Molo w Gdyni Orłowie – zimowy wschód słońca i spacer po plaży

Molo w Gdyni Orłowie to jedna z atrakcji turystycznych miasta. Drewniane molo przyciąga do siebie turystów, którzy specjalnie przyjeżdżają, aby je zobaczyć, przychodzą od strony Promenady Królowej Marysieńki, lub od Klifu Orłowskiego. Przy drewnianym pomoście znajduje się przyjemna plaża, można kupić wędzone ryby, kawę, a przede wszystkim obejrzeć wspaniały wschód słońca. My właśnie tak zrobiliśmy, ponieważ uwielbiamy poranki nad Morzem Bałtyckim

Jak dojechać do molo w Gdyni Orłowie?

Dojazd ze Śródmieścia na parking przy molo w Gdyni Orłowie zajmuje około 15 minut. Musisz kierować się na południe przez dzielnicę Redłowo, a później Orłowo. Ostatnia prosta to dojazd ulicą Orłowską. W sezonie musisz szczególnie uważać, ponieważ chodzi tamtędy sporo turystów. Do samego molo nie dojedziesz, ponieważ jest zakaz.

Parking przy molo w Gdyni Orłowie

Parking znajduje się 250 metrów od molo. Znany jest jako parking przy klifach. My przyjechaliśmy tam przed godziną 7, więc było sporo miejsca. Gdy wróciliśmy przed 12, to tworzyły się tam korki. Każdy szukał miejsca, ponieważ nie było gdzie stanąć. Jedni turyści się ucieszyli, że akurat wyjeżdżaliśmy. 

  • Parking jest płatny w dni robocze od poniedziałku do piątku,
  • W weekendy postój jest bezpłatny,
  • Współrzędne parkingu przy molo w Gdyni: 54.4802, 18.5593.

Najlepiej trafić tam przed godziną 9 rano, bo wtedy jest szansa na znalezienie miejsca. W sezonie może być problem. Miejsca parkingowe są trochę wąskie. 

Cennik biletów i godziny otwarcia

Na molo w Gdyni Orłowie nie ma biletów wstępu. Atrakcja jest dostępna 24 godziny na dobę. W pobliżu znajduje się plac zabaw, czyli fajna atrakcja dla dzieciaków.

Molo w Gdyni Orłowie – ciekawa atrakcja turystyczna miasta

Molo w Gdyni Orłowie jest na pewno skromniejsze i mniej odwiedzane od molo w Sopocie. Jednak widoki są tam bardzo ciekawe, zwłaszcza na Klif Orłowski. O wschodzie słońca byliśmy my i kilka innych osób. 

  • Pierwszy pomost w tym miejscu pojawił się podczas I wojny światowej. 

Obecne molo wybudowano w 1934 roku. W 1949 roku ponad połowę zniszczył sztorm, którą kilka lat później wyremontowano. 

  • Molo w Gdyni ma 180 metrów długości. 
przewodnik

Atrakcje przy molo – co zobaczyć w pobliżu?

Gdy już przejdziesz się po molo, to koniecznie idź plażą w kierunku Klifu Orłowskiego. Na pewno go zobaczysz. Warto także wyjść na niego – dostaniesz się tam po schodach, które prowadzą do lasu, a następnie szlakiem żółtym w prawo. Nieco dalej są stanowiska ogniowe.

Jeśli pójdziesz w stronę Sopotu to zobaczysz: Promenadę Królowej Marysieńki, później przyjemną plażę, Klif Sopocki oraz Altanę Kollatha i drewniane pomosty.

Przy samym molo znajduje się jeszcze pomnik polskiego malarza Antoniego Suchanka oraz Domek Żeromskiego.

Jeśli ten wpis dał Ci wartość, znalazłeś u nas potrzebną wiedzę, inspiracje do podróży, to będziemy wdzięczni, jak postawisz nam kawę. Tworzymy bloga z ogromną przyjemnością i pasją od ponad 12 lat. Kawa nam się przyda do dalszej pracy. :) Bardzo dziękujemy! To pozwoli nam się dalej rozwijać.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

NEWSLETTER!

Zapisz się do stałego grona czytelników MyNaSzlaku.pl

Nie spamujemy! Wysyłamy tylko konkretne wiadomości.