Dolnośląskie,  Masyw Śnieżnika

Jaskinia Niedźwiedzia w Kletnie – informacje praktyczne

Jaskinia Niedźwiedzia w Kletnie to miejsce, w którym zachwycisz się szatą naciekową, a także zobaczysz kości zwierząt epoki lodowcowej. Miejsce to szczyci się tym, że jest jaskinią najdłuższą ze wszystkich jaskiń w Sudetach. Mało tego! Posiada w sumie 5 kilometrów długości i 100 metrów głębokości. Jest zaliczana do jednej z najdłuższych i najgłębszych jaskiń w Polsce. Nogi same się rwą, żeby to miejsce odwiedzić, bo została wyznaczona trasa turystyczna na poziomie środkowym.

We wnętrzu można zobaczyć na własne oczy zwisające stalaktyty oraz od ziemi stojące stalagmity, które razem czasem tworzą piękne kolumny naciekowe. W pamięci na pewno zostaną piękne formy podobne do rafy koralowej znajdujące się w martwicowych misach, które są wypełnione wodą. Wybierając się tutaj, pamiętaj o wcześniejszej rezerwacji, bo miejsce to jest bardzo popularne.

Jaskinia Niedźwiedzia w Kletnie

Dojazd do Jaskini Niedźwiedziej

Jaskinia Niedźwiedzia znajduje się w Masywie Śnieżnika w gminie Stronie Śląskie w okolicy Bystrzycy Kłodzkiej i Kłodzka w Kotlinie Kłodzkiej. Do Jaskini dojdziemy z parkingu szeroką drogą lub szlakiem żółtym.

Jak dojechać z Wrocławia?

Z Wrocławia jedziemy drogą numer 8 na Kłodzko. W nim zmieniamy ją na numer 33 i jedziemy do Bystrzycy Kłodzkiej. Tam skręcamy w lewo na 392 i kierujemy się do Stronia Śląskiego. Tam już będą nas prowadzić brązowe tablice prosto do Jaskini Niedźwiedziej w Kletnie

Parking

Parking do Jaskini Niedźwiedziej znajduje się kilometr przed nią. Czas dojścia to około 30 minut. Osoby z niepełnosprawnością posiadające ważną kartę parkingową mogą zaparkować na parkingu dla pracowników znajdującym się na placu przed pawilonem wejściowym.

Godziny otwarcia

Jaskinia Niedźwiedzia otwarta jest cały tydzień z wyjątkiem poniedziałków i czwartków (w czwartki jest otwarta od maja do sierpnia) w godzinach od 9:00 do 16:40. 

Jaskinia Niedźwiedzia: cennik biletów wstępu

Pamiętaj, aby w okresie wakacyjnym (lipiec, sierpień) mieć 32 złote na bilet normalny lub 27 złotych na ulgowy, jeśli Cię obowiązuje. W pozostałe miesiące w ciągu roku obowiązują bilety tańsze o 5 złotych każdy. W kasie Jaskini Niedźwiedziej płacić można gotówką lub kartą.

Kto może odwiedzić to miejsce?

On, ona, Twój sąsiad, Ty ze swoją małą pociechą do 3 lat, a nawet ze starszymi dzieciakami. Jaskinia Niedźwiedzia w Kletnie jest dostępna dla osób w każdym wieku. Wielki ukłon dla zarządzających jaskinią, że nawet jeśli jesteś osobą z niepełnosprawnością i musisz korzystać z wózka inwalidzkiego, to atrakcja ta też jest również dla Ciebie. Możesz spełnić swoje marzenie i zobaczyć to miejsce.

jaskinia niedźwiedzia kletno

Zwiedzanie Jaskini Niedźwiedziej w Kletnie

Czas zwiedzania Jaskini Niedźwiedziej to około 45 minut. Trzeba się ciepło ubrać, ponieważ temperatura wynosi około 6 stopni. Zwiedzanie odbywa się w grupach maksymalnie 15-osobowych wzdłuż przygotowanej trasy turystycznej pod opieką przewodnika. Przed rozpoczęciem zwiedzania należy w szatni zostawić pleckami, parasole czy teczki. W salach zobaczyć można między innymi: czaszkę lwa jaskiniowego, szkielet niedźwiedzia jaskiniowego, Korytarz Stalaktytowy czy Salę Pałacową.

Sprawdź także inne atrakcje opisane na naszym blogu, np. Zakrzówek i skałki Twardowskiego lub szlak na Kobylą Górę.

Jeśli znalazłeś u nas potrzebną wiedzę, wskazówki, inspiracje do podróży, to będziemy wdzięczni, gdy wrzucisz nam napiwek do blogowej skarbonki.

Skomentuj wpis

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *