Monte Subasio – góra nad Asyżem. Tutaj dojedziesz samochodem

Monte Subasio to ciekawa góra w Apeninach znajdująca się nad Asyżem. Szczyt mierzy 1290 m n.p.m. i w partię szczytową można dojechać samochodem. Położony jest w regionie Umbria w środkowych Włoszech. Podczas przejazdu lub pieszej wędrówki możesz zobaczyć pasące się konie. Wygląda to ciekawie, a konie są na wolności. Monte Subasio wyróżnia się w terenie, dlatego łatwo go zlokalizować, gdy przejeżdżamy w okolicy. Na stokach góry znajduje się Erem w Carceri, czyli pustelnia związana ze św. Franciszkiem.

MYNASZLAKU NIEZNANE MIEJSCA
Monte Subasio

Jak dojechać na Monte Subasio?

Na górę możesz dojechać z dwóch stron. Pierwszy wariant to wyjazd od strony Asyżu, a drugi to wyjazd od strony Spello. My polecamy przejazd całą tą drogą, ponieważ krajobrazy są różne od obu stron. Dojazd z centrum Asyżu zajmuje około 25 minut. Początkowo jest droga asfaltowa, a później już trzeba jechać drogą kamienistą. Jeśli ustawisz w nawigacji Vetta Monte Subasio, to dojedziesz na szczyt. Droga jest kręta, ale widokowa. Na górze można zatrzymać samochód, ale po drodze jest również sporo zatoczek.

  • Współrzędne parkingu: 43.0573, 12.6685.
Monte Subasio

Jak dojść na szczyt?

Na górę możesz dojść pieszo z różnych stron. Prowadzić Cię będą czerwone szlaki. Dojście na szczyt z powyższego parkingu zajmuje około 7 minut. Na górze znajduje się kamienny obelisk. Możesz np. dojechać samochodem, a później iść na pieszą wycieczkę w okolicy.

Co robić w okolicy Monte Subasio?

Gdy dotrzesz na szczyt, to w okolicy możesz wejść na szczyt Sassopian 1124 m n.p.m. lub Colle San Rufino 1110 m n.p.m. Oczywiście polecamy jeszcze wizytę w pustelni Erem w Carceri.

Erem w Carceri – pustelnia na stokach góry

Pustelnia związana jest z działalnością św. Franciszka z Asyżu. Razem z miastem wpisano ją na listę UNESCO. Groty, które znajdują się w okolicy były zamieszkiwane przez pustelników w czasach wczesnochrześcijańskich. Pustelnię rozbudował św. Bernardyn ze Sieny. Wzniesiono np. kościół Santa Maria delle Carceri. Na miejsce możesz dojść w ciągu kilku minut od parkingu.

  • Współrzędne parkingu: 43.0629, 12.6485.

Poniżej galeria zdjęciowa ze szczytu Monte Subasio.

Monte Subasio
Monte Subasio
przewodnik
Monte Subasio

Bierzemy udział w Mistrzostwach Vlogerów i Blogerów. Oddaj na nas swój głos - My Na Szlaku.

Twój głos może przybliżyć nas do wygranej w tych mistrzostwach. TUTAJ MOŻESZ ZAGŁOSOWAĆ

1. Wystarczy podać adres e-mail

2. Następnie potwierdzić swój głos w wiadomości e-mail (może znaleźć się w spamie)

3. Głosować można codziennie co 24 godziny do 9 czerwca

4. Głosowanie jest darmowe

Dziękujemy!

MYNASZLAKU FILM
Monte Subasio
Asyż Włochy
Asyż Włochy
Asyż Włochy
Asyż Włochy
Asyż Włochy
Asyż Włochy
Asyż Włochy
Asyż Włochy
Jeśli ten wpis dał Ci wartość, znalazłeś u nas potrzebną wiedzę, inspiracje do podróży, to będziemy wdzięczni, jak postawisz nam kawę. Tworzymy bloga z ogromną przyjemnością i pasją od ponad 12 lat. Kawa nam się przyda do dalszej pracy. :) Bardzo dziękujemy! To pozwoli nam się dalej rozwijać.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

NEWSLETTER!

Zapisz się do stałego grona czytelników MyNaSzlaku.pl

Nie spamujemy! Wysyłamy tylko konkretne wiadomości.