Wieża widokowa Joanna – Święte, Konotop | dojazd, parking, mapa, szlak

Wieża widokowa Joanna znajduje się w miejscowości Święte niedaleko wsi Konotop oraz miasta Sława w województwie lubuskim. Niedawno stworzyliśmy obszerny wpis o atrakcjach województwa lubuskiego. W pobliżu znajduje się Jezioro Święte oraz Jezioro Sławskie. Do platformy widokowej prowadzi krótki szlak z parkingu zlokalizowanego przy polanie rekreacyjnej Świętobór. Trasa nie sprawi większych trudności. Możesz spokojnie wybrać się tam nawet z dzieckiem w wózku.

Wieża widokowa Joanna - Święte

Jak dojechać na parking przy wieży widokowej Joanna?

Z Zielonej Góry na parking do wieży widokowej dojedziesz w ciągu 35 minut – kierunek na Zabór oraz Konotop. Później z prawej strony zobaczysz znak wskazujący dojazd na parking. Samochód można zatrzymać na dużym parkingu, który jest bezpłatny. Tam znajduje się polana rekreacyjna Świętobór. Znajdziesz tam drewnianą wiatę turystyczną, miejsce na ognisko, drewniane ławeczki, tablice edukacyjne oraz mały plac zabaw.

  • Współrzędne parkingu do wieży: 51.9245, 15.9495.

Mapa trasy do wieży – podstawowe informacje

Szlak turystyczny do wieży zajmuje zaledwie 6 minut. To bardzo krótki odcinek mierzący około 320 metrów. Biegnie prawie cały czas po prostej. Na początku jest tylko minimalne podejście. Droga prowadzi pomiędzy drzewami. Całość wygląda bardzo malowniczo. Poniżej znajdziesz mapę z zaznaczoną trasą. Gdy będziesz na parkingu, to od razu zobaczysz kierunek do wieży.

  • Długość trasy: około 320 metrów
  • Czas dojścia do wieży: 6 minut
  • Suma podejść na szlaku: 13 metrów
Wieża widokowa Joanna - Święte
Wieża widokowa Joanna - Święte

Wieża widokowa Joanna – co warto o niej wiedzieć?

Wieża położona jest w pobliżu Jeziora Sławskiego, nad które przybywa wiele osób. Otoczona jest lasami, dlatego wygląda bardzo ciekawie. Wieża mierzy 40 metrów i posiada 2 platformy obserwacyjne. Najlepiej wejść na samą górę, ponieważ widoki są tam najpiękniejsze. Dotarcie na górę nawet dla osób z lękiem wysokości nie powinno być problemem. Platforma obserwacyjna jest bezpieczna. Na górze znajdują się lunety obserwacyjne.

Wieża widokowa Joanna - co warto o niej wiedzieć?
Wieża widokowa Joanna - co warto o niej wiedzieć?
przewodnik
Wieża widokowa Joanna - co warto o niej wiedzieć?
Lubuskie
Lubuskie
Lubuskie

Co warto zobaczyć w okolicy?

W okolicy polecamy zobaczyć punkt widokowy „Ptasi Raj”. Znajduje się on nad Jeziorem Sławskim. W Sławie ciekawy jest park miejski. Niedaleko znajduje się Przemęcki Park Krajobrazowy. Warto pojechać do Zielonej Góry na zwiedzanie atrakcji oraz do Nowej Soli. Inna ciekawa wieża widokowa znajduje się w Świętnie.

Lubuskie
Jeśli ten wpis dał Ci wartość, znalazłeś u nas potrzebną wiedzę, inspiracje do podróży, to będziemy wdzięczni, jak postawisz nam kawę. Tworzymy bloga z ogromną przyjemnością i pasją od ponad 12 lat. Kawa nam się przyda do dalszej pracy. :) Bardzo dziękujemy! To pozwoli nam się dalej rozwijać.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

NEWSLETTER!

Zapisz się do stałego grona czytelników MyNaSzlaku.pl

Nie spamujemy! Wysyłamy tylko konkretne wiadomości.