Dolina Objawienia w Kałużach
Łódzkie,  Podróże z dzieckiem

Źródło Objawienia w Kałużach

Źródło Objawienia to zwieńczenie całej Doliny Objawień, jaka znajduje się w Kałużach w województwie łódzkim. Miejsce to powstało pod koniec XIX wieku, kiedy to w 1856 roku pewnej kobiecie, mieszkance Dzietrznik, ukazała się Matka Boska w sośnie. Okazało się, że nie tylko ona to widziała, ale inni mieszkańcy także. Z tym miejscem związane jest kilkanaście ciekawych historii, a pielgrzymi docierają tutaj z całej Polski. Wierzą, że woda wypływająca u źródła posiada właściwości lecznicze, pomaga przede wszystkim na dolegliwości związane ze skórą.

Do źródełka w Kałużach przyjeżdżają pielgrzymi z całej Polski

Jedynym dniem, kiedy jest tutaj naprawdę dużo osób to dzień Wielkiego Piątku. Chociaż źródło jest bardzo wydajne, bo wynosi 1,5 litra na sekundę, to chętni do napełniania pojemników z wodą ustawiają się przed samym świtem. Nie ma co się dziwić, bo legendy głoszą, że na ten dzień przypada największe działanie tej wody. 3 maja oraz 15 sierpnia odprawiane są tutaj msze święte.

Dojazd do Doliny Objawień i informacje o parkingu

Kierując się z Rudnik przez Młyny drogą krajową nr 43, skręcamy w prawo za znakiem Kałuże 1. Orientacyjnie należy przejechać niecałe 5 kilometrów z Rudnik. Następnie po przejechaniu 2 km i 500 metrów należy skręcić w lewo i dojechać do dużego parkingu. Parking jest bezpłatny. Współrzędne postoju: 51.088416, 18.632860.

Jak dojść do Źródełka Objawienia?

Kierując się od parkingu, wiedzie nas szeroka droga wraz ze stacjami drogi krzyżowej. Źródełko Objawienia znajduje się głęboko w lesie, bo oddalone jest o około 2 kilometry, ale bez problemu można tam trafić. Podczas spaceru zobaczymy jeszcze inne figury, między innymi figurę świętego Floriana. Miejsce to jest wolne od opłat. W Dolinie Objawienia znajduje się figura Matki Bożej wraz z cudownym źródłem, a także kapliczka zawieszoną na drzewie, krzyż, tablice z modlitwą oraz ołtarz. Zdziwiliśmy się, że nawet poza sezonem w środku tygodnia kogoś tam spotkaliśmy. A jeśli szukasz innych atrakcji na terenie województwa łódzkiego, to zachęcamy do specjalnie przygotowane wpisu. Kliknij poniżej w link.

Zobacz atrakcje w województwie łódzkim.

Jeśli znalazłeś u nas potrzebną wiedzę, wskazówki, inspiracje do podróży, to będziemy wdzięczni, gdy wrzucisz nam napiwek do blogowej skarbonki.

Skomentuj wpis

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *