Karlova Studánka – uzdrowisko w Czechach. Propozycje szlaków górskich w okolicy

Karlova Studánka to piękne uzdrowisko znajdujące się w Czechach w paśmie górskim Wysokiego Jesionika. Miejscowość położona jest pomiędzy górami a przede wszystkim pod Pradziadem, który jest najwyższym szczytem pasma, a także jednym z najwyższych szczytów w Czechach. W ciągu dnia spotkasz tam wielu turystów, dlatego my postanowiliśmy odwiedzić to miejsce wczesnym rankiem. Na ulicach uzdrowiska nie było jeszcze nikogo, dlatego mogliśmy mieć wszystko dla siebie. Dawniej znajdowała się tutaj osada górnicza. Wydobywano w okolicy rudy żelaza.

MYNASZLAKU NIEZNANE MIEJSCA

Parking w Karlova Studánka

Aby przespacerować się po miejscowości, to najlepiej zatrzymać samochód na parkingu oznakowanym na mapie jako Dolní parkoviště. Postój tam kosztuje około 20 złotych za dzień – płatne w koronach czeskich.

  • Współrzędne parkingu: 50.0734, 17.3111.

Czyste powietrze i leczenie chorób układu oddechowego

Miejscowość słynie z bardzo czystego powietrzna. Leczą tutaj choroby układu oddechowego. Klimat tego miejsca jest niesamowity. Warto tam przyjechać i poczuć to na własnej skórze. Dodatkowo wspaniale wyglądają drewniane zabudowania. Karlova Studánka to idealne miejsce na ucieczkę od codzienności i relaks w otoczeniu natury. Jest tam wspaniała atmosfera i dostarcza nam ona prawdziwego odpoczynku oraz energię do dalszych podróży. Warto więc zarezerwować czas na wizytę tutaj i mieć pewność, że będzie to czas niezapomniany! W pobliżu znajdują się piękne Wodospady Białej Opawy, przy których można się zrelaksować.

Baza noclegowa

W Karlova Studánka oraz okolicy znajduje się wiele obiektów noclegowych: pensjonatów, chat górskich, domków, apartamentów i hoteli. Jedni przyjeżdżają tutaj, aby odpocząć, natomiast inni, aby wędrować po górach. My mieliśmy ten drugi cel. Swój nocleg mieliśmy w sąsiednim Vrbno pod Pradědem.

przewodnik

Bierzemy udział w Mistrzostwach Vlogerów i Blogerów. Oddaj na nas swój głos - My Na Szlaku.

Twój głos może przybliżyć nas do wygranej w tych mistrzostwach. TUTAJ MOŻESZ ZAGŁOSOWAĆ

1. Wystarczy podać adres e-mail

2. Następnie potwierdzić swój głos w wiadomości e-mail (może znaleźć się w spamie)

3. Głosować można codziennie co 24 godziny do 9 czerwca

4. Głosowanie jest darmowe

Dziękujemy!

MYNASZLAKU FILM

Szlaki turystyczne w okolicy Karlova Studánka – gdzie iść w góry?

W okolicy znajduje się wiele pięknych szlaków turystycznych, które można odbyć pieszo lub rowerem. My polecamy zwłaszcza górskie wycieczki piesze. Wystarczy przejechać samochodem drogą 445, aby nacieszyć oczy. W pobliżu warto jeszcze odwiedzić miejscowość Malá Morávka. Poniżej zobacz górskie szlaki turystyczne, na które warto się wybrać.

1. Szlak z Karlova Studánka na Pradziada przez Dolinę Białej Opawy

Najpopularniejszym szlakiem jest trasa na Pradziada przez Dolinę Białej Opawy. Szlak jest bardzo malowniczy, jednak mierzy sporo kilometrów. My przeszliśmy go z dzieckiem. Wycieczka w jedną stronę zajmuje ponad 3 godziny. To 8 kilometrów w jedną stronę. Możesz zdecydować się na krótszą wycieczkę, która mierzy 3,9 km. Na szczycie znajduje się wieża widokowa. Zobacz koniecznie szlak na Pradziada.

2. Szlak na Příčný vrch – najwyższy szczyt w Górach Opawskich

Příčný vrch jest najwyższym szczytem całych Gór Opawskich. Na górę prowadzi wiele szlaków turystycznych. My zdecydowaliśmy się na najkrótsze wejście od kościoła Panna Marie Pomocná. Można tam zrobić szlak pętlę, jednak my ze względu na pogodę i wędrówkę z dzieckiem zdecydowaliśmy się na szybkie wejście i zejście. Nasz szlak mierzył 4,3 km. Zobacz koniecznie szlak na Příčný vrch.

3. Szlak na Zámecká hora z Vrbno pod Pradědem

Zámecká hora to szczyt mierzący 854 m n.p.m. Znajduje się na nim drewniana platforma widokowa oraz ruiny zamku Fürstenwalde. Szlak pętla mierzy 3,8 km. Prowadzi tam czerwona ścieżka i biegnie lasem. To jeden z krótszych szlaków w okolicy Karlova Studánka.

4. Szlak na Rolanduv kámen z Karlova Studánka

Przyjemny szlak prowadzi na Rolanduv kámen i rozpoczyna się w Karlova Studánka. Ścieżka znakowana jest kolorem niebieskim i mierzy 4,1 km. Można zrobić przyjemną pętlę i przy okazji zwiedzić samą miejscowość. Rolanduv kámen to formacja skalna, na której znajduje się skała z krzyżem. Rozciągają się z niej piękne widoki i warto tam trafić.

Jeśli ten wpis dał Ci wartość, znalazłeś u nas potrzebną wiedzę, inspiracje do podróży, to będziemy wdzięczni, jak postawisz nam kawę. Tworzymy bloga z ogromną przyjemnością i pasją od ponad 12 lat. Kawa nam się przyda do dalszej pracy. :) Bardzo dziękujemy! To pozwoli nam się dalej rozwijać.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

NEWSLETTER!

Zapisz się do stałego grona czytelników MyNaSzlaku.pl

Nie spamujemy! Wysyłamy tylko konkretne wiadomości.