Dziki Wodospad na Łomnicy w Karpaczu – zachwyca zimą i latem, a trasa do niego jest prosta

Dziki Wodospad na Łomnicy to jedna z głównych atrakcji Karpacza w województwie dolnośląskim. Chociaż już tyle razy byliśmy w tym jednym z najpopularniejszych kurortów górskich w Polsce, to dopiero podczas naszej ostatniej podróży zobaczyliśmy, jak on wygląda na żywo. Do tej pory oglądaliśmy tylko galerie zdjęć na innych stronach internetowych. Zaciekawieni jego pięknem, postanowiliśmy, że podczas wyjazdu na dalsze zwiedzanie, zatrzymamy się na chwilę i do niego podejdziemy.

Czytając ten wpis dowiesz się:

  1. Jak dojechać do Dzikiego Wodospadu w Karpaczu?
  2. Gdzie najbliżej znaleźć parking?
  3. Jak dojść na miejsce?
  4. Na jakiej ulicy się znajduje?
  5. W którym miejscu na mapie Karpacza znajduje się wodospad na rzece Łomnica?

Zobacz także pozostałe ciekawe miejsca w Karpaczu oraz na całym Dolnym Śląsku i najpiękniejsze wodospady w Polsce.

Dziki Wodospad na Łomnicy

Jak dojechać pod Dziki Wodospad w Karpaczu?

Do Dzikiego Wodospadu na Łomnicy w Karpaczu najlepiej dojechać ulicą Olimpijską, bo właśnie tam znajduje się ta atrakcja. Można powiedzieć, że adres to Olimpijska 9, ponieważ naprzeciwko budynku o takim numerze znajduje się rzeka Łomnica. Dojazd z ulicy Konstytucji 3-ego Maja, czyli centrum miasta zajmuje około 6 minut – 3,7 km przez ulicę Karkonoską. Po drodze warto zatrzymać się w miejscu anomalii grawitacyjnej.

Anomalie grawitacyjne Karpacz
Grawitacja Karpacz

Gdzie zaparkować pod Dzikim Wodospadem na Łomnicy w Karkonoszach?

Parkingów przy wodospadzie jest kilka – prywatne i miejskie. Wszystkie są płatne. Najlepiej zatrzymać samochód przy ulicy Olimpijskiej, około 150 metrów od wodospadu. Parking kosztuje 3 złote za godzinę, a to w zupełności wystarczy. W sezonie w późniejszych godzinach może być problem ze znalezieniem miejsca. Za postój płaci się w parkomacie – płatność monetami lub kartą. My mieliśmy problem z płatnością kartą, dlatego warto mieć ze sobą drobne.

Trasa do Wodospadu Dzikiego

Jak dojść nad Łomnicę?

Dojście nie powinno sprawić nikomu problemu. Z parkingu trzeba kierować się w dół w kierunku kramów z pamiątkami. Po lewej stronie będzie droga z zakazem wjazdu. Trzeba ją minąć i iść dalej w dół. Jak zacznie się zakręt, to trzeba skręcić w lewo w kierunku biało-zielonego szlabanu. Dziki Wodospad będzie widoczny z drogi.

Dziki Wodospad na Łomnicy
przewodnik
Rzeka Łomnica Karpacz

Dziki Wodospad na Łomnicy to jedna z głównych atrakcji w Karpaczu

Dziki Wodospad w Karkonoszach to nic innego jak zapora przeciwrumoszowa rzece Łomnica, której źródło znajduje się pod Śnieżką. Jest bardzo chętnie odwiedzany i latem i zimą. Gdy spadnie śnieg i zamarznie, to wygląda magicznie. My byliśmy teraz na przełomie lata i jesieni. To miejsce jest bardzo chętnie wykorzystywane do sesji ślubnych, dlatego można często tam spotkać zakochane pary. Nie ma się czemu dziwić, ponieważ nawet my wywieźliśmy stamtąd całkiem pokaźną galerię zdjęć. A co dopiero, jakbyśmy tam byli z Parą Młodą. Dziki Wodospad to punkt obowiązkowy na mapie Karpacza.

Dziki Wodospad w Karpaczu
Jeśli ten wpis dał Ci wartość, znalazłeś u nas potrzebną wiedzę, inspiracje do podróży, to będziemy wdzięczni, jak postawisz nam kawę. Tworzymy bloga z ogromną przyjemnością i pasją od ponad 12 lat. Kawa nam się przyda do dalszej pracy. :) Bardzo dziękujemy! To pozwoli nam się dalej rozwijać.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

NEWSLETTER!

Zapisz się do stałego grona czytelników MyNaSzlaku.pl

Nie spamujemy! Wysyłamy tylko konkretne wiadomości.