tych mistrzostwach. TUTAJ MOŻESZ ZAGŁOSOWAĆ

1. Wystarczy podać adres e-mail

2. Następnie potwierdzić swój głos w wiadomości e-mail (może znaleźć się w spamie)

3. Głosować można codziennie co 24 godziny do 9 czerwca

4. Głosowanie jest darmowe

Dziękujemy!

MYNASZLAKU FILM

Jeśli ten wpis dał Ci wartość, znalazłeś u nas potrzebną wiedzę, inspiracje do podróży, to będziemy wdzięczni, jak postawisz nam kawę. Tworzymy bloga z ogromną przyjemnością i pasją od ponad 12 lat. Kawa nam się przyda do dalszej pracy. :) Bardzo dziękujemy! To pozwoli nam się dalej rozwijać.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

NEWSLETTER!

Zapisz się do stałego grona czytelników MyNaSzlaku.pl

Nie spamujemy! Wysyłamy tylko konkretne wiadomości.