Schronisko Roztoka
Małopolskie,  Tatry

Jak dojść do Schroniska Roztoka w Tatrach?

Schronisko Roztoka znajdujące się w Tatrach, to według turystów jedno z najlepszych schronisk górskich w Polsce. Mimo sporej liczby odwiedzających zachowuje swój klimat, a personel obiektu potrafi zadbać o swojego gościa. Z jedzeniem trzeba uważać, bo podobno jest tak pyszne, że trudno przestać jeść. Jest tam także turystyczny aneks kuchenny, dostępny przez całą dobę, co w schroniskach nie spotkamy zbyt często. Schronisko znajduje się na małej polanie Roztoka w Tatrach Wysokich. 

Schronisko Roztoka Tatry

Schronisko PTTK Roztoka – mapa trasy turystycznej z Palenicy Białczańskiej

Palenica Białczańska (płatny parking) – Wodogrzmoty Mickiewicza (ławki, toalety, miejsce na odpoczynek) – Schronisko PTTK Roztoka

Schronisko Roztoka – parking w Palenicy Białczańskiej 

Najbliższy parking dla Schroniska Roztoka jest w Palenicy Białczańskiej. Jadąc od Zakopanego, na Łysej Polanie skręcamy w prawo. Współrzędne parkingu: 49.255120, 20.102981. Parking jest czynny 24 godziny na dobę. Cena – 30 złotych za dobę. W sezonie wakacyjnym nawet od wczesnych godzin porannych może być problem ze znalezieniem miejsca.

Nocleg na glebie w Schronisku Roztoka

W Schronisku Roztoka można nocować na podłodze w przypadku braku wolnych miejsc w pokojach. Wymagany jest własny śpiwór. Polecamy ten nocleg, jeśli wybieracie się na Rysy, ponieważ można wcześnie zacząć swoją wycieczkę. A jeśli poszukujesz ciekawych pomysłów na tatrzańskie wycieczki, to zajrzyj do naszej zakładki na blogu, w której przedstawiamy ciekawe szlaki po największych górach w Polsce – wycieczki po Tatrach.

Schronisko Roztoka – szlak turystyczny

Dojść do Schroniska Roztoka jest bardzo łatwo. Rozpoczynamy w Palenicy Białczańskiej i idziemy asfaltem w stronę Morskiego Oka. Prowadzi nas cały czas kolor czerwony. Po około 3 kilometrach drogi dochodzimy do Wodogrzmotów Mickiewicza i przy ławeczkach szukamy skrętu w lewo w kierunku Roztoki. Tam zmieniamy kolor na zielony i przez około 800 metrów schodzimy po kamieniach w dół. Dojście z parkingu do Schroniska Roztoka to około 1 godzina drogi. Aby zaplanować wycieczkę w Tatry, skorzystaj z darmowych map turystycznych w wersji elektronicznej.

Jeśli znalazłeś u nas potrzebną wiedzę, wskazówki, inspiracje do podróży, to będziemy wdzięczni, gdy wrzucisz nam napiwek do blogowej skarbonki.

Skomentuj wpis

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *