Jak dojść do Schroniska Roztoka w Tatrach?

Schronisko Roztoka znajdujące się w Tatrach, to według turystów jedno z najlepszych schronisk górskich w Polsce. Mimo sporej liczby odwiedzających zachowuje swój klimat, a personel obiektu potrafi zadbać o swojego gościa. Z jedzeniem trzeba uważać, bo podobno jest tak pyszne, że trudno przestać jeść. Jest tam także turystyczny aneks kuchenny, dostępny przez całą dobę, co w schroniskach nie spotkamy zbyt często. Schronisko znajduje się na małej polanie Roztoka w Tatrach Wysokich. 

Schronisko Roztoka Tatry

Schronisko PTTK Roztoka – mapa trasy turystycznej z Palenicy Białczańskiej

Palenica Białczańska (płatny parking) – Wodogrzmoty Mickiewicza (ławki, toalety, miejsce na odpoczynek) – Schronisko PTTK Roztoka

Schronisko Roztoka Tatry
mapy.cz

Schronisko Roztoka – parking w Palenicy Białczańskiej 

Najbliższy parking dla Schroniska Roztoka jest w Palenicy Białczańskiej. Jadąc od Zakopanego, na Łysej Polanie skręcamy w prawo. Współrzędne parkingu: 49.255120, 20.102981. Parking jest czynny 24 godziny na dobę. Cena – 30 złotych za dobę. W sezonie wakacyjnym nawet od wczesnych godzin porannych może być problem ze znalezieniem miejsca.

Nocleg na glebie w Schronisku Roztoka

W Schronisku Roztoka można nocować na podłodze w przypadku braku wolnych miejsc w pokojach. Wymagany jest własny śpiwór. Polecamy ten nocleg, jeśli wybieracie się na Rysy, ponieważ można wcześnie zacząć swoją wycieczkę. A jeśli poszukujesz ciekawych pomysłów na tatrzańskie wycieczki, to zajrzyj do naszej zakładki na blogu, w której przedstawiamy ciekawe szlaki po największych górach w Polsce – wycieczki po Tatrach.

Schronisko Roztoka – szlak turystyczny

Dojść do Schroniska Roztoka jest bardzo łatwo. Rozpoczynamy w Palenicy Białczańskiej i idziemy asfaltem w stronę Morskiego Oka. Prowadzi nas cały czas kolor czerwony. Po około 3 kilometrach drogi dochodzimy do Wodogrzmotów Mickiewicza i przy ławeczkach szukamy skrętu w lewo w kierunku Roztoki. Tam zmieniamy kolor na zielony i przez około 800 metrów schodzimy po kamieniach w dół. Dojście z parkingu do Schroniska Roztoka to około 1 godzina drogi. Aby zaplanować wycieczkę w Tatry, skorzystaj z darmowych map turystycznych w wersji elektronicznej.

Jeśli ten wpis dał Ci wartość, znalazłeś u nas potrzebną wiedzę, inspiracje do podróży, to będziemy wdzięczni, jak postawisz nam kawę. Tworzymy bloga z ogromną przyjemnością i pasją od ponad 12 lat. Kawa nam się przyda do dalszej pracy. :) Bardzo dziękujemy! To pozwoli nam się dalej rozwijać.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

NEWSLETTER!

Zapisz się do stałego grona czytelników MyNaSzlaku.pl

Nie spamujemy! Wysyłamy tylko konkretne wiadomości.